Ar kājām pa Stokholmu!

Nākošās nedēļas sākumā dodos pavisam mazā ceļojumā uz Stokholmu. Esmu tur bijusi vairāk kā 10 gadus atpakaļ, toreiz mūsu ceļotāju grupu vadīja gids, kur lika, turp gājām, cikos kur bija jābūt, to ievērojām...bet ko kurš var ieteikt brīvajiem ceļotājiem ar plāniem maciņiem, kuri paši ar karti rokā un kājām dosies iekarot Stokholmu?

Kādi maršruti ir kājāmgājējiem visvieglāk izstaigājamie?

Mani ļoti kārdina Skansen muzejs(pie Vāsa kuģa, Junibakenā un Aquariumā biju pagājušajā reizē, šoreiz vēlos apskatīt ko neredzētu), vai turp var nokļūt ar kājām?

anugni93 (2011-06-03 12:11)      Pati tikko kā atgriezos no šīs jaukās pilsētas! Visu atveltīto laiku staigājām pa vecpilsētu un tur tiešām pietiek sasmelties labu emociju! Transporta biļete maksā ap 2 Ls vienai reizei,tā kā neatļāvāmies tādam ,,priekam,,.....tad visu skaistumu izbaudījām ne caur autobusa loga,bet pašu acīm.Apavi gan vajadzīgi labi un ērti,jo tur pārsvarā bruģis!

painkiller (2011-06-03 13:24)  1   Līdz pat gandrīz Skansen muzejam var nokļūt, braucot ar kuģi no vecpilsētas (Djurgardenā piestāj pie atrakciju parka un paliek max 10 min gājiens). Tādējādi var gan izstaigāt vecpilsētu, gan tikt pa fikso pāri. Un, cita starpā, kuģis ir lētāks par citu sabiedrisko transportu, lai cik tas dīvaini nebūtu.

joens (2011-06-03 15:35)      Dienas karte sabiedriskajam transportam maksā 100 SEK (tagad varbūt dārgāk, pārbaudi internetā, laikam iekš sl.se), tas, ja nepieciešamība/vēlēšanās lielāku teritoriju aptvert. Citādāk kājām var izstaigāt, tiesa, nepieradušam vakarā nāksies karināt tās pie griestiem.

mojito (2011-06-03 22:08)    1 Tieshi taa, samaksaa 100 kronjus un braukaa 24h cik un kur gribi! Tas ir reaali leeti,ja nejm veeraa,ka vienreizeejaa biljete ,kas ir deriiga stundu tikai A zonaa maksaa 30 naudinjas. Ja gribi 2 zonas, - 45.
Proud Stockholmer ;)

Drupaccinna (2011-06-04 21:55)      Mēs Stokholmu ar skritulenēm izbraukājām, ļoti labi velo celiņi. Tikai maiņas apavi līdzi, lai var ieiet kādā muzejā vai galerijā. :)))

antans_dzenis (2011-06-08 09:18)      tas jau tak atkarīgs no tā, ko gribās redzēt. Ja pilsētas dzīve saisat, tad Sēdermalme, manuprāt ir pats jaukākais, - - ar galerijām, kafejnīcām, parciņiem - Medborgarplatsen, Hornsgatan un visa tā ziemeļu mala - ar koka mājām ceriņiem (nākošnedēļ gan varbūt vairs neziedēs) un skatiem no augšas pāri ūdenim uz Stokolmas centrālo daļu.

ja mazliet turīgākus, reizē garlaicīgākus, tomēr visnotaļ interesantus rajonus gribas redzēt - tad Kungsholmena (ar krastmalu, Stadshuset, veco rātsnamu, arī tie divi torņi ziemeļu daļā un Grubbensringen, kur parkā starp mājām man gadījies redzēt ne vien trušus, bet arī tādu kā briedi vai stirnu skraidām), Vasastan (tur var sajust, manuprāt, to Karlsona Stokolmas garu), Nurmalme (tāda kā Stokolmas Sitija - ar Kulturhuset, Sergels torg, Hotorget augstceltnēm, Kungstornet - pirmajiem Eiropas debesskrāpjiem un tuneli), un Ostermalme (ar Stureplan un ar dikti turīgās buržuāzijas 19.-20. gs mijas apbūvi un krastmalu)- visa centrālā daļa man škiet ļoti interesanta un pievilcīga.

Ja jaunāko laiku pilsētu gribas redzēt, tad vajag doties uz Hamarbiju. Tur arī jaukas krastmaslas un ūdeņi, bet arī jauki pagalmi starp mūsdienu mājām.

Normal (2017-09-13 17:14)  1   pilnīgi idiotiska pilsēta. nav jēgas uz turieni kulties tāpat vien aiz neko darīt.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu