Sāremā, Valjalas baznīca

Sveiki, kāds gadījumā nezin kaut ko par Valjalas baznīcu? vaidzētu detalizētu info, jeb vienkārši aprakstu tieši par šo baznīcu, vrb varat izpalīdzēt. būšū pateicīga par jebkādu info, kas saistīta ar Valjalas baznīcu.. paldies jau iepriekš. vnk neta neko pratīgu nevar atrast..

arnisb (2012-09-28 15:57)      Biju Sāremā divas reizes ekskursijā, visas baznīcas tur vienādas, aizslēgtas. Jumti tik atšķiras un tornīši.

arnisb (2012-09-28 16:08)      Valjalas baznīca. Domājams, ka šī baznīca ir vecākā mūra celtne Sāmsalā. To sāka būvēt tūlīt pēc Valjalas pilskalna iekarošanas 1227.g. Baznīca sākotnēji pildīja gan sakrālas, gan militāras celtnes funkcijas. 17.gs. tika piebūvēts baznīcas tornis. Vērts pievērst uzmanību baznīcas senatnīgi askētiskajam interjeram, nesen atjaunotajām, spilgtajām, krāšņajām vitrāžām un Sāmsalai raksturīgajam akmens žogam ap baznīcu. (Tādi žogi tika būvēti daudzviet salā, vienlaikus attīrot aramzemi no akmeņiem un iegūstot materiālu – akmeņus) žogu būvēšanai). Pie baznīcas atrodas piemineklis Brīvības cīņu dalībniekiem.
Atrodas: No Kuresares Kuivastu virzienā līdz Valjalai, pašā Valjalas centrā.
A ko vairāk!

typhoo (2012-09-28 16:14)      Nu iegogleeju nupataas, "Valjala kirik" manupraat gana daudz informaacijas. Intresanti, kas buutu veel taa par informaaciju, kas nepiecieshama?

_CatNap (2012-09-28 23:18)      http://en.wikipedia.org/wiki/Valjala_church

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu