Igaunija

Igaunija fotogrāfijas

Igaunijas salas
J�ras krast� Tuurisalu 1

Igaunija - jautājumi un diskusijas

Igaunija ar auto (14)
3 dienu ceļojums pa Igauniju ar autinju. .. ko būtu vērts redzēt un nepalaist garām? Vēlētos no personiskiem iespaidiem. .. .
Izlasi ko Impro piedāvā ceļojumos pa Igauniju un izvēlies ko gribās, visu jau nepaspēsi... Es jau labāk brauktu pa Igaunijas salām - manuprāt interesantāk. Bet var arī Ziemēligauniju - arī neslikta vieta.
Tad obligāti jāaizbrauc uz Narvu - kolosāls cietoksnis vienā krastā un tāds pats - Ivangoroda - krievu krastā (tikai uz otro bez vīzas netiksi). Tad var braukt uz Tallinas pusi gar jūras krastu, tur bija pāris kolosāli ūdenskritumi (diemžēl aizmirsu, kā sauc, bet gan jau atradīsi informāciju) un finišēt Tallinā. Kā reiz uz trīs dienām būs ko darīt.
Starp citu - tās zivis Peipusa krastā nemaz nav tik garšīgas, mūsējās irt garšīgākas :)
No Ainažiem braucam iekšā Iklā un pa veco ceļu gar krastu ripinām uz Pērnavu. Pēc tam tāpat gar krastu var turpināt, pēc kāda laiciņa būs Hāpsalu un tad jau līdz ziemeļkrasta klintīm nav tālu. Vēl Keila-Joa ūdenskritums un Tallina ir klāt. Tālāk gar krastu līdz pat Narvai, gar Peipusu uz leju uz Tartu un tepat jau Latvija. Tikai ar 3 dienām šādam maršrutam bez sportiskiem pārskrējiem par īsu. No iekšzemes varu ieteikt Viljandi. Sāremā sala kaut vienreiz dzīvē ir jāredz;) Visi iepriekš ieteiktie objekti ir forši - tikai jāsakārto maršruts un jābrauc. Biju Kingisepa(sen,ceru nosaukums pareizs)no salas uz salu,var ar masinu izbraukt,pamegini. ··· Igaunija: Igaunija ar auto lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Pangas klintis, Kaali krāteris, no dienvidu raga pāri jūrai uz Latviju, Kuresaarē var apmeklēt Grand Rose hotel spa, protams viduslaiku pili ar muzeju Kuresaarē, mazais auto celiņš gar jūras krastu ziemeļ rietumu piekrastē, nofotografeties pie Papisaares uzraksta, mazie lauku ciematiņi rietumu piekrastē ar akmens krāvumu žogiem un šaurām ieliņām, dambim uz Saremu tāpat brauksiet pāri ... vispār rietumu un ziemeļu piekraste ir ainaviska, var tāpat pamalties pa maziem ciematiņiem un lauku ceļiem
pusdienas biljarda zāles vasaras dārzā, draņķīgs interjers un piesmēķēta, bet teicama virtuve (Kuresare pretī ugunsdzeseju depo, pāri ielai, kādus 50 metrus no galvenās ielas)
Pirmkārt,ļoti skaista daba,diezgan mežonīga.Kuresāres pils,Kali meteorīta krāteris,tā saucamās Hamleta klintis Pangā,Vējdzirnavu komplekss Anglā,Sāres pussala,no kuras skaidrā laikā varot saredzēt Latvijas gabaliņu,un vēl daudz visa kā.Aizbraucot,nenožēlosi. Uz tiem, kas pirmoreiz, vislielāko iespaidu atstāj Pangas klintis. ··· Igaunija: Kādas vietas apskatīt ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Vietas, ko apskatit Igaunija (21)
Planots 2 dienu `` celojums`` uz Igauniju!:) Pirma diena Tallinas apskatei, ta ka salidzinosi maza pilseta, varbut var vel klat ko piekjert? Varbut ir kadi ieteikumi, ko vel klat piekjert? Nakama diena ir nesaplanota. Varbut ir kadas ...
Apskaties manā albumā - te ir dažas idejas par Igaunijas ziemeļiem !

http://foto.oho.lv/Maverick/189779
kaut kaadi vinjiem tie uudenskritumi bija smuki Jā, ūdenskritumi ir fantastiski. Nav tālu no Tallinas. Atceros Keilas ūdenskritumu....tā neko:) Talinnā ir arī feins gruzīnu restorāns, iesaku:) Ja vari paņemt normālu gidu, un intresē vēsture iesaku abas salas. Interesants pasākums ··· Igaunija: Vietas, ko apskatit Igaunija lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Sāremā, Valjalas baznīca (6)
Sveiki, kāds gadījumā nezin kaut ko par Valjalas baznīcu? vaidzētu detalizētu info, jeb vienkārši aprakstu tieši par šo baznīcu, vrb varat izpalīdzēt. būšū pateicīga par jebkādu info, kas saistīta ar Valjalas baznīcu.. ...
Biju Sāremā divas reizes ekskursijā, visas baznīcas tur vienādas, aizslēgtas. Jumti tik atšķiras un tornīši. Valjalas baznīca. Domājams, ka šī baznīca ir vecākā mūra celtne Sāmsalā. To sāka būvēt tūlīt pēc Valjalas pilskalna iekarošanas 1227.g. Baznīca sākotnēji pildīja gan sakrālas, gan militāras celtnes funkcijas. 17.gs. tika piebūvēts baznīcas tornis. Vērts pievērst uzmanību baznīcas senatnīgi askētiskajam interjeram, nesen atjaunotajām, spilgtajām, krāšņajām vitrāžām un Sāmsalai raksturīgajam akmens žogam ap baznīcu. (Tādi žogi tika būvēti daudzviet salā, vienlaikus attīrot aramzemi no akmeņiem un iegūstot materiālu – akmeņus) žogu būvēšanai). Pie baznīcas atrodas piemineklis Brīvības cīņu dalībniekiem.
Atrodas: No Kuresares Kuivastu virzienā līdz Valjalai, pašā Valjalas centrā.
A ko vairāk!
Nu iegogleeju nupataas, "Valjala kirik" manupraat gana daudz informaacijas. Intresanti, kas buutu veel taa par informaaciju, kas nepiecieshama? http://en.wikipedia.org/wiki/Valjala_church ··· Igaunija: Sāremā, Valjalas baznīca lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Labs SPA kaimiņvalstīs. (17)
Vai kāds ir bijis,un var ieteikt labu SPA ģimenes atpūtai ar nakšņošanu ,Lietuvā vai Igaunijā?
http://www.harmonypark.lt/en/news/ Pie Pērnavas līča, Pērnavā, centrā pa kreisi, tad pec kādiem 3-4 km atkal pa kreisi, un saucas -Villa Andropov !! Tur ir visam jābūt, jo kā nekā PSKP ģenerālsekretāra bijušā villa, un tur ir 2 st. mājiņas, kurās ir sauna, vieta laba! Druskininkai aiz Vilnas ir lielisks SPA saucas Egle+ Georg Ots SPA Kurasārē, Sāremā ··· Igaunija: Labs SPA kaimiņvalstīs. lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kurzeme - Igaunija (8)
Vai ir kāds tiešais reiss no jebkuras Kurzemes pilsētas uz jebkuru Igaunijas pilsētu? Der jebkurš transpora līdzeklis, izņemot lidmašīnu.
laikam,nav.katra zinja,ne liepaja,ne venstpils neko nepiedava,apskatiiju arii Kuldiigu.mazakas pilsetas,manuprat,nav verts skatiit. Tiešais transports pārsvarā ir no Rīgas uz Tallinnu - kursē autobuss, nezinu, vai tagad vēl ir, bet agrāk mana māsīca ir braukusi ar vilcienu. Bija vēl kaut kāds vilciens, kas no Tallinnas gāja uz Baltkrieviju caur Latviju, bet vai ir vēl tagad šāds reiss, nemāku teikt.. Bet ir tači www.1188 - tur visu var atrast! Nedezinformē sabiedrību:
Riga Kiev departure days(---4567)
Kiev Riga departure days(12--5-7)
Ecolines

Igaunija savukārt lieliski sasniedzama ar pārsēšanos Rīgā, Tālāk, atkarībā no nokļūstamās vietas pārsēšanos jāorganizē Pērnavā, Tallinā vai Tartu, ierobežoti arī Valgā. Tā kā dzc satiksme daļēji likvidēta arī Igaunijā, tad galvenais un (gandrīz) vienīgais transports - autobuss.
Ar vilcienu Kuldīga _Saaremma nu paši jūs kurzemnieki vainīgi, švaki ar tiem prāmjiem braukājāt, ka viņus šķiet likvidēja... es laikam viens no nedaudzajiem, kas savulaik ir uztaisījis pilnu apli ar auto no rīgas aizbraucot uz rietumiem un rīgā atgriežoties no austrumiem...:) ··· Igaunija: Kurzeme - Igaunija lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Sāremā autobuss (2)
Kā no Rīgas nokļūt Kurresārē ar autobusu(-iem)?
Elementāri - viens buss līdz Pērnavai, otrs tālāk līdz galam. Atpakaļ tāpat, ja vajadzēs.

7.00 no Rīgas, 9.50 no Pērnavas, galā 13.15.
··· Igaunija: Sāremā autobuss lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Naktsmītne Tallinas tuvumā (6)
Vēlos apskatīt Igaunijas ūdenskritumus.Vai kāds nezin labu,lētu nakšņošanas vietu Tallinas tuvumā?
www.balticbudgettravel.com tallinas dzelzceļa stacija Nezinu,cik tavā izpratnē ir lēti,bet es pagājušajā vasarā Tallinā uz diviem 45EUR samaksāju(STROOMI viesnīca),bet esot vēl lētāk.No oktobra līdz maijam tur ir vēl lētāk un iepriekš var rezervēt numuriņu. Par STROOMI viesnīcu vislabākās atsauksmes :) ··· Igaunija: Naktsmītne Tallinas tuvumā lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
SPA centri Lietuvā vai Igaunijā (6)
Dzirdeju, ka Lietuvā vai Igaunijā esot augstas klases SPA centrs par salīdzinoši lētākām naudinaam kā Latvijā. Vai kāds no jums zina par kuru centru ir runa un kāda ir tā mājas lapas adrese?
it kā dzidēts ir par tūrēm uz Sāremā salu, viena paziņa bija un viņai patika Man liekas ka Igaunija..teikt baigi lētāks..nē..tad jābrauc ziemā tad ir spec. piedāvājumi arī lētāk.. o, manuprat, vel sodien delfos redzeju reklamu par SPA piedavajumiem Saaremaa.
Bet vispar, mekle Kurresaare (vai ka to pilsetu sauca), tur ir loti populars SPA centrs.
Palangā ir SPA, bet tas esot stipri dārgs. SPA Saaremaa pats "iecieniitaakais" is GO SPA jeb Georg Ots SPA. http://www.gospa.ee/
Es pabiju tur ensen...es ieteiktu pirms pieteikties proceduurai uzjautaat vai proceduuras taisiitaaja runaa krieviski vai angliski, jo vinjaam ar taam valodaam pashvaki...un ja nevar normaali aprunaaties, tad nekas iipashi savaadaaks kaa muusu pashu Maarcienas SPA nav.
Leetaak arii iipashi nav...iesaku aizbraukt uz nedeeljas nogali tad jau labaak uz Maarcienu - dieviiga apkaartne, klusums, miers...uudens, katamaraani, laivas, shuupuljtiikls, pirts...buus veertiigaak.
··· Igaunija: SPA centri Lietuvā vai ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Mikronodoklis Lietuvā un Igaunijā (1)
Vai Lietuvā un Igaunijā arī ir iespējams reģistrēt mikrouzņēmumi, kurš maksātu tikai kādu noteiktu nodokļa procenta apmēru, kā tas ir šobrīd Latvijā?
Ne, nav; katrā valstī savi likumi. Bet meklē kur pārreģistrēt uzņēmumu gaidot 2017 gadu, tad Igaunija ir laba izvēle. ··· Igaunija: Mikronodoklis Lietuvā un ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu