Kuras vietas izradit arzemju turistam, kurs nekad nav bijis Latvija?

Ne parak talu no Rigas, jo nezinam vai visas dienas busim ar auto.

Blackcatnix  1 1 Skatoties no kādas valsts ir viesis, kāda dzimuma, vecuma, utt.
Es parasti piedāvāju apskatīt to, ko neviena tūrisma firma nepiedāvā, visu "pa īstam"; gan skaisto, gan ne tik ļoti, gan to, par ko pat vietejie maz zina. Tas, protams, ja cilvēks nav pārāk konservatīvs.

Studio  1 2 Es ieteiktu aizvest uz Birinu pili.

riks086    2 Noteikti Etnogrāfisko brīvdabas muzeju....

caress5    2 Müsu pilis un muzeji pret Rietumzemju ir nozjeelojami, bet cilveeku pamestä zeme un neskartä daba interesee. Zinu 68 g/v Austrieti , kursh vismaz 7 gadus brauc katru vasaru ar riteni apkärt Baltijas jürai.
Piekriitu Blackcatnix

PostScript    2 .....Sigulda, Turaida, Krimulda.

Deisa    2 Pirmkārt ārzemniekiem interesanti varētu būt redzēt mūsu lauku dzīvi, jo viņiem tas ir krietni savādāk. Pilis un muzeji? u so-so, skatoties tiešām, kādu interešu un gadagājuma cilvēki. Ja ko no mākslas saprot, var, protams, uz kādu izstādi aizvest, taču ne Luvras, ne Ermitāžas pie mums nav. Uz Lidiņu var aizvest, tā vieta Krasta ielā ārzemniekiem iet pie dūšas un, kad redz, ka uz vietas viss tiek pagatavots, labprāt arī nobauda mūsu štovētos kāpostus un cūkas cepeti. Ja ir kultūras cienītāji, uz operu var aizvest, tā mums ir labā līmenī. Vakag painteresēties par pilsētu svētkiem vai gadatirgiem, tas arī varētu būt interesanti. Ar savu draugu angli aizbraucām uz Ropažu pilsētas svētkiem, kur bija "livonieši", kas demonstrēja viduslaiku cīņas - tas bija viņam pārsteigums, jo tik necivilizēti un wild viņš nebija iedomājies, ka kur vēl var notikt + publiski. Arī gadatirgū bija interesanti - kalējs, kas uz vietas darbojās, plāceņi un tika tirgotas dabīgās zvērādas. To viņš ievēroja kā ko savdabīgu.

I_am_so_    1 Uz Brīvdabas muzeju var. Tā pati Vecrīga. Galvenais jau ir stāsts. Ja tikai slās un tā apkārt apskries tad nu ir kā ir. "Kājāmgājēju ekskursijas laikā Jūs apskatīsiet slavenākos vecrīgas objektus - Svētā Pētera, svētā Jāņa, svētā Jēkaba baznīca, Doma baznīca, Melngalvju nams, viduslaiku dzīvojamie nami “Trīs brāļi”, Lielā un Mazā Ģilde, Rīgas pils, viduslaiku ēku komplekss „Trīs brāļi”, Zviedru vārti, pilsētas mūris un torņi un vecpilsētas neatkārtojamā burvība. Pilsētas centrs – Brīvības piemineklis, bulvāru loks un parki." Centrāltirgus, spīķeri, vēl tālāk uz Ķengaraga pusi kolonāde gar Daugavu. TV tornis, varbūt vēl var uzbraukt augšā kafejnīcā. Varot tikt augšā arī jaunajā Saules akmenī. Zinātņu Akadēmija, rajoniņš ap to. Pretēji tam Jūgendstila kvartāli kkur Ausekļa ielas rajonā. Kafejnīcīņas un visādi butīk Zviedru augstskolas rajonā. Vinotēka kkur Alberta ielas rajonā vai tā. Mākslas muzejs diemžēl atkrīt. Mākslas akadēmija. Arkādijas parks. Jauno bibliotēku ir tā vērts paradīt no tā Torņakalna tramvaju tiltiņa pa ceļam uz Torņakalna baznīcu. Reāls elpu aizraujošs skats ziemas rītā vai pievakarē, bet tikai tad, kad saulains laiks. Pārdaugavas klusais rajons, Āgenskalna tirgus, turienes mīlīgās ēstuvītes, "Ostas skati", Ķīpsalas dzīvojamais masīvs pretstatā tam, Dziesmu svētku parks. Sigulda, kas nekad nenoveco un ziemas piedāvājums ir ļoti plašs, sākot ar elektromobīli un beidzot ar bobsleju, kameršļūkšanu, Turaidu un pat aerodium.
P.S. ech, žēl, ka šejieniešiem bieži vien tīīīk trūcīga iztēle un reti kad savos piedāvājumos tiek tālāk par tradiconālām vakariņām un slēptiem mājieniem sveču gaismā. :D

I_am_so_    1 Ak jā, vēl ir arī Miera iela un atdzīvinātais Avotu ielas Vintage. Un vēl Kalnciema kvartāls.

limonija    1 Rīgā ir daudz ko redzēt, bet Rīga nav visa valsts. Noteikti vajag vismaz Siguldu parādīt, Rundāles pili, kas nu nepavisam nav nožēlojama, pat salīdzinot ar smalkajām Rietumeiropas pilīm:) Diemžēl nav vasara, rozes nezied...:( Jūgendstils Rīgā noteikti jāparāda, visi, kam to līdz šim esmu rādījusi, vnk šokā - gluži kā Vīnē...;) Ja ir laika pavizināties pa Latviju, iesaku Kuldīgu(caur Saldu) - burvīgas mazpilsētiņas, labi sakoptas. Ventas rumba, Riežupes alas - unikāli objekti. Jūrmalu neaizmirstiet;)

joens    1 Rādīt ir daudz ko, bet, kā jau augstāk norādīja, viss ir diezgan individuāli gan ciemiņa izcelsmes zemes, gan personisko interešu dēļ. Vienus var vest uz Cēsīm un Kuldīgu staigāt pa vecajām ieliņām, citiem interesē visādas strausu/kamieļu/trušu fermas, vēl citiem dārzeniska atpūta pie ezera meža vidū. Vēl kādiem patīk Ventspils, kaut paši dzīvo 5 minūtes no disnejlendas. Liepājas karosta jau ir gardēžiem. Pagalam tradicionālais - Sigulda, Rundāle, Jūrmala, bet arī par to daži ir ekstāzē.

Deisa    2 Jā, pa Pārdaugavu, pa Āgenskalnu var pavadāt, kur vecās koka mājiņas saglabājušās. Ārzemniekiem nereti tas šķiet kas arhaisks un redz tajā zināmu šarmu. A jūgendstila, baroka un citu stilu sajaukumus gana bagātīgi var redzēt arī citur, tas ir ievazāts no citām kultūrām un ir redzams i Zviedrijā, i Vācijā, i vēl viskautkur. Centrs visur ir centrs, bet valsts un tautas burvību tieši var izjust tajās daļās, kuras nav tendētas uz izrādīšanu.

amis1970    1 Ar vienu dienu nepietiktu lai kaut pusi parādītu

Iamso    1 omg. => "A jūgendstila, baroka un citu stilu sajaukumus gana bagātīgi var redzēt arī citur, tas ir ievazāts no citām kultūrām un ir redzams i Zviedrijā, i Vācijā, i vēl viskautkur."(c)
Latvija jau nekur tālu no Eiropas nav bijusi, tāpēc arī baroks izplatījās no 17. gs. beigām līdz 18. gs. beigām. Rīgā ir vairāk nekā 800 jūgendstila ēku, ko radījuši Mihails Eizenšteins, Konstantīns Pēkšēns, Eižens Laube u. c. Bet nu labi, lai paliek koka mājiņas, zvejnieku laivas, jūra un Daukas sindroms. :)))

Bembiite    1 Veczemju klintis aiz Tūjas.

Salote  1 1 Pazīstama ļaužu grupa no dažādām Eiropas valstīm visvairāk novērtēja Ķemeru purvu, Irbenes radiolokatoru, Jūrkalni, Jūrmalu un Vecrīgu.

ketija_20    1 Man ir viens vacietis, kursh bijis vismaz 20 pasaules valstis, iznjemot Baltiju. Nu ko lai piedavaju tadu, kas nav Eiropa?

limonija    1 Ja patīk pa džungļiem blandīties, nav nekā unikālāka par Zārdes bijušo poligonu...Tikai tad bez vietējā gida neiztikt(var sarunāt Saldus muzejā)

joens    1 Nepareizs uzstādījums. Mēs esam Eiropā un Himalajus te neizdosies novērot.

Aizved uz mežu, Vācijā tie tomēr retums.

jozolsen    1 It sevišķi ļoti slaveni varētu būt mūsu Lielie akmeņi.Somi,,zviedri nekad nebeiktu bŗīnīties ..par mums.

ketija_20    1 joen, mes dzivojam tiesi blakus mezam. katru vakaru, kad patikams laiks, dodamies pastaiga. pilna Vacija ar meziem un kalniem.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu