Slovākija

Slovākija - jautājumi un diskusijas

Tatri ar velosipēdu vasarā (3)
Varbut kads ir bijis Tatros ar ricuku vizinaties un var ieteikt labakos marsrutus veloceliniem, naktsmitnes. Kura vasaras menesi labak butu doties uz Tatriem, lai nav parak karsts un lai nav ar auksti, lai pirkstini nesaltu. Kuros ciematos ...
Par Tatriem nezinu, bet Alpos vasaraa nebuus par karstu, lejaa +30, augsaa 20 ar mazu astiiti, pasaa augsaa ap 15. Pameklee kaadu sleeposanas kurorta lapu Tatros un paskaties ko tur weather reposti par vasaru saka, kopeejaa aina buus skaidra, tur arii atradiisi vasaras aktivitaates. Biju augusta begās, ideāli,bet katru gadu jau laiks savādāks. Pie Polijas robežas, gar upi Dunajec iet plata taka, brīvdienās,,,pilns ar velobraucējiem,,,tur tos ari var izīrēt. Var pa dažādām vietām pabraukāt, taku daudz. Es pati garāmskrienot Tatros paciemojos augusta beigās pirms vairākiem gadiem - mākoņains, miglains, jo īpaši kalnu korēs :)

Vecāki bija pirms pāris gadiem jūlija vidū, tiesa gan bez riteņiem. Taču velomaršrutus manīja. Laiks bija ideāls.

Pameklē netā: Slovenskij raj (dažādās transkripcijās), gan arī maršruti atradīsies :) (man pašai doma vasarā ko līdzīgu izbaudīt :D)
··· Slovākija: Tatri ar velosipēdu vasarā lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Ar auto uz Tatriem Slovākijā (7)
Vai kāds ir braucis vasarā ar mašīnu uz Tatriem Slovākijā. Ko varētu apskatīt, kāda pieredze un ieteikumi!?
Svētdien kā reizi atbraucām (jau trešo gadu pēc kārtas braucam). Nu tik ļoti patīk kalnos, ka tālāk īpaši arī neskrienam, bet iepriekšējos komentos plus/mīnus viss arī minēts - vēl tikai karstos avotus varētu minēt. Un labāk (ātrāk) braukt ne caur Varšavu, bet pa Ziemeļu ceļu - uz leju no Belostokas. Dzīvošana lēta - privātajā sektorā var dabūt pieklājīgu piedāvājumu par apmēram Ls 5 no deguna par nakti. Ja ar teltīm - viennozīmīgi iesaku kempingu "Jupela" Stara Lesnā (pie Tatranska Lomnicas). Brīdinājums - šis ziemas vētra patiešām ir izpostījusi VISUS turienes mežus - postaža ir diezgan depresīva. Ja esat kalnos kāpēji - jaukākā virsotne, kur uzrāpties - Krivāns. Pirms kāpt ar pērnajām kartēm, noskaidrojiet, vai taka ir attīrīta - dažas ir ciet - sagāztie koki nav izvesti. Ja vēl kādi jautājumi, ar savu svaigo pieredzi varu pakonsultēt ;o) Kur braukt, apmēram ir pateikts, jautājums kā :)

1.Iegādājies autobāņa karti (uzlīme ko lipināt logā). Normāli izbraukāt Slovākiju netiekot uz maxas ceļa ir diezgan grūti. Bet ekonomējot uz šo uzlīmiti kas nav dārgam var ieberzties 100 eur sodā!
2.Nemēģiniet kautkur kalnos "djikarjom" būvēt teltis. Var uzrauties uz ko skarbāku par privātīpašniekiem. Pa kalniem tuso lāči.
3. Lētāk uz konfotablāk dzīvot privātajā sektorā, jo liela daļa lielo viesnīcu pieder valstij un tur ir Tambovas serviss par Šveices cenām!
4.Ja tuvojas nakts, vietu kur gulēt nevajag braukt meklēt uz populārajiem kurortiem, var gadīties ka viss ir pilns, un kur nakšņot atradīsiet tikai uz rīta pusi!
5.Atcerieties, ka mazajos miestos var palikt bez benzīna, ja izdomā to kautkur naktī ieliet, un būs jāgaida līdz rītam.
Pa ceļam apskati Krakovu un tās tuvumā esošas sālsraktuves. Forši ir augstie tatri.Līdzi paņem siltas drēbes, labus zābakus, ūdensizturīgu apmetni, guļammaisu un dienas 5 var staigāt pa augšu no vienas (hatas)viesu mājas uz otru. Ēst var dabūt visur, cenas ne dārgākas kā rīgā. Ar māšīnu neesmu braukusi, bet ar tūristu autobusu gan. Paskaties piedāvātos maršrutus.Es biju ļoti apmierināta ar redzēto, Kāpjot augstajos Tatros var izvēlēties dažādu grūtību pakāpju maršrutus. Zemajos Tatros var apskatīt alas. Ir arī daudz citu objektu ko apskatīt. Nakšņošanas vietas parasti var dabūt jebkurā ciematā, jo tūrisms ir viens no galvenajiem ienākuma avotiem valstī. Vēlu jauku ceļojumu!:)) Slovākija ir bagāta ne tikai ar kalniem, bet arī ar saviem minerālūdens baseiniem. Ir daudz sanatoriju,kur var atpūsties un vakarā ir dejas pie 80to gadu mūzikas kā padomju laikos:)
Noteikti apskatiet SLOVATSKIJ RAJ! Dažādu pakāpju tūristu takas ,dažviet ar šķēršļu pārvarēšanu,noteikti nevar nosaukt kā mierīgu pastaigu kalnos. Turpat ir arī vieta , kur uzcelt telti. Pilnīgs pretstats ČESKIJ RAJ.
Lai veiksmīgs ceļojums.
··· Slovākija: Ar auto uz Tatriem Slovākijā lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu