Sajūtas dzīvojot ārpus Latvijas?

Izklaidējos skatoties Youtubē krievu emigrantu dzīvi ASV un Izraēlā. Prātā uznira jautājums. Kā gan ārvalstīs dzīvojot jūtas latvieši? Vai nav atsvešinātības sajūta? Jeb gluži otrādi, jūs lieliski iejūtaties pašreizējā mītnes zemē?

Ronis26 (2016-02-10 21:33)    3 Katram tās mēdz būt Sawādākas.
Izbrauc Pati-ārpus LV. Padzīvo (vismaz) pusgadiņu....un iepazīsti Sawas sajūtas.
/ vienu gan varu Pateikt-->ja kur padzīvosi vairāk par pusgadu....,tad Mainīsies Tawa attieksme un Uztwere pret daudzām Lietām un Cilvēkiem..../

meizu (2016-02-10 21:53)    2 Ir sanācis daudz kur pabūt gan vnk padzīvot gan atpūsties. Pārāk ātri pierodu pie jaunām vietām, un tā kā nav komunikāciju probl ar cilvēkiem tad pēc mājām pat neiedomājos :D
katram tā lieta ir induviduāla/citāda.

limonija (2016-02-10 22:03)  4 2 Visvairāk traucē valodas nezināšana, pārējais ir vieglāk paciešams, ja kur tālāk dodos.

planerdelta (2016-02-10 22:04)  5 3 Jau labu laiku dzīvoju ārzemēs. Sākums bija pat vairāk nekā pacilājošs. Patika pilnīgi viss. Protams, pēc kādiem 4-5 gadiem redzu arī mīnusus savā mītnes zemē, bet pateicos, ka varu dzīvot skaistākajā un arī citādi labākajā, manas mītnes zemes valsts daļā. Noteikti nav nostaļģijas pēc Latvijas. Ja arī kādreiz gribas kurp doties un sauļoties pēc vietām, kur būts, tā nav ne reizi Latvijā. Laikam jau tās vietas, kur dzīvoju ir tik skaistas un interesantas, ka pat tādas domas galvā nevarētu nākt. Un vēl, man nekad nav bijusi latviskā mentalitāte, kaut esmu latvietis pēc tautības. Tādu sevi vienmēr atceros. Nezinu kā bija bērnībā, tad vienkārši biju laimīgs un baudīju bērnību. Valstij tad nebija nozīmes. Par tām valstīm, kuras minēji un imigrantiem krieviem: krievi nav pārāk pateicīga nācija un vienmēr atrod, kur sacukoties. Par ASV, tā ir milzīga. Ja dzīvo Texas laukos vai Pensilvānija, būs viena dzīves kvalitāte, ja Manhetenā vai California, būs cita dzīve. Tas nevar salīdzināt. Izraēlā vēl nav būts.

divmetrigais (2016-02-10 22:08)  1 3 Jūtos lieliski, holideja uz Latviju braucot ir svešuma sajūta. Pēdējo reizi aš skaitīju dienas , kad varēšu aizbraukt :D

planerdelta (2016-02-10 22:12)  4 3 Kļūda tekstā : ne sauļoties, bet ilgoties pēc citām vietām.

Palasīju komentārus, ja cilvēks nezina valodas, tad viņam jāsēž tur, kur viņš ir. Bez valodu zināšanas jebkurš ir nekas. Tad var saprast, kāpēc jūtas slikti. Tā ar sliņķiem gadās.

Par atsvešinātību : tā nenoliedzami ir. Bet ne te, kur dzīvoju, ir pamatīga atsvešinātība tieši no Latvijas. Kāpēc? Jo nav nekā, kas turēt kopā. Tikai vecāki, kur vēl dzīvo tur, bet nu jau ir pārcelšanās procesā. Pēc tam pat iedomāties nevaru, kas mani saistītu ar Latviju. Super lētā medicīna varētu būt iemesls, bet man ir fantastiska apdrošināšana šeit. Neko citu nevaru izdomāt.

miracle (2016-02-10 22:25)  2 8 Manas izjuutas ir gluzi preteejas planerdeltam. Pēc 2-3 meenesiem nenormaali velk atpakal. Man tur pat ir lieliska latviskaa vide, bet man vajadziiga maajas sajuuta. Un taada man ir tikai Latvijaa.

neratni_stasti (2016-02-10 22:53)  3 10 Ilgākais laiks, ko esmu pavadījusi ārzemēs, ir 1,5 mēnesis. Skaidri zinu, ka neesmu tam piemērota. Mani vienkārši beidz nost vēlēšanās parunāties dzimtajā valodā, satikt cilvēkus, kuri saprot mani - mūs vieno viena kultūra, vēsture, pieredze, attiecīgi - līdzīga domāšana.

WYWH (2016-02-10 23:08)  5 14 nedaudz izbrīna tik tas, ka tie kam tik labi tajās ārzemēs tomēr nevar iztikt bez Lv portāliem

animato (2016-02-10 23:12)  3 8 Laikam nebūšu objektīva, jo ārzemēs nedzīvoju, tikai pa laikam strādāju.
Dzimtene tomēr ir un paliek Dzimtene. Nav nekā labāka par to. Ārzemēs mēs bijām un būsim svešzemnieki, vismaz 2. šķira. OK, acīs neko neteiks, bet uztvers tā. To veicina arī tie, kuri kaut kā aizķērušies, ir starpnieki, un savus tautiešus pārdod "pa lēto". Vācijā pat iekārto darbos nelegāli. Labi ka citās valstīs strādāt nelegāli, pat privātmājās nav iespējams.

Edgars37 (2016-02-11 00:56)  2   LV...ta ka vieta atputai ideala un ar prieku braucu uz turieni, bet apmesties atkal uz pastavigu dzivi LV man ir pabailigi, pamata gribas tomer stradat un dzivot sakartota un stabila vide un loti zel, ka LV to vel nespej piedavat...

MrJones (2016-02-11 01:33)  1 2 Interesanti palasiit, cik dazhaadi, tomer, cilveekiem viedoklji....
Nez....es tik varu teikt to, ka Latvijaa sevi uz doto briidi pat nespeeju iedomaaties..logjiski ari domas par atpakaljbraukshanu nav..ar visaam no taa izrietoshajaam sekaam. Agraak veel apsveeru taadas domas par Spaaniju, ASV, Jaunzeelandi,..bet nu jau vairs ne...esmu iekjeeries tai UK ar visaam chetraam..nez, ..varbuut dinamiita spraadziens veel vareetu izkustinaat kaut kur aaraa..?
Man shii missija ir tiiri personiiga, taapeec ari neilgojos peec ´´maajaam´´,..vai vispaar kaadiem latvieshu tautiibas ljaudiim, varu iztikt gadiem nevienu nesatiekot.
Laimiigs..? Neteiktu, ka paarlaimiigs...vnk juutos normaali..un taas sajuutas nav tik daudz atkariigas no valsts, kaa rezultaats tam, ko tu pats veido, darbojies.
Laikam, taa taada sakritiiba...tiem, kas nereizes nav padziivojushies aarpus LV, diezgan populaars uzskats meedz buut par 2.-skiru..? Ko lai saka...par cik nav naacies saskarties ar shaadu attieksmi,, es shai valstii saredzu tikai iespeejas...iespeejas, kas ir daudz plashaakas, kaa LV...un viss atkariigs tikai no indiviida, kurshs nekaadiem ierobezhojumiem netiek pakljauts, tikai taapeec vien, ka no Latvijas. Viss ir indiviida rokaas.....protams, ja tu atbrauksi te ar shaadu attieksmi...´´ vot te nu es esmu pie jums ieradies nabaga latvietiitis iebrauceejinjshs, ko tad es..es jau neko...´´ , tad ko tu vari gribeet??

WYWH viedoklis....nja,...interesanti.. :)) ..man uz sho atbildes vn NAV ..:)

Drole (2016-02-11 01:54)  2 2 Ja negrib iekljauties vieteejaa sabiedriibaa un interesee vieniigi chupoties ar tautieshiem, tad labaak seedeet maajaas, nevis miitnes valstii dibinaat savus anklaavus. Nav pieklaajiigi iet uz restoraanu ar savaam sviestmaizeem.

kloss (2016-02-11 04:37)  4 3 Periodiski ( ar 1 - 3 gadu periodiem ) esmu dzīvojis ārpus LV . Padomju laikos - Igaunija, Uzbekija, Krievijas ziemeļi, Sibīrija, Ķīna ... Toreiz gan katreiz bija vēlme atgriezties Latvijā ko arī darīju. Tagad jau otrais gads kā neesmu bijis LV un nav arī vēlēšanās. Kad vēl dzīvoju Francijā vai Holandē tad gad dažreiz "ieskrēju" LV lai Tērvetes vai Užavas alu padzertu ... Tagad no Londonas vairs negribas doties un sevišķi uz LV. Šobrīd te ir stabilitātes un sakārtotības sajūta. Ir labs darbs, ienākumi atbilstoši, te visu lamātā veselības sistēma par kādu LV var tikai sapņot u.t.t.
Dīvaini bet šeit neviļus atceros Padomijas laikus kad arī neviens no bada necieta vai bez pajumtes nebija, vismaz man bija inženiera izglītība un stabilitāte ko vēlāk pastalnieku LV shēmotāji un kukuļotāji nolikvidēja.
Šobrīd ir brīži kad skatos kartē uz kurieni varētu atvaļinājumā doties vai savus mazos iekrājumus investēt kādā mazā uzņēmumā bet nu noteikti tā nav LV bet gan Spānija, Portugāle, Slovākija vai Ukrainas Aizkarpati ... Bet tās tik šībrīža sajūtas varbūt vēlāk pievienosies Čīle vai Argentīna .. :D ? Un tas ka ietusēju LV portālos galīgi nav nekāds sakars jo tusēju tur kur valodu saprotu - gan LV, gan UK, gan RU portālos ... jo katros no tiem ir sava dažādība un skats uz dzīvi.
Bet nu ir tāds teiciens - Nekad nesaki: "nekad" .. var tālāk polimizēt par tēmu ka ārzemēs dzīvojošie nogaida vai grib ierasties uz visu gatavu bet tas jau būtu pavisam cits stāsts ar citu raksta apjomu :)

irgo (2016-02-11 08:21)  4 4 Bet skaists ir Dieva likums un gudrs kas to tur,
Kas savā zemē paliks , tas nezudīs nekur !

Lele (2016-02-11 08:45)  2 2 Man arii nav un nekad nav bijusi latviskaa mentalitate, kaut esmu latviete (var teikt, ka esmu piedzimusi nepareizaa valstii)....liidz ar to es pat netuseejos latvieshiem savaa miitnes zemee. Bet ljoti labi chupoos ar citautishiem, kas ir atveertaaki, ar vieglaaku dziives uztveri utt.

Latvija atpuutai ir ideaala. Leeta vieta, kur apmekleet kultuuras pasaakumus (kino, teaatri) leeta skaistumkopshana un sameeraa leeti (peec) eiropas cenaam) var izmantot augstas klases med. pakalpojumus....nu un galvenais, iemelsls kaapeec es te braucu ir mamma.

Lele (2016-02-11 08:53)  1 2 Kaads te jautaaja, ko tad mees mekleejam shajaa LV portaalaa?

Shajaa un veel kaados LV forumaa es jau saaku tuseet, kad veel dziivoju LV, gadu 8 atpakalj....un laikam ir izveidojies taads reflex, ja ir kaadas 10 min briivas, kaut ko gaidi, tad automaatiski iechekojos, kaadaa forumaa, jo zinu, ka varu izlasiit, ko feinu, jautru...atsleegt smadzenes .... man shitais forums neasocieejas ar Latviju, driizaak vienkaarshi virtuaalaa vide, kur kliist interesantas personiibas.

dogville (2016-02-11 09:09)  2 6 Varu pateikt savas izjuutas,kad izkaapju no lidmashiinas peec ciemoshanaas meitas jaukajaa,jauktajaa anglju-latvieshu gjimenee-muuzdien skaabie,druumie gjiimji...un,ja es par "anglju"meitas dziivi un naakotni nesatraucos,jo karjera iet uz priekshu un nelasa seenes,kaa meedz nenoviidiigie LV paliceeji teikt...tur ieguutas auto tiesiibas,graamatvezhu kursi un sirsniiga,jauka gjimene.kameer sheit palieejiemc ar visaam augstaam skolaam jaasitas,jaaciinas un jaadomaa kaadus kaarteejos pigorus,kaarteejaa stulbaa valdiiba atkal piespeelees.
nebuutu veca mamma LV,ne dienu te neuzkaveetos...

ko_nu_vairs (2016-02-11 11:19)  1 3 Būtu interesanti uzzināt, cik no latviešiem ieņem UK, Vācijā, Holandē vai citur vadošos amatus, cik iezemiešu strādā viņu pakļautībā.
Es pati labprāt dzīvotu Latvijā, bet darba devēju alkatības dēļ nevaru to atļauties. Lai kā nepatiktu svešumā, bet tomēr šeit ir labāk, nekā eksistēt LV. Nav man biznesmeņa ķēriena un bezkaunības.

Sniegbalte (2016-02-11 11:21)  1 1 ...arpus Latvijas dzivoju apmeram 8 gadus ...sajutas ir divejadas. Bet atpakal uz Latviju , ka es saku joprojam...uz majam..velk vienmer. Kad esmu atvalinajuma Latvija, ir skumji, kad jabrauc atpakal uz darbinu. Man svesuma ir labs, stabils darbs ka ari labi sadzives apstakli. Bet vienalga kaut ka pietrukst...

Līdzīgi jautājumi
Ekskursijas pa Latviju latviešu valodā (9 atbildes)Ārzemju latvieši (38 atbildes)Ko Latvijā apskatīt rudenī? (10 atbildes)Skaistākās vietas Latvijā? (21 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu