Sāremā

Sāremā - jautājumi un diskusijas

Uz Sāremā no Kurzemes puses (pāri Irbes šaurumam) (8)
Vai kāds nav dzirdējis par iespēju nokļūt Sāremā no Kurzemes puses, respektīvi, vai kādi vietējie par saprātīgu ciparu var pārcelt pāri Irbes šaurumam?
Esmu dzirdējis, ka ir trakie, kas ziemā pa ledu pāriet.. Pilnīgi bez maksas! Ar riska elementiem :)) Bazix - aha ... pāri Irbes šaurumam, kur reegulāri kuģi staigā ! :D

Kādreiz, sensenos laikos no Ventspils uz Kurresaari gāja prāmis, bet tas bija sen un nav taisnība :( Ja kāds "vedējs" atrastos, tad atkarībā no lieluma, tam vienalga būtu jāiziet no Ventspils, Rojas vai Mērsraga ostām, citu variantu nav. Ja nu vienīgi - pie Irbes ietekas nolaist motorlaivu - un pāri šaurumam ! Tad gan sanāktu tuvu !
No Rojas ar jahtu! prasi vietējiem

par ciparu ne, par naudu sarunāsi
Ir aizdomas, ka par cipariem nav jāsatraucas (cik prasīs, tik maksāsi), bet par iespēju vispār aizpeldēt gan. ··· Sāremā: Uz Sāremā no Kurzemes puses ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Pangas klintis, Kaali krāteris, no dienvidu raga pāri jūrai uz Latviju, Kuresaarē var apmeklēt Grand Rose hotel spa, protams viduslaiku pili ar muzeju Kuresaarē, mazais auto celiņš gar jūras krastu ziemeļ rietumu piekrastē, nofotografeties pie Papisaares uzraksta, mazie lauku ciematiņi rietumu piekrastē ar akmens krāvumu žogiem un šaurām ieliņām, dambim uz Saremu tāpat brauksiet pāri ... vispār rietumu un ziemeļu piekraste ir ainaviska, var tāpat pamalties pa maziem ciematiņiem un lauku ceļiem
pusdienas biljarda zāles vasaras dārzā, draņķīgs interjers un piesmēķēta, bet teicama virtuve (Kuresare pretī ugunsdzeseju depo, pāri ielai, kādus 50 metrus no galvenās ielas)
Pirmkārt,ļoti skaista daba,diezgan mežonīga.Kuresāres pils,Kali meteorīta krāteris,tā saucamās Hamleta klintis Pangā,Vējdzirnavu komplekss Anglā,Sāres pussala,no kuras skaidrā laikā varot saredzēt Latvijas gabaliņu,un vēl daudz visa kā.Aizbraucot,nenožēlosi. Uz tiem, kas pirmoreiz, vislielāko iespaidu atstāj Pangas klintis. ··· Sāremā: Kādas vietas apskatīt ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Sāremā, Valjalas baznīca (6)
Sveiki, kāds gadījumā nezin kaut ko par Valjalas baznīcu? vaidzētu detalizētu info, jeb vienkārši aprakstu tieši par šo baznīcu, vrb varat izpalīdzēt. būšū pateicīga par jebkādu info, kas saistīta ar Valjalas baznīcu.. ...
Biju Sāremā divas reizes ekskursijā, visas baznīcas tur vienādas, aizslēgtas. Jumti tik atšķiras un tornīši. Valjalas baznīca. Domājams, ka šī baznīca ir vecākā mūra celtne Sāmsalā. To sāka būvēt tūlīt pēc Valjalas pilskalna iekarošanas 1227.g. Baznīca sākotnēji pildīja gan sakrālas, gan militāras celtnes funkcijas. 17.gs. tika piebūvēts baznīcas tornis. Vērts pievērst uzmanību baznīcas senatnīgi askētiskajam interjeram, nesen atjaunotajām, spilgtajām, krāšņajām vitrāžām un Sāmsalai raksturīgajam akmens žogam ap baznīcu. (Tādi žogi tika būvēti daudzviet salā, vienlaikus attīrot aramzemi no akmeņiem un iegūstot materiālu – akmeņus) žogu būvēšanai). Pie baznīcas atrodas piemineklis Brīvības cīņu dalībniekiem.
Atrodas: No Kuresares Kuivastu virzienā līdz Valjalai, pašā Valjalas centrā.
A ko vairāk!
Nu iegogleeju nupataas, "Valjala kirik" manupraat gana daudz informaacijas. Intresanti, kas buutu veel taa par informaaciju, kas nepiecieshama? http://en.wikipedia.org/wiki/Valjala_church ··· Sāremā: Sāremā, Valjalas baznīca lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Naktsmītnes Sāremā (5)
Vēlos apskatīt Sāremā, bet esmu mazliet apmulsusi, kuru naktsmītni izvēlēties varbūt kāds var padalīties pieredzē . ..
Es biju Sāremā ziemas laikā, dzīvoju Kuresārē, viesnīcā. Pa salu braukājot, secinājums tāds, ka vasarā ar naktsmājām problēmām nevajadzētu būt. Kempingi tur netrūkst. Biju pagaajusho vasaru un nozjeeloju, ka nerezerveeju naktsmiitnes jau Latvijaa (te caur Impro tas sanaakot ap 7 Ls par vietu maajinjaa). Uz vietas bija diezgan pilns un cenas patsmit latos no galvinjas. Vareeja arii telts vietu kenpingaa dabuut, bet kopaa ar mashiinas staavvietu 3 cilveekiem (mazgaashanaas atseviskji) sanaaca 10 Ls. Otru nakti uzsleejaamtelti mezjaa un neviens muus netrauceeja. atmaksaajas izbraukt visas triis salas, tikai informaaciju par praamju laikiem vajag uzzinaat pirms paarcelshanaas uz Sareemu, jo tur informaacijas iespeejas nav taadas kaa Eiropaa. Veiksmi! es biju Saremaa,tur ir neslikti,tirdzinji parbazti ar nevajadzigiem shtruntinjiem,bet naktsmaajas dabujaam labu labaas!baigi glaunaas 2stavu maajas ar visaam eertiibaam.BET....kaa mes pie vinjam tikaam,nezinu!bijaam iedzeerushi!lietas kaartoja neiedzeerushie!taa ka nevaru paliidzeet! Saaremaa ir skaistaakaa vieta pasaulee...es tur 2 nedeeljas viena pati ar stopiem un kaajaam celjoju...ideaali..

Ideaalaakas nakstmiitnes bija teltii pie juuras...
saakumaa druksu bail bija...bet peec pirmajaam dienaam, ja kaads chabinaajaas ap telti naktii..tad reakcija bija taada, uztraukshos tad,ja liidiis ieshaa, kameer nelien- gulju nost..;)
bet vispaar igaunju laudis( saaremieshi) super atsauciigi bija..
Ja sanaaks iebrauc Abrukas salaa, tur igaunju raxtnieku tik daudz kaa citaas salaas burkaanu daarzaa...Jiri Tuliks vienmeer buus prieciigs padaliities savaas atminjaas par Latviju un draudziibu ar Annu Zjiiguri.
Tad eel iesaku pamaaciities igaunju valodu mazuliet...jo shajaa salaa iipashi pieraadaas tas,ka anglju valodu vinji nemaak, bet krievu nemiil..

Bet vispaar - ar nelielu skaudiibu noveeleeshu veiksmiigu celjojumu...;)

aa..paluukojiet vai Saaree, netaalu no pashas baakas gadienaa nav zivju restoraanins...ja buus -tad tam jaabuut labam;)...kaads draugs igaunis soliijaas pirms divi gadi taadu tur uzcelt...tad nu luukojiet..
noteikti veel aizbrauciet kaajaam pastaigaat gar ohesaares pank....tur nu ir riktiigs bleeru raganu skats;)shermulji metaas..


nu..labi...te nu beishu savu atdziishanos miilestiiba igaunju salai Saaremaa;)..
veiksmi!
Viesu nams JURNA - netālu no Kuresāres (apm 5 km) ··· Sāremā: Naktsmītnes Sāremā lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu