Bolderāja: ko apskatīt, kur normāla ēstuve?

..nekad neesmu bijusi Bolderājā, bet ir fantāzija, ka tur varētu būt kas apskatāms. Varbūt zinātāji var ieteikt kādus kolorītus stūrīšus (ar ielu nosaukumiem), kaut ko ļoti raksturīgu tieši Bolderājai..? un arī vietu, kur iedzert tēju ar siermaizi (ne pārāk kolorītu:)). Paldies!

jollyroger (2012-04-30 11:38)      daugavgrīvā ir pāris kolorītas vietas, ar krieviski runājošiem, iereibušiem personāžiem

kuks10 (2012-04-30 11:42)    1 drausmīgs rajons..,kā jau pēc kara...?!))

_CatNap (2012-04-30 11:45)  1 1 http://www.jaunirakursi.lv/lv/ekskursijas/bolderajas-un-daugavgrivas-dabas-un-kulturas-bagatibas

http://lv.wikipedia.org/wiki/Bolder%C4%81ja
bet nu.. nez, man labak patik Daugavgriva- mols, un ta.

izshautais_rieksts (2012-04-30 11:49)    1 smērvielu noliktavas:))

jollyroger (2012-04-30 11:57)      ūdens attīrīšanas iekārtas- labi smaržo, ir vērts apskatīt

niknis (2012-04-30 12:32)      Nu, nezi - Bolderājā tiešām tikai konflikti ar vietējiem krieviem bijuši, nekas cits :) Savulaik bij riktīgs krievu militāristu midzenis, ideoloģiskā ziņā nekas tur daudz nav mainījies.

Ingaxx (2012-04-30 13:41)      Ha ha ha :D Bolderāja tiešām raisa savdabīgu romantisku gaisotni :)
Tas, kurš Tev ieteica šo vietu apskatīt - Tevi nemīl nemaz :)
Par ēstuvēm - labāk paņem kafiju termosā līdzi un siermaises papīrā ietin un apēd klusām pie 3 autobusa pieturas centrā (tas iet uz Bolderāju) un ej vien pa Kronvalda parku pastaigā, tur tagad smuki un kuģīšus smukos redzēsi pa kanālu peldam :)

oxsara (2012-04-30 14:18)  1   pirms ienāca krievs un visu pie*irsa un savairojās tur tiešām esot bijusi skaista vieta un būtu bijusi arī tagad.

Tagad pretīgi tajā rajonā uzturēties.
Aš sirds sāp.

giwi (2012-04-30 14:43)      shinii topaa ir tipiska latvieshu mentalitaate...protams neviens no mums nekad un ne parko nedzivos Bolderajaa:)...tas ir arpus eu robezhaam...bet topa autoram - tak pakjer richuku un pabraukaa pats atradiisi- neesi tak kjinas turists

fargo (2012-04-30 15:33)      bolderāja der, lai atainotu klasisku baltkrievijas socmazpilsētu, kā jau vairums rīgas mikrorajonu.

_Krasula_ (2012-04-30 15:44)      Tā ir laba atpūtas vieta dabas mīļotājiem. Visapkārt meži, reti augi, jūra.

artzanardi (2012-04-30 15:47)      Nu nav tik slikta ta Bolderaja,dienas laika tevi tur neviens ne sitis ne apzags,esmu nodzivojis tur 2 gadus un ne reizi nekas nav bijis tads ekstrems,toties vietas tur ir forsas,it ipasi aiziet uz to cietoksna teritoriju vai pastaigat pa bijusi militaro bazi,tur vel var tikt teritorija ,kur zemudenes angari palikusi,ka ari ta aura gar milestibas salinu staigajot ,juties ka padomju laiku nosturi,ka pastaiga forsa vieta:)

campanella (2012-04-30 16:43)    3 palasot komentārus, skaidri redzams, ka cilvēki ārpus sava rāmīša nedomā un tālāk par degungalu arī neredz.
Bolderājai arī piemīt savs šarms un aura, un sena vēsture. man ļoti patīk mazās Bolderājas ieliņas un koka mājiņas (centrālais rajons pa labi, līdz upei), līdzīgi kā Āgenskalnā ir forši pastaigāt un iemest aci pār žogu svešās sētās (aci, ne kāju!) :)
tālāk pāri Buļļupes tiltam ir jau Daugavgrīva, bet tur pa labi - Daugavgrīvas pamestais cietoksnis, ja nemaldos, tad pa dienām līdz plkst 17 ieejas durvis ir atslēgtas (?). Nocietinājumi, labirinti, ja labi gribi, vari paņemt lukturīti un izložņāt.
Daugavgrīvas pļavas ir labas putnu vērošanai. Taču mans iecienītais maršruts ir cauri tām, un pa jūrmalu uz Bolderājas molu un bāku. Tieši šīs puses mols (ne Mangaļsalas) man patīk labāk, pašā galā uzrāpties uz lielā bluķa un skatīties uz horizontu.
vislabāk, kā jau teica, izbraukā ar riteni - tikai to gabalu gar jūru līdz molam būs jāstumj.

Zhenija_Harta (2012-04-30 18:32)      Paldies campanellai, apskatīšu arī es Tevis aprakstītos apskates objektus. Varbūt pat jau rīt.

Marija_Anna (2012-04-30 20:18)      Campanella - pareizi. Ja ar riteni, tad droši var braukt līdz 36 galapunktam. Tad starp mājām , vispirms pa kreisi pa Buļļupes malu , cik tālu var , būs ko ieraudzīt, tad atpakaļ un pa labi , jeb skatoties braukšānas virzienā - uz priekšu , caur meža malu uz Lielupes ieteku jūrā . Tad var pa jūras malu aš līdz tam pašam molam. Jebkuram sastaptajam uzprasi , pateiks , kā tikt uz civilizēta ceļa, kas šai gad´ijumā būs uz labo pusi. Kaut dzīvoju šāi rajonā jau 25 gadus , tomēr ´savu ēstuvi´ neesmu atradusi , tad labāk ar līdzpaņemto.
Ir skaistas vietas , gan staigājot, gan braucot. Vari painteresēties privāti PK.

edmunds (2012-04-30 22:01)      ir veerts ar velo aizbraukt liidz vakarbulljiem, kur celsjh beidzas, un tad pa labi uz juuru pie lielupes ietekas. tur dziivojas viens cilveeks kaapaas uzceltaa naminjaa, apmeeram 500m no lielupes uz daugavas pusi. pasveicini! :)

edmunds1969 (2012-04-30 23:03)      Bolderāja ir forša vieta, gadus 15 tur nodzīvojos, un nekādu problēmu ne ar tām "kolorītajām personām", ne ar "sausmīgajām vietām". Protams, ja pats neesi limpampiņš...
Ko apskatīt...vispirms jau Bolderāju, t.i. teritoriju Buļļupes labajā krastā. Tur katra māja ir ar savu vēsturi. Pēc tam - Daugavgrīvas bāku. Tur gan ir jāmēģina sarunāt ar bijušās 177. rūpnīcas apsardzi, vai ar pašu bākas uzraugu. Es pat nepratīšu ieteikt, kā to varētu dabūt gatavu. Blakus bākai ir Komētas forts, kaut arī nekas liels no tā nav palicis. Pats Daugavgrīvas cietoksnis ir apskates vērts tikai kā vēsturiska būve, jo nekā apskatāma, īpaši pēc cietokšņa nodošanas "apsaimniekošanā, nav atlicis. Tad vēl var ar velosipēdu/taksi/autobusu aizbraukt uz Vakarbuļļiem, uz Liepupes ieteku jūrā, kaut arī tur nekā īpaša nav.
Par ēstuvēm... nu laikam Bolderājā vairs tādu nav, un Daugavgrīvā arī. Kādreiz bija ļoti kolorīta būda, kas piederēja vienam melnajam. Cepa ššlikus, super garšīgi bija, gluži kā vecajos labajos PSRS laikos. Uztaisīja Ara kapitāju, uzcēla māju un ierīkoja ēstuvi savas mājas 1 stāvā. Pazuda kolorīts, dabīgās uguns mangāls...un klienti. Laikam tomēr savas sviestmaizes būs jāņem. Bet kopumā - vieta, kā jebkura cita Rīgā - ne pārāk tīra, ne pārāk sakopta, pa lielam sabrukusi, divvalodīga un bezcerīga. Gluži kā Mangaļsala, Vecmīlgrāvis, Imanta vai Mežciems. Lai veicās:)

van (2014-05-13 15:48)      Līdz jūrai kādreiz aizstaigājām, nebija nemaz piedrazots, ja neskaita dažus, kas mēģināja kāpu zonā iebraukt.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu