Gruzija

Pamatinformācija par Gruziju:
Gruzija atrodas Kaukāza dienvidos, Melnās jūras austrumu krastā.
Gruzija robežojas ar Krieviju valsts ziemeļos un Turciju, Armēniju un Azerbaidžānu dienvidos.

Ziemeļos atrodas Lielais Kaukāzs, kas veido dabisku robežu ar Krieviju, tajā atrodas arī Gruzijas augstākais punkts - 5 201 metru augstais Šhara un dziļākā ala pasaulē (vismaz 2140 metri).

Valstī ir ap 25 000 upju no kurām lielākā ir 1364 kilometrus garā Mtkvari, kas iztek no Turcijas un caur Tbilisi plūst tālāk uz Gruzijas kaimiņvalsti Azerbaidžānu, kur ietek Kaspijas jūrā. Gruzija atrodas uz mērenās un subtropu joslu robežas, klimatu ietekmē arī kalni, kas sadala valsti rietumu un austrumu daļās. Zemienēs ir relatīvi silts visu gadu, bet kalnainos apgabalos ir ievērojami vēsāks, valsts rietumu daļā klimats ir mitrāks nekā austrumos.


Gruzija fotogrāfijas

Svanetija (Gruzija)
Svan�tija v�l� ruden�
Tiksimies Svanetij�?
Tetnulda virsotne
Svanetija (Gruzija)
Svanetija (Gruzija)
Svanetija (Gruzija)
Sameba
Batumi pludmale

Gruzija - jautājumi un diskusijas

Gids un šoferia Gruzijā (18)
Vai kāds no personīgās pieredzes var ieteikt gidu un šoferi vienā personā Gruzijā?
Jau pirmais gruzīns, kuru sastapsi izejot lidostas un kuram uzdosi šo jautājumu, Tev ieteiks :)
Ja pats nezinās, tad nekavējoties sazināsies ar citu gruzīnu un pēc 10 min. būs gan gids, gan šoferis.
draugus iesaku tikai car personigi pazistamiem cilvekiem,,,domaju,ka ta rikojas vairakums. nu es biju no tūrfirmas., ar grupu. Paliku ļoti apmierināta. Brauc droši. Esmu tur dienējis armijā un bijis tāpat. Tur ir burvīgi. Bet nekādā gadījumā negaidi Eiropas infrastruktūru un servisu. Gruzija ir jābrauc baudīt un izjust. Ja kāds uz Gruziju brauc par 700, tad tās ir viņa neatņemamas tiesības. Ja nebūtu padārgais lidojums (ir varianti), tad līdz nedēļai pietiek ar daudz mazāku naudiņu. Nokļūt Horvātijā var lētāk, taču uz vietas būs jūtami dārgāk. Lētās autobusu tūres neapskatu, tā ir cita pasaule un, ja vien pa zemes ceļu saprātīgi varētu tikt līdz Gruzijai (tagad tikai caur Turciju, kas ir gandrīz 2 reizes tālāk par Melnkalni, 2500 km vs 4400 km), arī būtu lētāk. ··· Gruzija: Gids un šoferia Gruzijā lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Gruzija (6)
Kad labāk doties uz Gruziju? Vasara? Pavasaris? Rudens?
Ja patīk slēpot - ziemā, ja izēsties tad rudenī. Biju rudenī. Viss vēl zaļš, augļi nogatavojušies .. Pavasarī marta beigās kalnos zied alpu vijolītes, pie jūras tulpes, kokiem plaukst lapas, jauki! Es gan domāju, ka labākais laiks septembrī, kad vīnogas, vīns, ūdens jūrā vēl silts, bet tūrisma sezona jau pagājusi.
Jautājums, kas ir paredzēts tur darīt.
Esmu bijusi Gruzijas Abhāzijas daļā.Gagra,Picunda,Suhumi,Afoņas milzīgās alas un skaistais Ricas ezers,brīnišķīgas vietas,bet tagad tur saimnieko krievi. man šķiet ka Gruzija pašlaik nav labākais ceļojumu galamērķis.... ··· Gruzija: Gruzija lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Uz Gruziju ar vieglo mašīnu (12)
Man jautāja, kā ar info par braucienu ar personīgo auto uz Gruziju. Palasījos te, vien vairāk ar vilcienu iesaka. Bet ar auto?....ir kāds drosminieks ir bijis, kāda mašīna labāka 4*4?...degviela?....padalieties- nodošu ...
būs pagrūti tikt caur krieviju, bet var apbraukt no turcijas puses Diez vai ir prāta darbs, kā minimums krievijas vīzu vajag, ja ar līkumu brauc, ja grib taisnāk tad arī baltkrievijas... Nu caur Ziemeļkaukāzu es neriskētu braukt ar savu auto, ja nu vienīgi tas būtu BTR !

Pirms dažiem gadiem interesējos par iespēju - aizlidot uz Gruziju, un tad uz pāris dienām paviesoties Krievijā, Ziemeļkaukāzā. Man pateica, lai i nemēģinot - tur robeža kā kara laikā. Vienkāršāk esot aizlidot vienu reizi uz Gruziju, un otru - uz Krieviju.
Caur Krieviju, gar Čečeniju, un automātu ar 20 aptverēm paņem līdz !! vislabāk vieglo mašīnu jūras konteinerī un galā sagaidīt... ··· Gruzija: Uz Gruziju ar vieglo mašīnu lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kas jāapskata Gruzijā? (10)
Lūgums dot padomu, kas pirmais jāapskata Gruzijā un, ko var izlaist. Bija doma apmeklēt Vīna reģionā Sighuaghi, Kazbegi kalnu, Vardziju un iespējams pa ceļam Gori, Batumi un tuvākos ciemus, Mtshetu (veco galvaspilsētu) Metiju un ...
Priekš pārvietošanās izmantot taksi - paņemt uzreiz visai dienai, vismaz turp-atpakaļ. Komforta īpaša nebūs, brīvība neierobežota, pie reizes gids šofera personā un cena kā sarunā, nepavisam ne kosmiska. Uz Grūziju esnu nebrauktu ta uz dullo un vēl ar tik maziem bērniem,ja nu vienīgi tai galā sagaida radi,paziņas,tad jā.Tur ir ko redzēt,baudīt,garšot. Vardzia - viennozīmīgi un obligāti, patika arī David Garenje kaps. Mestia, manuprāt, ir drusku "kalnaināka" un skatāmāka, lai arī ciems tikpat liels kā Kazbegi :)
Šausmīgi patika Telavi un tās apkārtne (Kahetijā), bet, iespējams, tas dēļ fantastiskajiem cilvēkiem, kurus, liekas, vēl nebija skāris tūrisma attīstības vilnis :)
P.S. Ja ir iespējams, pa nakti vajag palikt pēc iespējas mazākos ciematiņos. Tā ir fantastiska pasaule ar gruzīniem raksturīgo šarmu un viesmīlību :)
Braucām no Batumi uz Tbilisi ar nakts vilcienu. Iepriekšējā rītā biļetes bija, taču mums, trīs cilvēkiem, sanāca tikai vienā vagonā, nevis vienā kajītē. Tā kā par biļetēm jādomā laicīgi.. :)
Un ir vērts atcerēties, ka viņi tur ieslēdz kondišku.. No rīta mēs bijām pārsaluši (+40 iekāpjot, +10 kad kāpām laukā :))
..Gruzija rodnaja, rodjina Kavkaz
Na visokix gorax
Tam baranov pas...
..tara ra ra rač tač tač.
ta ra ra rač tač tač, na visokix gorax tam baranov pas...
...nu kād skaist ganāmpulk vajadzet pačolet unlai uzšmore kād feijn jēr cisk!!...
··· Gruzija: Kas jāapskata Gruzijā? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Gruzija novembrī (3)
Gruzija!!! Pie tam novembra vidū!! Ļoti gaidu Jūsu personīgās pieredzes un viedokļus... Līdz šim esmu dzirdējusi tikai ļoti pozitīvas lietas..:) Paldies jau iepriekš..:)
Mans brālis tur ir bijis vismaz 5 reizes un katru reizi atgriezās starojot. Pati vēl neesmu bijusi, taču labprāt padalīšos ar viņa stāstīto. Atlidojot uz Tbilisi lidostu Novoalekseevka pirmais, kas būs jādara - jānolīgst taksometrs lai tiktu līdz viesnīcai. No lidostas līdz pašai pilsētai kkur 30 km. Taksistu ar vecām labām "Volgām" tur apgrozas daudz un visi prot krievu valodu, ar angļu tur gana švaki. Cenšaties neparmaksāt par braucienu, jo paprasīt viņi var arī 30-40 EUR, bet patiesībā šī pakalpojuma cena labi ja 10 EUR. Kaulējaties! Tur tas ir pieņemts. Ja braucat ar savu auto vai nomajat uz vietas, tad neapskaužu, jo ceļa satiksmes noteikumus pie viņiem neievēro. Tāpēc uzmanieties ejot pa gājēju pārejam. Viesnīcās tur nezog, ko nevar teikt par ielām -ielu zādzība tur ir ļoti izplatīta, tādēļ uzmanat kabatas un somas. Ja pie jums pienāk ubags, iedodiet viņam dažus tetri (sīknauda), jo atšķirībā no mūsu bomžu kontingenta, tie tiešām cieš badu, nevis vāc kārtējai pudelei.
Stāsti par gruzīņu viesmīlību ir absolūta taisnība un viņu virtuve ir vnk izcila! Ļoti iesaku pagaršot un atvest mājās viņu vīnus. Tur ražo arī konjakus un čaču - vietējo šnabi no vīnogām. No ēdeniem noteikti pagaršot šašliku ar tkemali mērci un džundžuli (marinēti akācijas ziedi).
Interesanti apskates objekti ir vecpilsēta, baznīcas, botāniskais dārzs, pilsētas skati naktī, jo skaistas ēkas tur ir apgaismotas. Vilšanos var izsaukt prezidenta Saakašvili barbariskās rīcības attiecībā pret Tbilisi vēsturisko arhitektūru un dabu, pie tam, pilsēta ir cietusi karā.
Novēlu Jums veiksmīgu ceļojumu un daudz pozitīvo emociju!:)
Super,mans sapnis arī ir tur pabūt..ja ir pazīstami draugi tur,tad tur ietusēsi pa skaisto,jo viņi viesus māk uzņemt ar glanci:))
Ir pazīstami gruzīni te Rīgā,tiešām jauki ļaudis.
Par laika apstākļiem nezinu novembrī,bet to jau var izfiltrēt,kas kā aptuven būs.
4x esmu bijusi, viss lieliski!;) skatoties, kur būsit. Pie jūras būs labs laiks, bet valsts vidienē un kalnos nebūs silti, jo vairāk, ka viņiem ar to apkuri ir so so. Jāglabjas ir ar čaču un vīnu;)
Ja gribas zināt vairāk, raksti privāti!;)
··· Gruzija: Gruzija novembrī lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Ar auto uz Armēniju, Gruziju. (6)
Ir kādam tāda šo laiku pieredze, vai zināšana? Padomju laikos braucu ar moci uz turieni, tad brauca pa padomju pusi, tagad laikam caur Turciju labāk. Varbut ir kāds prāmis pa Melno jūru? Paldies.
Ļoti smaga būs Krievijas - Gruzijas robeža. Tur ir tikai divas kalnu pārejas, abas ļoti cītīgi tiek apsargātas un vari būt drošs, ka krievu robežsargi tevi tur pamatīgi izmarinēs. Pašā Gruzijā situācija normāla, bet Ziemeļkaukāza republikas gan ir tā vieta, kur es divreiz padomātu, pirms bāztu savu degunu. Ar auto es tur nelīstu... Pēdējoreiz braucu ar taksi no Batumi uz Tbilisi ap to laiku, kad mums ieviesa repšikus. Pēc pusstundas brauciena vajadzēja kāpt laukā un pirkt šņabi, jo skaidrā to nevarēja izturēt:

Viņiem ir paradums asus līkumus pa kalnu ceļiem ņemt pa labāko trajektoriju (tas paredz iebraukšanu pretējā joslā). Kā brīdinājumu viņi šī manevra laikā izmanto signāltauri.

No domas par to, kas notiks, ja tieši tajā brīdī vēl viens džigits pīpinādams uz 100 km/h stundā ap klints stūri pa pretējo joslu vilks pretī man palika ne pārāk jauki ap dūšu un ļoti sagribējās aizliet acis :)))))))
Martā bija tā laime izbraukt pa Gruzijas kara ceļu - pie kam diezgan ekstremālos laika apstākļos. Tas jau nekas, ka autobuss saslīdēja pagriezienā, priekš tam jau ir betona apmale, pret kuru atsisties :D Tikām cauri ar salocītu disku un pārsistu riepu :)

Toties es tagad zinu, kāpēc ik reizi, braucot garām kādai no daudzajām baznīciņām, viņi pārmet krustus :D

Silver - iesaku pāriet islamā - Tad spēsi to visu uztvert fatālistiski un bez stresa - kā Allāhs lems, tā būs ! :) Ēģiptē es to iemācījos :)
P.S. Šeit ir tā vieta, kur mums NEbija lemts iet bojā :) Prāmji ir no Sočiem, kaut kas ir no Krimas un arī Odesas var būt. Regulāru sarakstu gan nav. Cenas astronomiskas, salīdzinājumā var teikt, ka Rīga-Stokholma nevis pārdod biļetes, bet piemaksā pasažieriem. Drošākais (padārgs) variants ir caur Turciju uz Gruziju un no turienes Armēnijā. ··· Gruzija: Ar auto uz Armēniju, Gruziju. lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kabarda-Balkārija (11)
Ir plānots apmeklēt Gruziju, un no turienes gribētos savu merkantilo interešu vadītam, apmeklēt arī blakus esošo Kabardino - Balkariju. Attālums nav liels, ap 120 km, bet ja pareizi saprotu, tad tā laikam ir Krievija un ...
ir Krievija.kad pirku lidmashiinas biljetes,agjentura pie reizes arii uztaisiija viizu,un arii apdroshinashanu,2 nedeljas,laikam.turistu,maksaja ap $25-30. Tu taču nešķērsosi Kaukāzu ar alpīnista ekipējumu, turklāt pa(joprojām) karadarbības zonu?
Vienīgais tulenis ir Roka`s tunelis t.s. D-Osetijā, un no Gruzijas nokļūt tur nesanāks.
Ar to gribu teikt, ka ceļš būtu jāmeklē ar lidmašīnu no Gruzijas uz Kabardu caur trešo valsti.
Var jau mēģināt, ja patīk extr.tūrisms semi-militārajās zonās...
Vienkāršāk ar ļoteni kaut vai līdz Erevānai un no turienes jau uz Krieviju.
Kā pasaule izmainījusies... Kad studēju, mēs no dažādām sporta sekcijām braucām uz Tbilisi ar gruzīnu sportistiem draudzēties. Tad mūs pa to ceļu, liekas ka vēsturiski saucās Kaukāza kara ceļš, uz Osetijas pusi un atpakaļ pa visādām ``dostoprimečateļnostjām`` vadāja. Sportošana nekāda nesanāca, bet tostu gan bija daudz. :) Nav normāla ceļa, kā ārzemniekam pa tiešo no Gruzijas tikt Krievijā. Bez jau minētā Rokas tuneļa ir arī Gruzijas kara ceļš caur Verhņij Lars, tur tagad robežpunkts it kā darbojas (atkarīgs no lavīnām), taču EU pilsoņus tur varētu negaidīt (99.99%, ka negaida). Apkārtceļi ir finansiāli neinteresanti vai arī reizē ilgi un bīstami (caur Dagestānu, kur arī ārzemniekus pār robežu no Azerbaidžānas varētu nelaist. ··· Gruzija: Kabarda-Balkārija lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu