Teltis

Teltis - jautājumi un diskusijas

Telts vietas Rīgas apkārtnē (11)
Kur Rīgas tuvumā var atpūsties pie ūdens ar telti,lai nebūtu telšu pilsētiņa,bet varētu pabūt nost no cilvēkiem un netrāpītu nejauši privātā teritorijā?
Atcerējos ASV radu zvanu: nopirkuši vasaras māju- tikai 8 stundu brauciena attālumā... :))))
Izlaidusi mūs LV ar saviem izmēriem! :))
Uztaisi pie Daugavas ! :D:d Īstenībā labs jautājums, uz kuru arī es labprāt dzirdētu sakarīgu atbildi. Jūras krastā, jebkurā vietā, kur Tev sirds kāro. Slien telti un guli nost. Skaties Vidzemes jūrmalu vairāk. Tur privāto teritoriju jūras krastā nebūs tik daudz. Alberta dīķi arī jauka vieta. Ja tā padomā, tad pret pasaules mērogiem 200km no Rīgas ir špicka, tāda tuvējā apkārtne vien sanāk, tālab iesaku aizbraukt uz Veclaiceni (Kornetiem). Tur pie Pilskalna ezera būs Tev i vienatne, i vēl skaista daba visriņķī. Ja vēl hobijs makšķerēšana, tad tiksi teju vai paradīzē.:) /atzīmē svaigu personīgo pieredzi ··· Teltis: Telts vietas Rīgas apkārtnē lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kur var nopirkt telts ieejas tērauda balsta mietiņus? (7)
Kur var nopirkt vai kas var uztaisīt telts ieejas tērauda saliekamus balsta mietiņus? Pēdējā festivālā no rīta viens bija nočiepts :(
Pie santehnikja, bet buus smagaaks par visu paareejo telti. Iesaku apmekleet veel kaadu festivaalu un tur ieguut truukstosho alumiinija sakauseejuma detalju. Mājai un dārzam vai kaut kur tamlīdzīgi vienreiz redzēju mietiņu komplektu - spapriecājos, ka var nopirkt, un laimīgi aizmirsu, kur.

Principā var taisīt paši - no zara, ja mežā, vai ieiet kādā celtniecības veikalā un nopirkt kādu cietāku stiepli vai garu naglu - atliek vien salocīt un nesatraukties par niekiem.
Ja nemaldos, cenu klubā arī bija visādi mietiņi. Par garajiem nezinu - nepamanīju(tiesa, uzreiz jāsaka, ka neskatījos), bet īsie, ko bāž zemē bija diezgan biezā slānī.. tak nopērc armatūras stieņus un sazāģē cik vajag Nopērc santehnikas nodaļā cieto vara cauruli 15, 18 vai 22mm diametrā un vienu lodējamo savienojumu.
Tad gan būs vēl vairāk jāsargā. :)
··· Teltis: Kur var nopirkt telts ieejas ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Telts vietas netālu no pludmales (14)
Labdien 😊 Vai varat,lūdzu, ieteikt kādu labu vietiņu,kur atpūsties kopā ar draugiem pie dabas, vakarā uztaisīt ugunskuru, un pa nakti palikt teltīs? Nezinu,kā mūdienās ar bezmaksas t.s.kempingu vietām, bet varbūt ...
es dzīvoju netāļi no jūrjas. Vari nākt droši šurp - abi kā veģetārieši kopā kādu loku uzgrauzīsiem. Bez maksas Iebrauc pa ceļam kāda lauku sētā un pajautā! Gan saimnieks pa lētām naudiņām ko piedāvās. Ezermalas jau arī ir skaistas, ne vienmēr jūru vajag.
Ps. Ja izdomā apceļot Somijas salu arhipelāgu, vari pieteikties pie manis... :D
Irbes upes ieteka - kolosāla vieta, viss par brīvu, tikai odi - kā ziloņi :) Baltijas jūras piekrastes daļa...Ap Ventspili - īpaši teritorija starp Ventspili un Užavu...Pa mazajiem celiņiem (arī ar ne pilnpiedziņas vieglo) var iekratīties - un neviena netraucēti var celt teltis, kurt uzgunskuru, dziedāt, dejot pa pliko utt... Vai kaut vai pie pašas Užavas bākas arī ir vietiņa. Uz Kolkas pusi arī ir vietas, kur var piebraukt un stutēt teltis un padzīvoties...Ja brauc tālāk uz leju - uz Liepājas pusi - tad tur ir kā nosēts ar dažnedāžādiem kempingiem...bet tur vienmēr ir pārbāzts ar ārzemju tūristiem. Veczemju klintis, jūras krastā ir vieta arī zupu vārīt, gatavas ugunskura vietas, volejbola laukums, pirts, ja vēlas, kas izskatās,kā kuģis. Aiz Tūjas.Apskatīsiet alas un iežu atsegumus, skaista pludmale. ··· Teltis: Telts vietas netālu no ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Gulēšana teltī -5 grādos (34)
vieta, kura dzivoju nakti gaisa temeperatura neparsniedz miinus piecu gradu atzimi. dazu apstaklju delj esmu spiesta nedelju gulet teltii. jautajums shoreiz ir par to, kas ir nepiecieshams lai varetu parnakshnjot cetras naktis? kadi ...
Padomju laikos, kad gulammaisi bija deficits, un kadi bija tadi bija labi, araa minusos telti guleju izmantojot tadu technologiju - uz zemes zem telts janoklaj 10-20 cm eglu zaru slani, un virsu tam slanim buveju telti. Vel ir loti svarigi, pec pirmas nakts iszhavet gulammaisu. Jo otra nakts var but nepatikama, gulot mitra gulammaisa. -5 nav ektstrīms, tas viens.
teltij nav obligāti jābūt kādai super-duper. der visvienkāršākā telts. telts šinī gadījumā pilda vairāk aizsardzības pret vēju un nokrišņiem funkciju. siltuma saglabāšanai vajag pareizi lēģeri izveidot un tur IR jāmāk. prakse, va zi. nakšņot ziemā vienai pašai un ja tas ir prom no cilvēkiem ir bezkaunīgi uzprasīties uz nepatikšanām, iespējams lielām.
tādiem pasākumiem, tev ir jadabū kāds tūrismā pieredzējis pipars.. .vai pipariene.
nekad... ever, telti neuzstada uz caurcauri izsalušas zemes, ja vien tā nav vienīgā iespēja. ugunskurs zemes izsildīšanai nav tāds pats kā zupas vārīšanai. bet labi, ja vismaz kaut kāds. umm... kas vēl.
strādājot lēģera taisīšanā, tu svīdīsi. nekad... ever, neej ziemguļā ar slapju apakšveļu, jo tā vairs neaiztur siltumu, pat tikai mitra apakšveļa var radīt pietiekamas problēmas. tas nozīmē, ka ir jabūt diviem pāriem apakšveļas, zeķu utt.
kas vēl. mmm.
telts var stipri sašķobīties vai pat sabrukt, ja pamatīgi snieg, pat ja telts uzbūve ir ar stāvām malām, tas tikai liekas, ka tad problēma atkrīt, ibo sniegs krāsies uz malām un spiedīs telts sānus kopā, lai no tā izvairītos ir vairāki paņēmieni un pirmais ir uzstādīt telti tādā meža vietā, kur sniegs kritīs mazāk. ne-atklātā vietā, bet arī ne tā, lai riskētu ar zaru virs telts salūšanu. veiksmīga telts vietas izraudzīšana ir panākumu(ērtību) ķīla.
seja sals. bez variantiem. sejas cepuri(banklaupītāju) vajag apvilkt gulēt ejot.
ar tēju nevajag pārcensties, jo ja savajadzēsies pa mazajam/lielajam nakts vidū, no telts biedra var dabūt arī pa skursteni, ka laicīgi nenodarījies pirms gulētiešanas. bet ja tējas dzerts daudz, sildīšanas nolūkos, viens/divi skrējieni krūmos būs.
ā, un lēģera iekārtošana ir jāsāk krietni agrāk, kā tas var likties. ja cilvēks nav pieredzējis, tad stunda līdz tumsai var nepietikt pat trešdaļai vajadzīgo pasākumu.
Guļammaiss ar norādi, ka tādā var gulēt līdz mīnus cikiem tur grādiem. Bet vispār labāk jau meklēt hosteli, viesnīcu u.tml. Atbilstošs guļammaiss un auksti nebūs. hostel ,buus krietni leetaak. ··· Teltis: Gulēšana teltī -5 grādos lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu