Krievija aiz Urāliem

Interesētu Urālu otra puse. Iespaidi. Ieteikumi.

aluxx  4 1 galvenais paņem līdzi 2 nūjas, lai uz vienas vari pufaiku pakabināt, kamēr tupēsi ar nolaistām biksēm un ar otru tai laikā lāčus atbaidīsi.

unikals_nicks    3 vasarā baigi daudz odu

cilveex    1 Kāpēc? Ceļot vai strādāt?
Esmu pabijis Urālos, bet ne aiz tiem. Arī Komi un Z-Permā, Karēlijā un Kolas pussalā.
Varbūt mani novērojumi kaut kam būs derīgi.
Mazās sabiedrībās(ciemos), cilvēki dzīvo faktiski bezcerībā. Uralu vidusdaļā joprojām ir daudz tā saukto vecticībnieku. Tur ir cits klimats. Ja ceļot domā un pagursi, tad tādos ciemos vari meklēt pēc nakcmājām. Spēcināsies.
Ir citi ciemi - mednieku. Bet tas Komi republikā.
Ļoti spici veči. Daudz šņabja, bet necik slinkuma. Elektrības nav principiali, tikai ģeneratori. Par strāvas vajadzību domā laicīgi. Kartes. Tās vajadzes.
Arī tās ir vietas, kuras ir vērts apciemot.
Iepriecinās tevi daba. Tā ir vienreizeja. Bet turēties no sādžām tad vajag tālu(kas nebūs īpaši grūši).
Nav iemesla man domāt, ka austrumsibīrija kardināli atšķiras.
Brauksi ar auto?
Nevar saprast kāpēc jauta. Gan jau zinot jaut. iemeslu, atb. būtu krietni saturīgaka.

Ronija      Tikko TV rādīja ekspedīciju ,,1000 jūdzes pa Urālu kalniem``-kaut kādu priekšstatu var gūt...:)

cilveex      "izbaudīt dabu" būs jāpabrauc tālāk no apdzīvotām vietām. Jo sev pieškirto dabu viņi neciena un piesārņojums un veids kādā izturas pret apkārtni tev būs šokējošs.
Ar vilcienu tu tiksi tikai līdz vietējam metropolēm. Nopērc tur auto. Bez jokiem! Par 100 amurikāņu prezidentiem var tikt pie auto, ar kuru tiksi salīdzīnoši tālu. Vēlāk varēsi pamest. Sopi? Aizmirsti Jevropu! TUR NAV KO STOPĒT! Stinas, varbūt var nostopēt. Mēgini. Tev vajag savus ratus.

Nemuļķojies ar ilūzijām par stopošanu. Ciemā tu vari sarunāt auto. Par to maksāsi. Tur nav(!) eiropa. Tu pagaidām nestādies priekšā kādā stāvoklī ir ceļš dažās valstīs.

Lucy      Man ieteikums,dodies tepat uz Ladgali,gana džungļains:))
Ir gan meži,tajos ir zvēri,ogas,sēnes un kur vēl entie ezeri.
Varēsi ar velo kačāt musīšus un atrast sevi.
Ieteikums vēl,neņem līdzi telefonu,nafigan,ja jau sevi atrast,tad cīnies vesels:)))

mieru_tikai_mieru      lai atrastu sevi, reizēm pietiek izmest TV. Bet ja nu par katru cenu vajag nomainīt vidi, tad iesākumā tik tiešām izmēģini Latgali. Vietas tikpat nomaļas, cilvēki arī - Eiropas nesabojāti, odu ka biezs, daba - tikpat kā neskarta. Un vēl var mēģināt pat doties svētceļojumā kājām.

SievieteMelnaa      Karo4e cilveeks sagribeejis asas izjuutas - padzert vodku un dabuut pa purnu :)))

Kontiki      Sibīrija ir skaista, varena un ļoti daudzveidīga. Esmu tur bijis pārgājienos vairāk kā desmit reizes un vēl arviem velk uz turieni! Tomēr īsto Sibīriju nevarēs izjust atrodoties lielo pilsētu un Transibīrijas dzlzceļa tuvumā - ir jādodas kaut kur kalnos, taigā. Lai gan, varētu ieteikt BAMu - šis dzelzceļš ved caur mazapdzīvotām un eksotiskām vietām!

Tessa      es nerisketu,un vel-ja neko nezini.
atradu k-ko,varu piedavat.ja lasi krieviski.

S-Peterburga:http://forums.kuban.ru/forum/viewtopic_new.php?t=2683331&pf=19&all=all

Baikala ezers:http://forums.kuban.ru/forum/viewtopic_new.php?t=3306584&pf=10&all=all

lar_unurur      "Latgale jau ir bijusi,nu nekā tada īpaši ekstrēma! Ceļi tādi paši kā Sibīrijā?"
Latgale ir lieliska, lai tu pats pārbaudītu sevi, kas tu par puntu esi, lai redzētu(dzridētu) savus albatrosus galvā, Latgale ir pilnīgi pietiekama.
Stāstu.
Kad "apnīk", iedur ar pirkstu kartē uzmet mugureni ar telti(man ir ĻOTI kompakta telts, kura lai arī ir maza, nerada problēmas, kalpo jau pacmit gadus) kaklā un "brisj/šķic" ārā no pilsētas.
Kādu laiku spēsi noiet tikai pacmit kilometrus. Ar katru izgājienu, tava spēja uz ... "izgājieniem", augs. Nekādu čomu līdzi, nekāda auto. Tavas kājas un tas, ko esi ielicis mugurenē. Ar laiku, tas kļūs par sava veida slimību, bet tev par dvēseles dušu.
Tev nav vajadzīga Krievija, lai runātos ar saviem albatrosiem(kad viņiem to gribas). Ceļš un savas kājas. Ar to pietiek.
Kā te saka, tu tiešām iekulsies bēdās, ja mēģināsi to, kam vēl neesi derīgs.
Sāc ar Latviju. Ja tu neesi pilnīgs auns, te nepatikšanās neiekulsies. Prosta sāc. Salsimsi ar staigāšanu. :)

lar_unurur      Kuriozi visādi sanāks ar suņiem un auto, kuru vadītāji labu gribēdami piestāj un prasa "kur jūs aizvest"(nekur, kur es eju, jūs mani aizvest nevarat). Saplīst sandales un lāpīsi ar to, kas pie rokas. Nekādu auto. Pļavas, ceļš... man ļoti pietrūkst vasaras/rudens/pavasara. Labi. Diezgan lirikas.

binarycode      lar_unurur, a tagad, kad ir tikai sniegs un koki...neesi bijis staigāties pa Latgali...uz vairākām dienām ?:)

Ingaxx      Pieļauju, ka jau otrās dienas rītā sāks nomākt vientulības un nabadzības, bezspēcības sajūtas. Un niecības sajūta skarbās dabas priekšā. Da nu, bez helihoptera, ērtas telts un konteinera ar paiku es turp nedotos.

cilvex      "Bet tagat arvien mazāk arī tur paliek atklātu, dvēselisku cilvēku, kas par sakrāmētu siena gubu vai saskaldītu malku tev iedos naktsmājas vai maizes riku!
Par agru. Vēl nesaprati. Kad tu noliem "iet prom" no kņadas, tu neej meklēt nekādu citu cilvēku siltumu. Tu ej noštimmēt savu galvu. Tev nav jāgaida, kad tevi kāds sasildīs ar savu sānu. Tu ej pēc lietam, kuras apkārtejā kņada nevari sastapt!
Laupītājs... :) ja tu redzētu kā izskatos... 2/3x pārdomātu vai last mani pār savu slieksni. :)
Nekas. Ta ir viņu izvēle. Vismaz ūdens man ļoti reti tika liegts.
Ta nav mūsu darīšana. Īsts ceļinieks iet pa ceļu, kuru viņš nepazīst un nesagaida nekādu labklājību. Ja tu sagaidi no ceļa, kuru nodomājis esi staigāt, ērtības un dusu labos spilvenos, tad paliec mājās. Bez jokiem! Sevis dēļ. Tu neej tāpēc, lai CITIEM kaut ko pierādītu. Viss ira sevis dēļ.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu