Vai pārcelties uz UK?

ir tada lieta,esmu divu bernu mamma,...dzivoju latvija viena....bet uk dzivo radi,kuri jau kadu gadu mani vnk velk uz turieni...visadus viedoklus esmu saklausijusies paru parem,bet izskirties nevaru nekadi...ka tur butu un vai tiesam tur ir tik katastrofali?vrb ir kada mammite,kuria ir tiesi tada pati situacija ka man,bet sperusi pirmo soli un devusies uz uk un dzivo tur...

GarlaikotsLaucinieks (2013-09-04 10:39)      Ak, jel - dilemma ir ar diviem "m"...

Par tēmu - ja šeit esi pavisam viena ar bērniem, bet tur ir labi radi, iespējams, ka ir vērts pārcelties.

bru_nette (2013-09-04 10:43)      te ir slikti? neredzētu jēgu pārcelties, ja te būtu labi

Lucy (2013-09-04 10:58)      ja jau tur tev radi,tad visu info varēji ievākt no viņiem,tas viens,par bērniem tu 2iviem saņēmsi naudiņas menesī tur,kā vientuļa mamma 2ivas algas še,kā strādājot..ja tev nav izglītības un valodas,tad strādāsi tur par nēģeri

Saksis_arfinell (2013-09-04 11:09)    1 Brauc tik prom , tur jau liela mūsu diaspora ar visiem labumiem un brāļu kapiem....atpakaļ atgriezties nav obligāti!

daccce (2013-09-04 11:14)      Jautajums, kas tur ir tik katastrofali, ka nevari izskirties?

draboss (2013-09-04 11:15)  1   UK ir katastrofāli? Tu gadījumā nejauc ar Somāliju?

saullla (2013-09-04 11:16)      ja tiec galā labi šeit,un pietiek visa kā gana lai nodrošinātu bērniem labu dzīvi,tad ir labi arī Latvijā.Bet ja šeit sanāk cīnīties smagi(jo Latvijā pabalsts ir 8ls kā zināms..),tad kapēc gan neaizbraukt.Nekā slikta tajā nesaskatu.Bērni iemācīsies valodu perfekti,daudz citas iespējas radīsies.Bērniem pabalsts tiešām tāds par ko var dzīvot nevis knapi vilkt galus.UN vienmēr varēsi atgriezties ja jutīsi ka nav labi tur.

aroganis (2013-09-04 11:21)      Paņem baltu lapu, sadali 2 daļās, vienā uzraksti plusus un mīnusus, kas sanāk vairāk, tas vinnē

mieru_tikai_mieru (2013-09-04 11:25)      Ja jau savās mājās nevari tikt galā ar sevi un bērniem, tad - kāda garantija, ka varēsi to izdarīt svešā zemē, ar svešu valodu, citu kultūru un cilvēkiem, kuriem Tu nekad nebūsi savējā?

Postremo (2013-09-04 11:29)      Nezinu Tavu konkreeto situaaciju. Maaki kautcik angleni? Bet saku .......BRAUC !
Tas gan bija daudz senaak atpakaall ( un ASV ), bet veel nezinu nevienu, kas buutu nozzeelojis. Tikai...jabuut galvai, un rokaam.

ponytail (2013-09-04 11:55)    1 Lūcij un pārējās gudreles! Nu, nejauciet cilvēkam galvu! Pirmkārt, pabalstu nemaz šeit uzreiz tā, uz sitiena, neviens pakaļ nemet. Otrkārt, tas ir (tieši tā saucamā "bērnu nauda", jeb child benefit) 82 mārciņas mēnesī. Par to šeit izdzīvot NEVAR!!! Kad sāc strādāt un maksāt nodokļus, var pieteikties uz child and work tax credit (jeb kaut kas līdzīgs nodokļu atvieglojumam), kas ir mazliet nopietnāka nauda, bet arī ne tāda, par kuru var izdzīvot. Tas, vai tu vientuļā vai divtuļā māte, šeit īpaši nevienu neinteresē, interesē ĢIMENES kopējie ienākumi. Saprotams, ja pelni viena, tad arī lielākas iespējas saņemt mazliet lielāku naudiņu. Daudzi, kas šeit dzīvo ilgāku laiku, saņem pabalstus dzīvokļa īrei vai sociālos dzīvokļus mājas. Bet, lai to dabūtu, ir vismaz gads jādzīvo šeit ar pierādāmiem ienākumiem. Tagad ir arī pašvaldības, kas, cīņā ar pabalstu diedelētājiem, ir uzlikušas cenzu 5 gadi.
Es dzīvoju Anglijā ar vienu bērnu, ja nebūtu materiāli jāatbalsta students Latvijā, tad būtu pavisam labi. Arī tagad ir labi. Bet ne dēļ pabalstiem, bet gan tāpēc, ka ir iespēja naudu NOPELNĪT.
Un vēl. Anglijā ir samērā negatīva attieksme pret imigrantiem. Protams, viss atkarīgs no vietas - jo viņu vairāk, jo vairāk viņus nemīl. Es dzīvoju mazā, angliskā pilsētiņā, abi ar dēlu neizjūtam saziņas grūtības, iebraucēju šeit ir maz un ir ok. Tur, kur ir daudz poļu un lietuviešu, attieksme ir daudz, nu, teiksim - rezervētāka. Ir paziņas, kam bērnu skolā izteikti atstumj, jo slikti runā angliski, un visi zina, ka viņš ir no nolāpītajiem Austrumeiropas migrantiem.
Nevienu nemudinu nedz braukt, nedz palikt Latvijā. Tas ir ļoti, ļoti nopietns lēmums, īpaši, ja jālemj ir vēl par diviem citiem cilvēkiem. Ir jāapsver arī tas, ka vienā jaukā dienā pašai var sakāroties braukt atpakaļ, bet ko darīs bērni, kas 5-6 gadus būs nomācījušies angļu skolā un latviski mācēs tikai ar mammu sarunāties, bet domrakstus nemācēs rakstīt vis, un ķīmiju un mate

ponytail (2013-09-04 12:16)      atvainojiet, filma plīsa. :)
... matemātiku nesapratīs, jo atšķiras ne tikai valoda, bet arī mācību saturs un metodes. Jā, jā, protams, bērns mācēs angļu valodu, bet laviešu? Un krievu? Bez tās tak Latvijā tagad vairs soli nevar paspert, kur nu vēl konkurēt darba tirgū.:)
Pazīstu vairākus jaunus cilvēkus, kas ir atbraukuši šurp mācīties, un ir jau guvuši šādas tādas sekmes. Visnotaļ atbalstāmi. Bet lielā rubļa pelnītāji... n tie, kas uz milzu pabalstiem cer... Nu, tie parasti rūgti viļas. Jo, lai šeit nopietni nopelnītu, ir nopietni jāstrādā. Bet tad jau arī Latvijā ar zināmu rosības devu var šo un to sasniegt. Ja es būtu ātrāk apjēgusi, ka, ieguldot to pašu enerģiju, laiku un apņēmību, ko ir nācies ieguldīt šeit, lai tiktu mazliet ar zodu virs ūdens, arī Latvijā varēja sasniegt kaut kādus rezultātus... Nebūtu braukusi. Bet, kā jau teicu, ja kopā ar tevi ir bērns (vai vairāki), tad visi turpmākie lēmumi jau vairs neskar tikai tevi vien.
Ir ļoti daudzas lietas, kas šeit ir labākas, sakārtotākas, pareizākas (varbūt). Ir arī cilvēki, kuriem "ubi bene ibi patria", kaut gan par tiem labumiem vēl var strīdēties. Bet šeit mēs vienmēr būsim "tā" sabiedrības daļa. Ja noslēdzas savā imigrantu komūnā, varbūt arī ir labi. Man, dzīvojot un strādājot angliskā vidē, tas rada zināmu diskomfortu. Un es lieliski apzinos, ka šeit nekad nebūs manas mājas, šī nekad nebūs mana zeme.
Postremo - nav jēga Angliju salīdzināt ar Ameriku. Un es zinu, ko runāju (ir būts, un daudz, un daudz arī redzēts). Amerikāņi ir pilnīgi savādāki, tā zeme ir pilnīgi savādāka, un salīdzināt tik pat labi varētu arī ar Ķīnu vai Papua Jaungvineju. Tāpat, bet tikai savādāk.
Tas ir nopietns lēmums. Un ir jānomēra 7X7 reizes, pirms griež.

Lucy (2013-09-04 12:19)    1 ponytail man pietiekami daudz paziņu dzīvo tur tālumā un zinu cik saņem bērnu naudiņas..tur tālumā iebraucējus nīst tāpat,kā te krievvalodīgos!!!!atsķirība ir tomēr laila gan naudas ziņā,gan to,ka vietējie uz galvas neļaus tirst iebraucējiem!

ponytail_PA (2013-09-04 12:28)      Lūcij, nu tak tiešām jau ir tik traki, ka lasīt nemāki? Ko tu zini? To, ka kādam tavam paziņam maksā vairāk kā tās 82 naudiņas mēnesī?:) Tad tev nekaunīgi melo, jo vairāk gan nemaksā, tas ir valsts noteikts pabalsts.:) Tax credit nav pabalsts, kas, kā jau minēju (saprotu, ka tev grūtības ar tik gara teksta lasīšanu, tālāk par pirmo teikumu netiec) ir lielāks, bet prasa zināmus nosacījumus, lai to saņemtu. Un housing benefit (kas, savukārt, ir pabalsts) arī var saņemt tikai izpildot konkrētas prasības.
Es saprotu, ka tu visām pudelēm korķis, bet nevajag tomēr bāzties ar savu "man viena tante teica un es ar´ labprāt papūtīšu un piepūtīšu tālāk" lietās, par kurām, pirmkārt, pati neko nejēdz, un otrkārt, kas ir gana nopietnas, lai iztiktu bez absurdu pasaku pļūkāšanas. Pietaupies seksa un attiecību sadaļām, tur tavu nesalīdzināmo pieredzi vairāk novērtēs, da i vēl kādam noderīga izrādīsies.:)

leduszieds7 (2013-09-04 12:29)      kāpēc katastrofāli?
Problēma ir tāvi 2 bērniņi.
Rēķinies ar to, ka tur tādi likumi, ka vienus viņus tu mājās atstāt nedrīksti(kaimiņi nosūdzēs momentā, un būs problēmu vairāk kā vajag)´
Nu..par bērnim savukārt maksā laikam nesliktu naudu, tas būs pluss.
Darbu dabūsi,rēķinies gan, iespējams tikai caur aģentūru, tātad minimālā alga.
Dzīvot var, lupatām un pilnākam ledusskapim noteikti pietiks.
Vispār, ja te ir pilnīgā pakaļā(sorry) uzskatu, var braukt.

Alison (2013-09-04 12:36)      Ja ir grūti šeit un iespējas tur, noteikti vajag mēģināt. Man māsa jau 7 gadus Anglijā dzīvo, šeit nekādus galus kopā nevarēja savilkt ar visu savu augstāko izglītību, tur atrada darbu pēc profesijas un dzīvo cepuri kuldama :)
Lēmums, protams, ir nopietns, bet tas nav pēdējais lēmums Tavā dzīvē, ja gribēsi, atgriezīsies - un būsi atkal te, tikai jau ar lielāku pieredzi un izpratni par pasauli :) Lai veicas!

selnija_ (2013-09-04 12:39)      ponytail, tev cepums!:)

Mans bračka jaunākais svētdien atbrauks no Anglijas, trīs gadus no vietas tur nostrādāja, Latvijā nebija iebraucis. Tad arī pastāstīs kā tur ir. Par bērniem gan nezinu, viņam vēl nav bērnu, bet gan jau ka ir info. Prasījām kad tad atgriezīsies mājās, teica: nekad. Tā lūk..

piparbecinja (2013-09-04 12:58)      nezinu djetaljas, bet mana pazina parvacas ar diviem pamatskolas vecuma berniem pirms daziem gadiem uz turieni un driz vien atrada sev dzivesbiedru. Vis laimigi izskatas.
Vispar tas ir gaumes jautajums. Dazi iedzivojas un jutas lieliski, bet dazi tomer grib un brauc atpakal. Tapat atrod atkal darbu sepat un partnerus kopdzivei.

leduszieds7 (2013-09-04 13:02)      ...es arī nodzīvoju kādu laiku...ja interesē kas konkrētāks...varu pastāstīt.
Par bērnu pabalstiem gan konkrētus ciparus nezinu.

_Biezaa_oome (2013-09-04 13:31)      Nav pieredzes ar UK, bet, ja buutu, kas paliidz iekaartoties, brauktu. Leemums jaapienjem pashai, bet, kameer man jaunaakais bija 18 g.v., bija gruuti atstaat vinju LV radu uzraudziibaa, saakoties iereednju kriizei Latvijaa. Un bija neiespeejami atshlepeet vinju liidzi uz Vaaciju. Nupat paliidzeeju iekaartoties darbaa vienai pazinjai, kas beernu atstaaja /9 g.v./ teeva uzraudziibaa LV un brauks turp tikai 2 reizes gadaa /bet shis ir iipashs gadiijums/.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu