Lidošana

Lidošana - jautājumi un diskusijas

Rokas bagāža - ko drīkst vai nedrīkst vest rokas bagāžā? (21)
Tā sanācis,ka steidzoši nākas lidot uz Vāciju ar Air Batic lidmašīnu! Rokas bagāža drīkst būt 8kg. Drēbes nav līdz vajadzīgas,gribu aizvest saldskābmaizi,konfektes un šokolādi....dzirdu,ka nedrīkst,bet kad būšu ...
..vēl iteratoram> ne tikai lētuma pēc ir ērtāk ceļot tikai ar rokas bagāžu: iečekojies jau mājās, izprintē iekāpšanas talonu - un kā lidostā, nekādas rindas vairs nav jāstāv- izej drošību un oekāp lidmašīnā (faktiski pat 20 min pirms izlidošanas var ierasties) un pēc nolaišanās nav jāmeklē kur un nav jāgaida, kad bagāža beidzot sāks riņķot pa slīdlentu... vienkāršāk un ātrāk viss.:)) Maizi Tu noteikti vari likt rokas bagāžā (ja vēl vakumiepakojumā, kā parasti ir- ideāli), bet Laimas konfektes, šokolādes vari nopirkt lidostas veikalā pēc kontroles (būs dārgāk un izvēle neko liela), turpat arī visādus padzērienus: i grāadīgus i negrādīgus varēsi iepirkt cik varēsi panest (ES ietvaros tagad tas limits tik liels, ka ar rokām vairāk jau nepanesīsi). Man parasti vienmēr ceļojumos šokolāde ir somā - un nekādu problēmu līdz šim nav bijis...Nu jā un izvērtē savu kosmētikas maku: lietas bez kā ikdienā bieži nevaram iztikt, lidostas drošībai ir nāvējošas: mazās šķērītes, nagu standziņas, metāla nagu vīle - no tā visa būs jāšķiras - tāpēc atstāj to mājās :)
PS. ja nu ir makten liela vajadzība, bagāžas biļeti var nopirkt arī pirms lidojuma, pirms čekošanās - labāk netā un iečekoties arī jau dienu iepriekš izvēloties, kur gribēsi sēdēt un tā..Veiksmīgu lidojumu!
Vedu visu laiku gan maizi gan konfektes gan sokolaades, un nekaadu probleemu. Rokas bagazaa nevar buut nekaadu skidrumu, tos vari nopirkt kad buusio jau ieksaa. tušas, zobupastas skaitās pie šķidrumiem.

200 ml pudelīti ar tikai pusi satura nedrīkst vest, lai gan ir atļautais šķidruma daudzums, jo pati pudelīte ir tik liela, ka tur varētu iejaukt kādu sprāgstvieliņu.
drīkst būt vairāki mazi iepakojumi līdz 100 ml katrs, kopā nepārsniedzot litru.
pūšamos dežus, šķiltavas, stikla iepakojumus un tml nedrīkst.

caurspīdīgo aizspiežamo maisiņu vajadzēs, kur samest iekšā savas tušas, šķidrās lūpukrāsas, zobupastas uc. šķidrumus saturošos priekšmetus.

es parasti sakaru kaklā visas savas kameras + vēl grāmatu turu rokās, labi zinot, ka ar to visu pārsniegtu somas svaru. bet pirms 4 nedēļām, kad lidoju no Rix, man pie geita to lika visu satūcīt rokas bagāžas somā.
labi, ka somā vieta vēl bija, lai arī pārsniedzu svaru.

vēl es lieku daudz ko pa jakas, jaku kabatām. vējjakas kabatas reizēm kopā sver man līdz 2 kg.

a končas un maizi droši vari vest uz Vāciju.
un kāpēc nevar somu nodot bagāžā???? ··· Lidošana: Rokas bagāža - ko drīkst vai ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Berns uz Lielbritaniju (1)
Ja mans berns 15 gadigs lido viens uz Lielbritaniju, kadiem dokumentiem ir jabut? Un vai pavadonis var but 19 gadigs draugs, kurs lido kopa ar vinu?
Pasei un atļaujai no vecākiem izceļot no valsts ( pie jurista jānoformē). ··· Lidošana: Berns uz Lielbritaniju lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Vai rokas bagāžā uz Vāciju var vest Torti ? (11)
staburadzes torti Cielaviņa, vai citu ???
Var mēģināt, jo tortē šķidrumu nav.
Esmu vedusi visādas konfektes, maizi utml., nekad nav bijis problēmu ar drošībniekiem.
Uz Vāciju var vest, to katru reizi daru, kas tās par muļķībām, ka palūdz atstāt. Arī krēma tortes neliek sviest ārā, kārumu sieriņus ar ne. Cik noprotams, ar lidmašīnu?

Ja tiksi cauri drošības kontrolei, tad drīkst. Cielaviņā it kā šķidrumu un to atvasinājumu nav, bet vai drošībnieki to zin. Krēma torti noteikti nevarēs.
Esmu redzejusi,kad paluudz atstaat... reizes padsmit redzeets ka paluudz atstaat ··· Lidošana: Vai rokas bagāžā uz Vāciju ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Bail lidot (34)
Šovakar man lidmašīna uz Norvēģiju. Un man ir bail lidot. Neesmu lidojusi un vnk nevaru sev paskaidrot, ka man tajā agregātā ir jākāpj iekšā. Nu jā, mani tur Norvēģijā gaida draugs. Bet vnk man tās liekās šausmas, ...
Tev nav bail lidot,Tev ir bail nokrist.Jebkurā gadījumā,kad pacelsies virs zemes neko vairs nespēsi mainīt. http://www.youtube.com/watch?v=G1L4GUA8arY
Varbuut paliidzees nomierinaaties :)
Man vèl tgd ir bail lidot, kkgan puspasaule apklejota. Pirmajàs reizès gan nebija tàdas iespèjas brìvpràtìgi atteikties, a pèc tam palìdzèja 100gr, un visa nepatika paliek otrà plànà. Pirmo reizi lidoju, šķiet, 19 gadu vecumā. Uz Tbilisi. Viena pati. Nekas, dzīva. Toreiz bija patīkamāk, nebija šizofrēniskās drošības kontroles un nebeidzamo stāstu publiskajā telpā par visādām avārijām. Komforta arī mazāk.
Nedomā, bet dari. I´ viss.
Pirma reize ir ta ka ir,man meitai ir bailes lidot,kaut aplidojusi puss pasaules...galvenais tikt lidmasinas salona,panem muziku uzliec austinas,ieej muzika un..tu jau esi gala,es parasti pirms lidosanas iemalkoju dzina kokteili.Rigas lidosta ir maza aptiecina,ieej paprasi nomierinosas zales,nebaidies,nav tik traki ··· Lidošana: Bail lidot lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Ja airBaltic iegādāta biļete tikai ar rokas bagāžu, rokassomiņa var būt atsevišķi līdzi? (22)
Varbūt kāds / kāda nesen lidojusi un zina? Agrāk varēja būt visai paliela tā rokassomiņa, bet tagad pāris gadus neesmu lidojusi, varbūt kas mainījies? Jau iepriekš pateicos par atbildi.
kas ir paliela ?
tikko lidoju, rokas bagaazha mazais koferiitis + sominja paar plecu , ne liela ne maza , neviens iipashi neiebilda ....
Vari līdz ņemt kaut maisu, bet iekāpjot ļotenē pēc noteikumiem var būt tikai 1 vienība pareizos izmēros. AirBaltic gan nav no tiem drastiskākajiem svara izmēra un skaita pārbauditājiem, bet ja uzrausies uz kādu darbinieci sliktā garastāvoklī, var paprasīt visu sabāzt vienā koferi un ari nosvērt. Rīgā redzēju vinreiz, ka BT pārbaudīja rokas bagāžas atilstību. AMS ar pie iekāpšanas redzēju kā vienai sievietei lika visu izņemot tax free sapakot vienā koferī oficiāli nedrīkst. bet airBaltic parasti par šo speciāli nepiesienas. ja tev tāda, ka pie vajadzības var koferī ielikt, tad var nesatraukties Raynair diezgan piekasiigi , esmu redzeejusi, bet ar Airbaltic uzspeeju veel kosmiskajaa Taxfree zonaa iepirkties un nekad nav luugts , lai iepakoju visu vienaa ....
bet noteiktumi paliek noteikumi , kurus tu apstiprini , ka esi iepazinusies peerkot biljeti
Boltikam ir vienas somas uzstādījums un, spriežot pēc atsauksmēm internetā, skaita, izmēru un svara kontrole, kaut nav 100%, tomēr gana bieža parādība.

Savukārt aināram jau kādus mēnešus oficiāli atļautas 2 vienības. Iepazīties var aizbraukt uz lidostu iemēģināt bagāžas rāmi ar 2 kastītēm.
··· Lidošana: Ja airBaltic iegādāta biļete ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Vai varu veel lidot uz Londonu ar pasi. .. (21)
Kurai terminsh beidzas 2014. gada augustā. .. ja jā, kāpēc daudzi maina uz tām briesmīgajām ar melnbaltu foto un(brr)pirkstu nospiedumiem. Negribas ar manu "blondo"jautājumu ieriednju neizskaramiibu un bezgala vajadzīgo darbu ...
tikai informācijai, arī Rīgas centrā, Alunāna ielā ´pērnā augustā rinas nebija - gāju bez pierakstīšanās un pat ne 1 minūti nedabūju gaidīt
pēc nedēļas vai divām (neatceros) nozīmētajā pulkstenī ierados pakaļ un atkal nebija jāgaida.
Manuprāt, var. Vismaz es brauktu. Kāpēc maina? Es mainīju tāpēc, ka ar jauno pasi vienkāršāk ceļot ārpus ES robežām, piemēram, uz ASV. Kad lido un cik ilgi paliec?
Pasei jābūt derīgai 3 mēnešus pēc plānotās atgriešanās.
Tieši tā, es arī mainīju, lai ASV bez papīra vīzas kārtošanas iekļūtu. ··· Lidošana: Vai varu veel lidot uz Londonu ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Ko darīt lai pēc lidojuma nesāpētu ausis? (28)
ko darīt lai pēc lidojuma nesāpētu ausis?Kā novērst ausu aizlikumu.???Tas nav ciešami,lai priecātos par atkal redzēšanos ar ģimeni,draugiem,spēju vien just savas stulbās ausis.:(
lapsu_acis- tiešām zini ka tam cik ātri taisa nosēšanos ir tiešs sakars ar gaisa spiedienu salonā? Man līdz šim bija licies ka nekāds, jo lidmašīna tomēr ir HERMĒTISKA... :?

Žāvāšanās un košļene palīdz pie pacelšanās, jo tad samazina salonā spiedienu un tas palīdz "liekajam" gaisam tikt ārā no galvas. Deguna spiešana ciet un pūšana palīdz pie nolaišanās, jo tad salonā spiediens paliek lielāks, kamēr galvā retinājums, vot i vajag dabūt kompresiju. :D

Tomēr man domāt visa tā žāvāšanās un tml nepalīdz ja cilvēks vienkārši nepanes straujas spiediena maiņas. Zinu vairākus tādus un neskatoties ka ir daudz lidojuši un viskautko centušies darīt, tāpat nepalīdz. Nav vienkāršāk iedzert ibumetīnu vai vienkārši iedzert? ;)
Nu es parasti intensīvi kožļāju kožļeni...nedaudz palīdz man parasti pāriet pats no sevis :) Aiziet pie ārsta, jo varētu būt kāda ne pārāk veiksmīgi sadzijusi auss trauma... jaa,kaugumija ir ok,liidz.. ··· Lidošana: Ko darīt lai pēc lidojuma ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Lidojumi no Dortmundas vai Diseldorfas (14)
Ir kāds lidojis?No Dortmundas laikam tikai Vizar un tikai uz Viļņu.No Diseldorfas Veeze Laikam tikai Ryanair,tiesa gan,līdz Rīgai. Cik tālu no Viļņas lidostas līdz Autoostai,vai dzelzceļa stacijai,lai tiktu līdz ...
Maksas izzinas par 15 kap. Piemeeram, www.flybus.lv no lidostas liidz lidostai, veel ir citi busi ar´, maate google pateiks preciizaak t.i. timetible etc. No Diseldorfas ir tieshie lidojumi uz Riigu. Ja laikus panjem biljeti, tad par normaalaam naudaam.

http://www.duesseldorf-international.de/dus/abflug/
Veelo.

http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/de/booking?l=de&cid=18002&originName[0]=DUS&originCode[0]=
DUS&destinationName[0]=Riga&destinationCode[0]=Riga&WT.srch=1&WT.mc_id=SEA
..uz sitienu paskatījos,uz oktobri no Diseldorfas uz RĪgu pa taisno 50 eiro....
Kur problēma?
··· Lidošana: Lidojumi no Dortmundas vai ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kāda ir kārtība, ja lidmašīnas reiss tiek atcelts? Lūdzu, personīgo pieredzi! (9)
Lūdzu pastāstiet savu pieredzi, kāda ir kārtība, ja lidmašīnas reiss Rīgā tiek atcelts, bet pasažierim ir jālido no punkta A uz punktu B un tālāk uz galamērķi, punktu C? Varbūt te ir kāds lidostu darbinieks, kurš zina ...
http://www.ecclatvia.lv/index.php/lv/component/content/article/9?showall=1 1) ir starpība kurā punktā tas reis tiek atcelts
2) ja startā, tad jāčāpo pie liddsabiedrības, ja pa vidu, tad uz transfer desku
2) ja startā, tad jāskatās vai lidot vispār, un ja lidot, ta kurš variants tīkamāks, ja pa vidam, tad jāizsit lidojums/viesnīca
Ja Tev uz visu maršrutu ir 1 biļete, tad punktā C agrāk vai vēlāk tiksi. Ja biļetes 2, tad uz B arī kaut kad tiksi, bet B-C ir Tava un tikai Tava problēma.

Reisus mēdz atcelt/pārcelt kā pāris dienas pirms izlidošanas, tā pusgadu, rīcības algoritms katrā no šīm situācijām krietni atšķiras. Ja atcēla/pārcēla pusgadu iepriekš, skaties, ko aviokompānija piedāvā un ņem (parasti neko vairāk par naudas atgriešanu nepiedāvā). Ja nedēļu iepriekš, tad variantu pavairāk, ieskaitot kompensācijas saņemšanu un pārsviešanu uz citu reisu vai maršrutu. Galīgi nav svarīgi, Rīga vai cita EU lidosta, kārtība visur viena. Citādāk ir/var būt ārpus EU, īpaši D-Amerikā un Āzijas džungļos? Āfriku nemaz neminēšu.
Kompensācijas nespīd, ja vienas dienas trips un apdrošināšanas naf tad nāksies norakstīt zudējumos, tāpatās ja savienotie reisi naf vienas kompānijas ietvaros.
Ja ir laika rezerve, un savienotie reisi vienas kompānijas/alianses ietvaros, tad ar nokavēšanaos, bet aizlidosi
esmu bijušais lidostas darbinieks...:) oi.....ntās reizes ir piedzīvots šitas pa 5 gadiem..:) bet procedūra ir izlasāma :)))) ··· Lidošana: Kāda ir kārtība, ja ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Bezrecepšu medikamenti lidmašīnā (12)
..vai drīkstu vest lidmašinā uz Angliju bezrecepšu zāles,kā Ibumetinu,Cerokālu,Mefisolu....?
man uz UK rokas bagāžā bija līdzi vesela aptieciņa ar tabletēm... dažādiem dzīves gadījumiem... un tā, lai pietiktu ilgākam laikam... :)))) neviens man nepiekasījās... tikai šķībi noskatījās... :))) Dríksti. Ja tās nav tinktūras, tad vari nekur īpaši nesaiņot specmaisiņos, vai bagāžā. Labāk jau likt lielajā bagāžā. Rokas bagāžā ieliekot, muitas gudrinieki var paprasīt oficiālu pamatojumu zāļu nepieciešamībai. Neesmu gan pētījis vietējo tirgu un, kas tur bezrecepšu un cik sāpīgi tikt pie receptes (UK ir bezmaksas medicīna), taču pēc analoģijas varētu būt, ka tur nopirkt būs lētāk nekā šeit. ··· Lidošana: Bezrecepšu medikamenti ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu