Sicīlija

Sicīlija fotogrāfijas

Mondello
Naksniga Sicilija
Saulriets
ETNA

Sicīlija - jautājumi un diskusijas

Sicīlija: Sirakūza, Catania (4)
Sveiki. Vai kāds var ieteikt kādu īpaši labu restorānu, ēstuvi, kur pavakariņot. Būšu divas dienas Sirakuza un divas Catania
atver tripadvisor.com, tur ar Catania restorāniem 20 lpp un bagāto rietumnieku atsauksmes...tas ja tiešām interesē Sirakūzā galvenais neiet pie ķīniešiem...negaršīgi,dārgi un vēl par galdu atsevišķa samaksa. Un redzēt tur arī nekas īpašs nav....Ir daudz skaistākas vietas,ko redzēt...man ļoti patika Taormina(nezinu vai pareizi uzrakstiju),pasakaina vieta....tur tiešām ir, ko redzēt... Gadījuma variants ir pats labākais, tur ēstuves uz katra stūra, būtu par ko satraukties...varbūt pazīmēties...dīvainīšu saits Catania man liekas bija Mamma Lucia - vērts sameklēt.. Nevaru tripadvisor tagad atrast.
Ja esat ilgāk, pati Catania nelikās tik ievērības cienīga - labāk no rīta ar vilcieniņu doties ap Etnu, pat ja līst un migla. Pa ceļam var izkāpt kādā mazākā miestā un tur apmeklēt restorāniņus, vīna darītavu (bijām Gambino-ļoti labi!).
··· Sicīlija: Sicīlija: Sirakūza, Catania lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Atpūta Sicīlijā (2)
Vai kāds bijis atpūsties Sicīlijā?Ir doma jūnija sākumā doties atpūsties.Turcijā esmu bijusi divas reizes.Tur mani viss apmierina.Turcija ir liela,var jau arī trešo reizi.Interesanti būtu dzirdēt par ...
alitalia.com easyjet.com vai ryanair.com vēl var meklēt skyscanner.net pēc pilsētām Catania vai Palermo. 95% ka būs jālido ar pārsēšanos, piemēram Milānā. Easyjet nelido no Rīgas, tikai no Milānas uz Sicīliju. Ja ļoti cītīgi medī biļetes var samedīt pa 20 - 50 Ls ar visu pārsēšanos un nodokļiem par turp-atpakaļ no galviņas, bet tad 6 nedēļas pirms lidošanas `jāskanē` katru dienu skyscanner lapa un rezervācija jāveic aptuveni 3-4 nedēļas pirms lidojuma. Rainers piemēram mēdz izmest biļetes pa 5 latiem, bet viņas nenostāv ilgāk kā 12 stundas piedāvājumā, tiklīdz noteiktu biļešu skaitu nopērk, piedāvājums pazūd. Es nomedīju ar pārsēšanos pa piecīti par katru lidojumu ar nodokļiem, taču bij jālido tad kad deva, nevis tad kad gribējās. Mierīgi var iekļaut arī pārbraucienus ar vilcienu - tas viņiem staiga regulāri pa visu Sicīlijas salu, autobusi arī. Cena laikam bij ap 1 eur par km, kautkā tā.
Esmu bijis abās pusēs, gan Palermo pusē, gan Mesinas - Siracusas pusē, silti iesaku lidot uz Catania lidostu un dzīvoties pa Mesina - Siracusa jūras līniju, īpaši uzsverot Taorminu. Palermo bij kā Rīgā - draza un lielpilsēta.
Sicīlieši ļoti ļoti slikti runā angliski, toties zīmju valodu nekautrējas pielietot, ūdeni sauc par Aqua nevis Water.
Ja gribat ēst kā mājās, ēdiet Ristorante, ja kā sicīlijā - tad Tratoria, Ristorantes ir krietni dārgāki, bet vislabākās ir pašas mazākās picērijas, tur ir visgaršīgāk. Brokastīs noteikti jāēd saldumi, tie ir dievīgi.
Tusiņu dzīve sākas pēc 11 vakarā, Siestas laikā vasarā vēlams uzturēties kondicionētās telpās. No 11 vakara līdz kādiem 2- 3 naktī uz ielas burziņi, pastaigāties var droši, daudz tūristu. Diezgan viegli noīrēt dzīvokli, krietni lētāk.labak ka viesnīcas.
Ir OK.Cenas dažādas,piedāvājumu 2 nedēļām pietiks.Serviss kā jau Itālijā,viduvējs,kādi lidojumi,man liekas ka Palermo .Daba pasakaini skaista,jūnija sākumā daudz tūristu un karsti,biļetes cena pie 300Ls.Viesnīcu jārezervē laikus. ··· Sicīlija: Atpūta Sicīlijā lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Sicīlija (11)
Vasarā tiek plānots brauciens uz Sicīliju ar auto.Nevar vēl īsti saprast prāts vai neprāts.plusi mīnusi?
Principā nav ne vainas, taču jāiedziļinās vietējos paradumos, jo tie nav īsti eiropeiski. Pirmkārt jau mašīnai jabūt mazai, ka te teica - neizgrozīsies. Otrkārt - pie stūres lasīt avīzi nevarēsi - cilvēki mēdz iet pāri ielām jebkurā vietā ar roku parādot automašīņām zīmi, lai palaiž, un laiž arī. Turklāt motorolleri un mopēdi tur ir tāpat kā bites pļavā un viņi visi lien un stumjās viššaurākajās spraugās starp auto, tiem priekšā utt. Patiesībā šo sīko braucam īpašnieki bij vienīgie kas reāli cieš negadījumos, cik es piefiksēju tur 3 mēn dzīvodams, jo auto sēdošie brauc salīdzinoši ļoti lēnu, it īpaši pilsētā.
Ar jaunu un smuku autiņu tur labāk nebraukāt, jo viņiem iedunkāt citus autiņus parkojoties neskaitās nekas sevišķs, tikai paskatās vai lukturis nav izkritis ārā un pofig :) var droši braukt ar pēdējo grabažu un nejusties kā nūģis, jo viņiem ir šausmīgi daudz aizvēsturisku auto uz ielām. Uz kalnu celiem uzmanies - autobusi mēdz pims griezties iekšā līkumā, kuram otru pusi nevar redzēt - skaļi taurēt, jo tādā līkumā bez autobusa neviens cits nevar izbraukt tajā brīdī. Signalizē arī auto īpašnieki tādās vietās. Vispār viņi signalizē gandrīz visu laiku :)) Taču kalnos tas nozīmē - "es iebraucu līkumā, piebremzē"

Itāļu valodu vēlams nedaudz apgūt, jo sicīlieši gandrīz nemaz nerunā angliski, Palermo vēl jā tūristu vietās, bet ārpus Palermo pat restorānos bieži vien ne vārda nesaprot, nezin pat ko nozīmē "Water", jāprasa "Aqua"

Kā pēdējais - Frito Misto jāmaksā vismaz 15 eur, lai to būtu vērts pasūtīt, citādi dabūsiet saceptas zivteles, bet neēst Frito Misto Sicīlijā būtu neprāts :)
Un pagaršojiet "lobster soup" tas atsevišķi jāprasa restorānā, ap 50 eur uz diviem, tas būs dievīgs :)
Skaidrs. Ar džipu tur nebraukt! Es jau domāju, ka nav ne vainas. Līdz Horvātijai ir braukts, līdz Franču Rivjērai arī. Vienīgi vēlams, lai būtu vismaz divi šoferi. Vēl iesaku izvēlēties nelielu auto, jo ieliņas tajā galā ir tādas, ka ar normālu latviešu parketžipu var arī neizgrozīties.
Braukšana ar auto manuprāt dod lielāku brīvības sajūtu, ir vairāk iespēju visu ko apskatīt. Tiesa gan - kopsummā parasti sanāk dārgāk, nekā ar lidmašīnu.
Itālijā ar lieliem auto labāk nelīst. Nu, ja nav baigais specs. Bet vispār, tā ir baigi foršā brīvības sajūta. Vasarā varētu būt samērā "silti". Kondiķis ir baigi svarīgs. man paziņas devās turp ar lidmašīnu, bet uz vietas īrēja mašīnas.. jā, un stāsti par ielu šaurību un braukšanas, da parkošanās īpatnībām bija sirsnīgi :) ··· Sicīlija: Sicīlija lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Sicīlija (5)
Kruīzs atkrīt.Ko varat pastāstīt par Sicīliju, kur grasos pavadīt 2 nedēļas? Gribētu zināt ko vairāk par literatūrā un internetā pieejamo. Būšu pateicīga par jūsu iespaidiem un ieteikumiem:)
Cik man zinaams-tur ir mafija& garshiigs gelato! :) Ka aarii,galvenais-super daba! Kolēģei Sicīlija ļoti patika, atceros bildēs dabu- kalni, vai tik ne vulkāniskie... sīkāk nepiefiksēju. Mafijai savas lietas, tūristiem savas , sargā tik somu .... nesen biju Sicīlijā un noteikti tur vēlreiz atgriezīšos! Pasakaina vieta uz zemes!
Vislētākā nokļūšana - ar Ryanair līdz Bergamo un no Bergamo līdz Trapani. Diviem cilvēkiem var sakombinēt par Ls 110 turp-atpakaļ.
Apskatīt - noteikti Erice (maza, sena pilsētiņa kalnā, blakus Trapani. Noteikti jāapskata Etna (šobrīd aktīvs), pilsēteles, kas stiepjas gar dienvidu krastu.
Palermo ir milzīga miskaste, bet ļoti interesanta lielpilsēta. Mēs tur iebraucām naktī - pilnīgs šoks :)))) Varu ieteikt jauku viesnīciņu pašā Palermo vecpilsētā un krodziņu, kur var ļoti labi un lēti paēst. Noteikti ir jāapskata viņu mākslas muzejs (mēs tur netikām dēļ privāta pasākuma).
Ja īrē mašīnu, tad tā ir jāīrē Trapani lidostā (tur ir lētākas cenas nekā Palermo lidostā). Mašīnītes tur ir pārsvarā mazas un apdauzītas )))) tā kā braukšanas kultūra rullē. Pie tam pilsētās ir baismīgi šauras ielas, kur vieta pietiek tikai mašīnai, bet gājēji spiežas klāt pie sienām (tas ir pilsētu vespilsētu dalās).
Sicīlija ir jāredz un jāizbauda - barbarosa, Tu šo braucienu noteikti nenožēlosi.
NUjā - vārdu - mafija - tur skaļi nevajag izrunāt, viņi dikti apvainojas :))) bet vispār tā tur ir :) lai gan Itālijas policija viņus tagad aktīvi ķersta. pirms 1 mēneša tieši Sicīlijā arestēja vienu no mafijas bosiem. Tā kā tur viss notiek, bet tūristiem tas netraucē :))
Lai jauks ceļojums!
Biju tur tieši maijā, ļoti silts, bet lietains laiks patrāpījās. Ūdens okeānā gan bija ledaini auksts. Noteikti jāaizbrauc uz Etnu, Porto, Svētvietu Fatimu, kuras laukums ir 2x lielāks par Vatikāna laukumu.Iespaidīga ir Palermo katedrāle, iespaidīgs bija Montepelegrīno kalnā izbūvētais Rozālijas klosteris.
Saklisti skati Taorminā, no turienes paveras burvīgs skats uz vulkānu Etna. Vienreizēji skaista pilsēta augstu kalnos- Čefalu. nepaliks neviens vienaldzīgs arī katānijā, Sedžestā. Ļoti skaisti dabas skati, eikaliptu meži, daudzās stārķu ligzdas stabos, kas pie mums nav raksturīgs. Vispār skaista zeme, skaisti skati, noteikti jāizbrauc ar kuģīti gar okeāna krastiem.
Sicīlijā noteikti vajag pagaršot kaktusu augļus- garšīgi, un dzert sarkano apelsīnu svaigi spiesto sulu... ··· Sicīlija: Sicīlija lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Sicīlija (3)
Sicīlija tā kā Foridā un apkārtnē joprojām plosās viens pēc otra, izlēmām braukt uz Itāliju, precīzāk - uz Sicīliju, patiesībā ellē ratā Sicīijā :) Paši uz savu galvu, bez hotel un tūrfirmas. Varbūt kāds zin ...
..pieredzes nav...bet it projekts...skyscanners biļetes...venere.com hotelis...autoeurope.com...a pārējo kā uz vietas...pēc apstākļiem:))) iesaku paņemt līdzi vismaz itāļu sarunu valodas vārdnīcu, jo, ja nebrauc ar firmu, tad būs grūti ar viņiem saprasties, tur nav daudz svešvalodu pratēji.Viņiem pašiem gan šķiet, ka visa pasaule saprot viņu "zīmju valodu", bet es domāju , ka tā ir saprotama pārsvarā tikai viņiem pašiem :))Sala ir skaista, noteikti vērts to apskatīt, i- nets darbojas, bet viss atkarīgs, cik "kruta" ir vieta kurā gribi tam piekļūt un vēl, ja gribi sauļoties, tad dodies turp tūlīt, jo patlaban ir periods, ko viņi sauc par pēdējo tintarellu- tas nozīmē, ka oktobrī sākas lieti un var nekas nesanākt.Ziemas mēnešos neiesaku, jo mitrums ir ārprātīgs un + 10 Sicīlijā nebūt nav tas pats, kas +10 Latvijā...būs pat mūsu ziemas drēbēs jādrebinās...Aprīlis- Oktobris labākais periods, tā viņi paši saka, tikai reizēm +45 vasaras vidū man gan nešķiet pārāk aizraujoši :)) ··· Sicīlija: Sicīlija lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu