Šarmelšeiha

mani interesē viss, ko varat pateikt par Šarmelšeihu-viss labais un sliktais ko varat pateikt no savas pieredzes. man noderēs visi padomi../apsēžos un esmu gatava klausīties, speriet tik laukā:)/

Maverick (2011-10-16 17:54)      Šarmalšeiha - labākais Ēģiptes kūrorts. Ja Hurgada ir prasta krievu ģerevņa pie Sarkanās jūras, tad Šarmu cenšās pataisīt par Pasaules līmeņa kūrortu (un principā - diezgan veiksmīgi)
Lidojums no Rīgas ~4,5 stundas, ieteicams ar tūrisma čarteriem, ja ar regulāro reisu - biļetes sanāk ap 500-600 Ls.
Cenas - par 20-30 % dārgākas, nekā Hurgadā, toties uz ielām mazāk piedzērušos krievu :)
Pilsēta sastāv no centrālās daļas (Naama Bay), un gar pludmali izvietotām viesnīcām vismaz kādu 20 km garumā. Netālu no Naama Bay atrodas vecā osta un pilsētas tirgus (rekomendēju apmeklēt, kolosāls kolorīts).
No Šarmas var doties 1-2 dienu ekskursijās uz Izraēlu un Jordānu, pa vienu dienu - uz Sinaja kalnu, Dahabu vai Kairu.
Ja nodarbojies ar daivingu - rekomendēju Woodhause reef, Thomas reef, Jackson reef, ja nenirsti - vari aizbraukt tur vienkārši papeldēties no kuģa, pasnorkelēt. Ja tas viss neinteresē - "standarta izklaides" - vizināšanās ar kvadracikliem, kamieļiem, Jeep-safari pa tuksnesi (rekomendēju uz Colour canyon), vai vienkārši pie beduīniem. Tiesa gan - "standarta izklaides" ir visai banālas, interesantākais tur ir zem ūdens.
Reizēm pie Šarmas parādās haizivis (pagājušajā gadā ja nemaldos divus cilvēkus nokoda), bet tie ir ļoti reti gadījumi :)

Spicis (2011-10-16 17:55)      Tajā valstī "mori" dumpojas!

Maverick (2011-10-16 18:07)      Da nekas tur nedumpojas !
Bija viņiem diktators Mubaraks, kurš tur valdīja kādus 30-40 gadus, pagājušajā rudenī šo kā reiz nometa no troņa. Uz tūristiem tas nekādu reālu iespaidu neatstāja, kaut gan visi nobijās un tūristu tur tagad ir vismaz 2x mazāk. Bet tam ir arī savs pozitīvais iespaids, jo cenas tagad esot kritušās. Neesmu sekojis līdzi jaunumiem, bet nesen vajadzēja būt vēlēšanām, kā rezultātā vajadzēja pie varas nākt visnotaļ demokrātiskai partijai "Brāļi musulmaņi"(nekā radikāla, viss normas robežās, neskatoties uz nosaukumu). Paši cilvēki dzīvo tādā eiforijā, kā mēs pēc 1991. gada barikādēm :)

Ja viss ies pēc plāna, ir doma uz Jaunogadu atkal doties turp, tikai es parasti dodos uz 100 km attālo Dahabu.

Sandra1 (2011-10-16 18:09)      katru gadu braucu-super!!! meitai īrēju jahtu-niršanai, dēls brauc uz akvaparku.vietējos nolīgstu apsardzei, ja dodamies kur tālāk.bērniem interesantas bija pirmās reizes, kad bijām papirusu muzejā, rādīja, stāstīja kā to visu gatavoja senatnē,ttirgus,,,vispār atsevišķa tēma-meita parasti izmanto iespēju sapirkt smaržas dabiskās, es draugiem parasti atvedu kādu kobras ādas somu ar jostu.

Natta (2011-10-16 18:50)      Jā, pats galvenais,ka turienes haizivīm sākuši garšot tūristi, tā kā nirt tiešām būtu iespaidīgs piedzīvojums:)
Sarkanajā jūrā mitinās 12 sugu haizivis;)
Kad es jautāju instruktoram, vai tad šīs cilvēkiem neuzbrūkot, man atbildēja, ka nē..bet pēc 2 gadiem haizivis atbildēja ko citu ..:)

Mava_feikais_profils (2011-10-16 18:53)      Sandra1 - nepūt nu pīlītes, kāda vēl Ēģiptē apsardze, priekš kam ? :D

Natta - Pasaulē daudz vairāk cilvēku iet bojā no tā, ka viņiem uz galvas uzkrīt kokosrieksti, tāpēc nav iemesla būt iedomīgam, ka tieši tevi apēdīs haizivs :D

Sandra1 (2011-10-16 19:02)      mana meita ir skaistule,gariem blondiem matiem, zilām actiņām , īsta princesīte un ja vajadzēs es ne tikai apsargus noligšu,,,,tā, ka pieveries!
bet to. ka dēlam ir savs apsargs, kas pieskata viņu lai viņš nesasitas uz tiem ūdens celiņiem uzskatu tikai par normālu, jo pati jau nu tur netaisos skraidīt, arī uz kvadrīšiem un kamieļiem netaisos kāpt, nirst arī viņi kopā.

welcome_7 (2011-10-16 19:24)      Man patika, biju 2reiz..Bet, nu labās viesnīcās, un dzīvoju Namabejā..Galvenais jau siltums un jūra.

Mava_feikais_profils (2011-10-16 19:27)      Sandra1 - a Rīgā arī tava "skaistule gariem blondiem matiem" staigā ar apsardzi ? :D

Vai tev ir kaut minimāls priekšstats par noziedzības līmeni Latvijā un Ēģiptē ? Vai esi dzirdējis kaut vienu gadījumu, kad Ēģiptē būtu izvarota kāda sieviete ? Un vai zini, kas par to draud pēc viņu likumiem ? :)

Tā kā vai nu tu te vienkārši tagad gribi pazīmēties, ka pa 100 $ vari atļauties paņemt "apsargu" (kas uz tavas meitas pupiem lūrēs tāpat, kā visi pārējie arābi), vai arī tev viss nav kārtībā ar galvu :)

andris_1970 (2011-10-16 19:37)      kad braucu ar kolēģiem atpūsties arī nolīgām apsardzi bērniem, liekas ka tas viņiem ir tikai normāls biznesa piedāvājums.viesnīcas teretorijā viņi ieročus nenēsā, bet ārpus teretorijas , kad braucām uz tuksnesi , tad gan redzēju.viņi gan arī īpaši to neslēpj.ko tad tur dara tie bruņotie vīrieši pie māju vārtiem?
100$ tas pasākums nemaksāja, bija krietni vien dārgāk.kad braucām otru reizi, ņēmām tos pašus večus, aizvedām vēl rīgas balzāmus, kā suvenīrus.

marmorakaraliene (2011-10-17 13:27)      Patīkami atšķiršos no barina, kuri sajūsminās par Ēģipti un Šarmelšeihu (biju arī Naama Bay u.c.)- biju, nepatika un turp vairs nebraukšu. Karstie klimati nav manējie un apkalpotāju uzbāzība mani vienkārši tracināja - ja, laipni, bet laipni ar dolāriem acīs...

Als40 (2011-10-17 20:52)      Šarmas tirgū pie dažiem papirusu tirgoņiem, par mērenu samaksu var iepirkt visai nesliktu hašiku./rekomendēju/ Ja viesnīca pie jūras, iesaku pasnorkelēt./to gan labak pirms hašika degustācijas/

Carpe_Diem (2011-10-19 12:36)      Esmu viens no tiem, kas uz Ēģipti aizbrauca vienu reizi un saprata, ka tas nav mans. Aizbraukt, lai būtu savs viedoklis - piekrītu, bet tā bija, domāju, pēdējā reize, kad apmeklēju šo valsti (biju Šarmelšeihā viesnīcā ar savu pludmali Nama Bay ar All inclusive). Pēc pieredzes - ekskursijas labāk pasūtīt uz vietas, jo tad sanāk gandrīz uz pusi lētāk. Veiksmi :) nosauļojusies būsi noteikti. Un obligāti apmeklē zemūdens pasauli - par tām haizivīm neuztraucies. Man liekas, tie tūristi sagribēja zivtiņas pabarot, vot i uzrāvās...

elektrikiss (2011-10-21 23:19)      Es neizlasīju ne vienu ieteikumu bet rakstu atbildi/.Aizbraucu ar uz turieni novembra beigās ar simpātisku būtni un nekas nevar būt jaukāks jo siltais klimats un jaukā būtne radīja neaizmirstamus dzīves brīžus.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu