Braukšanas īpatnības Somijā, Zviedrijā

Sveičuks auto stūrmaņiem! Došos uz ziemeļzemēm- Somiju, Zviedriju. Kā tur ar CS- nejaušiem ātruma pārsniegumiem, kādas īpatnas ceļa zīmes, kas svarīgi ņemt paurī? Paldies, ja kāds ko ieteiks!

daisy777  1 1 Nekā daudz īpašāka. Tas pats nerakstītais likums, ka līdz +20 km/h var pārsniegt nebaidoties. Stokholmā ar ārzemju numuriem arī var mierīgi bez maksas braukt, kur vietējiem jāpiķo. Patīk, ka pie apdzīvotām vietām nav jānomet uzreiz no 90 uz 50, bet pa vidu ir posms uz 70.
Noteikumi jāievēro gan, jo nu jau pāris gadus soda kvītis atsūtīs arī uz Latviju, bet sodi tur ir zvērīgi.

Maverick      Pirms dažiem gadiem Somijā bija spēkā noteikums, ka sods par CSN pārkāpšanu ir kaut kādā saistībā ar pārkāpēja algu - t.b. - "biezie" maksā vairāk. Biju ļoti pārsteigts, kad policists man vaicāja par maniem ienākumiem. Nezinu, vai tā ir arī tagad.

Vēl zinu, ka Norvēģijā sodi par ātruma pārsniegšanu ir astronomiski (kādreiz bija + 5 km/h - ap 80 Ls). Tiesa gan - reālas iespējas tos ierobežojumus pārsniegt ir visai maz, jo neba nu pa līkumainu kalnu celiņu palidosi ar 130 !

hamsters    1 Somijā visi brauc 80km/h līdz 100 un joks tāds ka paspēt varēja visur bez problēmām netraucēja ne fūres vai kāds lēnāk braukt gribētājs jo tādus nemanīju pieļauju ka vidējais ātrums tāpat bija ap 70.

IipashaSieviete      piet am vaditaji pieklajigi- ja radi, ka gribi tikt pa kreisi, tad ari tiksi!

nenopietninopietna2      Nekas īpaši savādāks tur nav. Brauc droši! Tikai ātrumu gan centies ievērot, jo sodi tur ir bargi.

NakcPutns      ziemeļos sargies ziemeļbrieža!!! reiz es sabrembzējos tā ka kāc metrs palikās līdz tam ar vienaldzīgu feisu stāvošajam lopiņam... visa priekša būt luppatās cikturtūkstoškilometrus no mājām... bij tāc pašaurs līkumains bet asfaltēc mežatundras celiņš ar kadiķiem un lieliem apsūnojušiem akmeņiem tuvu gar malām... nuvot, viņus var sajaukt ar tiem akmeņiem... akjā, tam celiņam bij 100km/h ierobežojuma zīmes laikpalaikam...:DDD

joens      Kā visur, sekot vietējiem un darīt tāpat kā viņi. Somijā nav ieteicams pārkāpt vairāk par 9 km/h. Sodi tur joprojām atkarīgi no ienākumiem. Par Zviedriju nezinu, bet augstāk ieteiktie 20 km/h var smagi iesist pa kabatu, tāpēc, seko vietējiem.

Norvēģijā tiešām bezsoda limits vien 5 km/h.

Turmas      Skandināvijā nevar nokļūdīties,tad ir jābūt izteiktām dauņa pazīmēm.Pirms fotoradariem ari jau savlaicīgi izvietotas brīdinājuma zīmes.Uz maģistrālēm ir atļauts ar 120km/h vālēt.Bet ir ari vietas kur vajag biku nomest.Par to liecina attiecīgas CZ.Ja neesi nometis ātrumu,tad tablo(tur kur tie ir) brīdinās par atļauto ātrumu konkrētajā ceļa posmā.Ja tad vēl nenomet,tad gaidi soda kvītis.Menti pa krūmiem neslēpjās.Tos ieraudzīsi tikai tad ja savārīsi ziepes.
:)

Turmas      Jā un vēl.Ievēro distanci.Vietējiem stipri nepatīk ja pa tuvu piebrauc.Tad šamie met pa bremzi.

daisy777      Joen, ja seko vietējiem, kā reiz tie 20 km plusā sanāk, uz lielajām šosejām visi 30 - galvenais taču iekļauties plūsmā. Vēl tur luksofori darbojas uz sensoriem, tāpēc ātri var izbraukt pilsētas. Ar ziemeļbriežiem tiešām uzmanīgi - ja gadās viss baras, tēviņi ar milzu ragiem, kas izskatās, ka varētu atstāt pamatīgus caurumus tērauda kumeļā, sargā, kamēr mātītes un mazuļi pāriet - var nākties pat kādu laiku pagaidīt.

non_grata      zviedrijā nekā savādāka,uzmanies no radariem sodi ir gana lieli!

Maverick    1 Ak, jā - ja pareizi sapratu (pēc somu valodā sastādītā protokola), tad ātruma pārsniegšana Somijā ir administratīvais pārkāpums, bet antiradara esamība mašīnā - kriminālnoziegums. Mani palūdza izkāpt no auto, uzlikt rokas uz jumta, pārmeklēja uz ieroču esamību un iesēdināja policijas auto :) Biju jau sataisījies dažus gadus pavadīt Somijas cietumā, bet beidzās tomēr laimīgi :)

Vientulaisvilks  2   Somijā var mierrīgi braukt uz 120-130 pa bāņiem.

fernfahrer      nepārkāp un nesteizies... viss ko varu teikt. Baudi braucienu...

prusacins      Svarīgākais Skandināvijā - ievēro labās rokas likumu!!! To Latvijā neievēro neviens! Ar dažiem izņēmumoem, ieskaitot mani :) neieskrien kādam sānā, kad kāds brauc ārā no pagalma! Tur visi visus laiž, kas brauc ārā no mājas pagalma, lai gan Tu domāsi kā tā...jo liekas Tu brauc pa svarīgāku ceļu... Bet nu!!! tas viss mums būtu jādara uz Čakenes utt! Ja ceļam nav zīmes "galvenais ceļš" un otram nav "dodiet ceļu" tad skaties labo roku! Norvēģijā tādu krustojumu daudz...un imigrantu dvieļa galvas tik pofik mauc cauri, bez apstājas

iterators      zviedrijā darbojās fotoradaru lotereja- skapīši ir, bet radars katrā 5 tajā:)

velosipēdisti tur ir svētās govis, arī gājēji:)

centies arī nepārkāpt apstāšanās un stāvēšanas noteikumus, 1x varbūt praņisjot, bet pēc tam:)

un vēl kāpjot no prāmja nost, sagatavojies pūst trubiņā:)

prusacins      iterators (2012-08-23 08:57) viedoklis
zviedrijā darbojās fotoradaru lotereja- skapīši ir, bet radars katrā 5 tajā:)

Vairs nedarbojas vai tad????

viecha11      Vieniigi ziemeljbriezhi...,parrejais galiigi pa mieriigo.viss saprotams!!!Celji labi un atrumi adekvaati...,vajadziiba parsniegt nepiemetaas!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu