Nedēļā Daugavpilī. Ko ir vērts redzēt un apskatīt?

Komandejums uz Daugavpili. Nekad neesmu bijusi. Kur ir laba virtuve, kadas ir vietas, ko apskatit.
Ludzu ieteikumus no pasu pieredzes.

jozolsen (2013-07-04 23:31)      Līvānos esot interesanti pasākumi,stāstīja.Jāaizbrauc turp ar bērnu..

fargo (2013-07-04 23:32)  5 1 neko neapskatīt. kā iebrauci, tā izbrauc un apskati ārpus dpils kko. uz krāslavas pusi, var pie mums prieiļos iebraukt. daugavas loki ir ļoti smuki, bet arī... jazina vietas. tur ir reāli skaisti. hesu neuzcēla, vismaz tas ir saglabājies.
"pasu pieredze". nevajag dpilī neko darīt. tikai depresījā iedzīvosies. forts tur ir, to tev ieteks apskatīt. cietumu vari apskatīt. autootstu. nevajag tur kavēties. tici man.
neapskati. brauc prom no tās vietas.

ponytail (2013-07-05 00:17)  1 2 Fargo, nevajag cilvēkus mānīt! Ir arī Dēpilij savs šarms!:) Forštate ir interesanta, gluži kā krievu sādža (un nevajag te neko TĀDU saskatīt, Daugavpilī krievi dzīvo simtiem gadu, ne tikai no padomju laikiem). Cietoksni arī ir vērts apskatīt, kaut vai tāpēc, lai redzētu, kādas būves impērijas ir spējīgas uzbliezt bez kāda redzama mērķa.
Ir tajā pilsētā zināms laiks pavadīts, un ir ļoti daudz labu atmiņu. Sen nav būts, tāpēc par ēstuvēm gan neko nezinu. Manā laikā bija gadījumi, kad arī studentu ēstuve Parādes ielā bija gana laba.:)

fargo (2013-07-05 00:29)  2   ne, ne... es kareiz zinu par ko ir runa. dpils nav vieta, kur iepazīt latgali, lavijas novadu. nē. tu vnk tur neuzturies pietiekami, tāpēc tāds romantisks priekštats.
vajag braukt ārā, ārpus pilsētas.
bet es gan zinu par ko es runāju. ceļi un sēlijas pusi... labāk ne, tie ir šausmīgi, tur bija remonti un tā, vienalga. labāk ne. :) uz ziemeļiem vai krāslavas pusi. un atkārtošos - vajag kādu, kas zina, ko pardīt. tur ir skaistāk tā siguldā, ja vien zina kur braukt. daugavas loki ir vienreizēji, ja ir vasara un labs garastāvoklis. latvija ir vienreizēji skaista vlasts, tikai... ne daugavlpils.

fargo_pa (2013-07-05 00:41)  1   fargo tur ir daudz izstaigājis, tie ir vieni no fargo putniem... mugursoma un kedas. un ceļs. braukt ir vērts. aglona. apmeklē maizes muzeju. tur pacienās ar šmakovku. baznīca. vēlāk tur ir divi lieliski ezeri. pilsētiņa ir maziņa, bet apkārtne ir romas cienīga. nepaslinko. tam vajag 2 dienas. vairāk ne. ja jūs tur nezvjosies, nekodīsied, pietiek ar divām dienām. privāti atraksti. es to zemi labi ieredzu, pastāstīšu ko varēšu.

Skaidrite_Leeninna (2013-07-05 00:45)    1 Cietoksni ir vērts apskatīt, nesen tur atklāto M.Rotko gleznu izstāžu zāli.
Pirms gada pāris reizes ir pusdienots restorānā "Taller". Bija tiešām garšīgi un cenas draudzīgas. Protams, jārēķinās, ka krievu valodu tur dzirdēsi vairāk kā latviešu, bet citādi -arī man pilsēta patika.

fuj (2013-07-05 00:58)  2   Skaties abāk acīm un klausies abām ausīm arī! Varbūt izdosies kādu latviešu valodā runājošo ieraudzīt ...

Parama (2013-07-05 05:58)  1 2 nesen tur biju uz vairākām dienām. redzēt tur tiešām nav ko, ja nu pāris pareizticīgo katedrāles smukas un uz M.Rotko izstādi cietoksnī var aiziet. Bet, kā par brīnumu, gan viesnīcā, gan veikalos, gan pašvaldības iestādēs ar mani visi runāja latviski! un ielu nosaukumi uz mājām arī tur vēl ir latviski:)

Almerija (2013-07-05 06:27)  1   Man ir vesela grāmata ar tūrisma objektiem un telefoniem, ko kur piedāvā...
Nu Daugavpilī nedēļu nav ko skatīt, bet pilsētai ne vainas, cietoksnis noteikti jāredz.

sakarigaa (2013-07-05 08:01)      Nesen biju, cietoksni noteikti ir vērts apskatīt un M. Rotko muzeju, tur gan tikai 6 oriģināldarbi, bet viss pārājais arī interesants. Bet kafejnīca turpat blakus vispār ekselenta! Gan cenas, gan kvalitāte.

Lucy (2013-07-05 09:11)      tiešām tā ir viena liela krievu sādža,bet arī to ir vērts apskatīt,lai būtu ko salīdzināt ar Latviskajām pilsētām.pim: Cēsis,Valmiera,Sigulda,Dobelē ari maz krievu

slieks (2013-07-05 09:15)      Pirms dažiem gadiem uz vienu dienu biju. Patika pilsētas parks, nu jā - cietoksni var apskatīties. Vispār biju pozitīvi pārsteigta par galveno promenādi. Tik sakoptas mājas un smukas vasaras kafejnīcas viena aiz otras! Tālāk gan nekur nestaigāju...

elsa (2013-07-05 09:33)      Cietoksnis, viennozīmīgi. Bet kas man vislabāk patika - bijām iegājuši vienā ēdnīcā paēst. Kopš padomju laikiem nekas nav mainījies. Atmosfēra tieši tāda pat, kā 20 gadus atpakaļ. Bufetniece, ēdnīcas imidžs, krievu valoda un pat kotletes.:DD
Man patika.:)

Puma (2013-07-05 09:52)      netālu no Daugavpils ir Sventes muiža, kurai blakus ir neliela tanku kolekcija, kas varētu interesēt bikšaiņus, ja ir tādi līdzbraucēji :)
Idejām vari palūkoties šeit: http://www.latvia.travel/lv/raksts/latgale

dogville (2013-07-05 10:17)  1   Ljoti interesanti izbraukt ar tramvaju cauri pilseetai.Interesanta koka apbuuve,netipiska paareejai Latvijai...
Kafejniicas jau pirms desmit gadiem bija ok.Par gaajeeju ielas veel Riigaa nebija atrodamas,bet Dpilii jau bija,ejot no stacijas,nu ljoti sen.
Galu galaa ar autobusu pa nieka pus stundu liidz Zarasiem ar jauko ezeru Lietuvaa var aizshaut:)

neratni_stasti (2013-07-05 12:07)      Uz ielas, kas ved no stacijas, ir gluži sakarīgi ēstūži. Apkalpo arī latviešu valodā. Daugavpilī ap 18. novembra ielu un Varšavas ielu (to krustojumā) ir izvietojušas vienuviet 5 dažādu konfesiju baznīcas un katedrāles. Tās ir vērts apskatīt, vienīgi jārēķinās, ka jāvelk ir svārki un jābūt lakatam, ko siet, ejot pareizticīgo un vecticībnieku katedrālēs. Cietoksnis - pats par sevi, tur var pavadit daudz laika.

DAfrika (2013-07-05 13:07)  1   Šo guberņu apskatīt var vienkārši ari tāpat, bez visiem pribambasiem, ko te iesaka citi, jo ņemot vērā meitenes vecumu, sapratīsi, kā bija 90jos gados Latvijā. Nemaz uz Krieviju nav jābrauc...

ponytail (2013-07-05 15:19)  1   Fargo, nu tak nav runa par Latgali! Dēpils ir jāskatās un jāiepazīst pilnīgi autonomi, tā NAV Latgale! Piekritīšu, ka man varbūt ir mazliet romantizēts priekšstats par pilsētu - studiju gadi, mīlestības, traki gājieni un studentu dullības - bet visumā ir tieši tā, kā teicu. Absolūti ne-Latvijas un ne-Latgales pilsēta, bet ar ļoti daudzām interesantām lietām un vietām, ko ir vērts zināt un izprast arī nelatviskuma un nelatgaliskuma kontekstā. Mēs taču nemeklējam Parīzi Madridē, tieši tāpat nevajag meklēt Liepāju Daugavpilī (kaut gan, latviskuma kontekstā, varbūt arī ne tas veiksmīgākais piemērs).

fabbiana (2013-07-05 15:24)    1 Rotko muzeju apskati, noteikti, viņš ir visizcilākais Latvijas gleznotājs, milzīga vērtība

Līdzīgi jautājumi
Latgale... (26 atbildes)Viesnīca Daugavpilī ??? (6 atbildes)Vidzeme un Latgale jūnijā (19 atbildes)Ko jūs ieteiktu apskatīt Latgalē? (15 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu