Kas jāapskata Gruzijā?

Lūgums dot padomu, kas pirmais jāapskata Gruzijā un, ko var izlaist. Bija doma apmeklēt Vīna reģionā Sighuaghi, Kazbegi kalnu, Vardziju un iespējams pa ceļam Gori, Batumi un tuvākos ciemus, Mtshetu (veco galvaspilsētu) Metiju un David Gareja. Nu protams vienu dienu arī pa Tbilisi. Jautājums kuras vietas ir interisantākas un kuras var atmest, jo visu vienalga nepaspēs. Nav man īsti skaidris, kapēc visi triecas uz Metiju. vai ir tā vērts skriet cauri visai Gruzijai un vai tas nedublēsies ar Kazbegi. lūgums atsaukties tos, kas nesen apceļojuši Gruziju un sniegt padomus. Mūsu ceļošanas ilgums ir 11 dienas Gruzijā.

Bazhix      Vardzia - viennozīmīgi un obligāti, patika arī David Garenje kaps. Mestia, manuprāt, ir drusku "kalnaināka" un skatāmāka, lai arī ciems tikpat liels kā Kazbegi :)
Šausmīgi patika Telavi un tās apkārtne (Kahetijā), bet, iespējams, tas dēļ fantastiskajiem cilvēkiem, kurus, liekas, vēl nebija skāris tūrisma attīstības vilnis :)
P.S. Ja ir iespējams, pa nakti vajag palikt pēc iespējas mazākos ciematiņos. Tā ir fantastiska pasaule ar gruzīniem raksturīgo šarmu un viesmīlību :)

Bazhix      Braucām no Batumi uz Tbilisi ar nakts vilcienu. Iepriekšējā rītā biļetes bija, taču mums, trīs cilvēkiem, sanāca tikai vienā vagonā, nevis vienā kajītē. Tā kā par biļetēm jādomā laicīgi.. :)
Un ir vērts atcerēties, ka viņi tur ieslēdz kondišku.. No rīta mēs bijām pārsaluši (+40 iekāpjot, +10 kad kāpām laukā :))

joens    1 Priekš pārvietošanās izmantot taksi - paņemt uzreiz visai dienai, vismaz turp-atpakaļ. Komforta īpaša nebūs, brīvība neierobežota, pie reizes gids šofera personā un cena kā sarunā, nepavisam ne kosmiska.

lazdarr      ..Gruzija rodnaja, rodjina Kavkaz
Na visokix gorax
Tam baranov pas...
..tara ra ra rač tač tač.
ta ra ra rač tač tač, na visokix gorax tam baranov pas...
...nu kād skaist ganāmpulk vajadzet pačolet unlai uzšmore kād feijn jēr cisk!!...

SufferWell      Kas jāapskata Gruzijā? foto Laika ekonomijas nolūkos to nakts braucienu vilcienā var aizstāt ar 45.min. pārlidojumu helikopterī. Izmaksas ap 100 $ uz visiem- (tā teica Bacho). :) Info jāmeklē uz vietas.

Lucy    1 Uz Grūziju esnu nebrauktu ta uz dullo un vēl ar tik maziem bērniem,ja nu vienīgi tai galā sagaida radi,paziņas,tad jā.Tur ir ko redzēt,baudīt,garšot.

MaryClaire      nu, Gruzija nav Latvija - no viena latvijas gala līdz otram gareniski 5 stundās (apmēram) pa mierīgo. Gruziā lielās štrāses remontē, tātad, arī tur ir sastrēģi. otrs - ir kalnu ceļi, kur braukšana ir samērā uzmanīga. parastie ceļi daudz neatšķiras no mūsējiem - offroad country.
ar autobusu (pie stūres ļoti pieredzējis un profesionāls šoferis) no Tbilisi uz Batumi braucām stundas 8, laikam. bez tādām lielām "zaļajām" pauzēm, ierēķinot tikai pusdienas, ar ko ar tik maziem bērniem nevar nerēķināties.

bet vispār es teikšu tā - Gruzija ir jābauda nevis jāapskata. jo tāāādu dižu apskates objektu tur nav - no visa pa druskai, kas redzēts Eiropā, tikai noplukušāks, ja tā varētu teikt. bet baudīt - tas nozīmē "čilot" - staigāt, vērot, tirgoties, kalusīties, ēst, dzert, ēst, dzert, ēst, dzert, ēst, dzert ... nu, tās ēšanas/dzeršanas ir vislabākais, ko Gruzijā darīt. ja neskaita, piemēram, viņu kultūru - deju, dziesmu, skatāmo - tam jāatlicina vēl daudz vairāk laika.

moxito      Par Gruziju aizgūtnēm varētu runāt dienas 3..biju pag.gada novembrī...emocionāli pārbagāts brauciens!!!..bet tas, pateicoties tam, ka mums bija precīzi salikts maršruts un pietiekami nodrošināts komforts. Mums bija 4*4 busiņš, fantastisks šoferis, gids un tamada vienā personā.
Braukt uz dullo ar bērniem....nu, nu, nu....vairāk nekā pārdroši...uz bērniem arī tur diez vai būs ko darīt, izņemot Batumi delfināriju, un vēl jaunatvērtās pazemes alas pie Kutaisi.
Ja par obligātiem pasākumiem - kalni, Kazbegi. Un kā jau minēja - galvenais Gruzijas trumpis - viesmīlība!!! Gori - pilnīgi garām, ja nu vienīgi - apskatīties uz krievu armijas "varoņdarbiem".
Ja interesē, varu iedot kontaktus, raksti personīgi. :)

Līdzīgi jautājumi
Gids un šoferia Gruzijā (18 atbildes)Gruzija novembrī (3 atbildes)Gruzija (6 atbildes)Uz Gruziju ar vieglo mašīnu (12 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu