Savienotie lidojumi

savienotie lidojumi foto attēls

Savienotie lidojumi - jautājumi un diskusijas

Pārsēšanās Varšavas lidostā (5)
Gatavojos ceļojumam uz Lisabonu. Ceļoju bez bagāžas. Atradu lidojumu caur Varšavu (WAW) man aktuālā izlidošanas un atgriešanās laikā, taču pārsēšanās ir 40 min. Cik liela ir Varšavas lidosta un vai tas ir reāli?
Ja reāli būs tās 40 min - tad teorētiski var paspēt.
Bet rēķinies, ka pirmkārt - lidmašīnas var kavēties, turklāt ziemas laikā kavēšanās teorētiski ir lielākas ; otrkārt - lidmašīnas nosēšanās laiks vēl nenorāda to laiku, kamēr piestumj trapu, kamēr iziet iespējamās pārbaudes u.t.t.
Es parasti cenšos sakombinēt, lai laiks būtu ne mazāks par 2 stundām.
Ja ir viena biļete līdz galam, tad ne par ko nebūtu jāsatraucas...lidostas plānu noteikti var apskatīt tās mājas lapā! Šopēna lidosta ir krietni lielāka par Rīgas,taču paspēsi,tur viss loģiski izvietots.
Satraukumam nav pamata.
Ja no Rīgas lido ar LOT, jāņem vērā, ka tas izlido arī ja Varšava laika u.c. apstākļu dēļ nevar uzņemt. Sēžas visur citur - Krakovā, Gdaņskā... Un pats neorganizē ātru nogādāšanu Varšavā. Atliek atrasties tur kur esi nonācis, vari kasīties ar LOT lai nokļūtu pirmais kad atsāk lidot. Vari pieprasīt ēdināšanas utt. kompensācijas gaidot (labprātīgi nepiedāvās). Vai izmantot savu apdrošināšanu utt. un pats meklēt citus transporta veidus. šajos laikos gana riskanti, lai cik arī lidosta būtu maziņa ··· Savienotie lidojumi: Pārsēšanās Varšavas lidostā lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Rīga Stambula Deli, lidojuma pārsēšanās laiks (15)
Sveiki. Plānojot ceļojumu uz Indiju, esmu izvēlējies, plus mīnus, laiku kad doties. Šobrīd visādi uzrunājošs ir lidojums caur Stambulu. Viernīgais, kas raisa bažas ir pārsēšanās laiks Stambulā lidojumā no Rīgas uz Deli. Tas ir - 1. stunda...
Varbūt vispirms der paskatīties, vai ielidošana un izlidošana ir no viena temrināla. Ja jā, tad problemām nevajadzētu būt.
Ja abas biļetes ir saistītas (pirktas kopa) un vēl no vienas lidsabiedrības, tad ar parasti ir ok. Ja nēm tad labi būt noskaidrot lidostas "noteikumus" - cik ir minimālais laiks starp reisiem.
Boardings parasti beidzas 30 minutes pirms izlidošanas. Tad rēķini, ka izkapšanai no lidmašīnas, skrējienam pa Stambulas ldostu ir tikai 40 minūtes, plus vēl bagāžas pārlikšana no vienas uz otru lidmašīnu.

Tas ir līdz ar nagiem, ja viss iet gludi...
Teorētiski nekādu problēmu. Praktiski, ja lidojums no RIX aizķersies, var pats nepaspēt uz nākamo lidojumu, var nepaspēt pārkraut bagāžu (attiecīgi rokas bagāžā ņemt līdzi visu pašu nepieciešamāko, kas var ievajadzēties pirmajos brīžos Indijā). Ja būs aviokompānijas vaina, aizlidosi ar kādu no nākamajiem reisiem. Ja ceļojuma grafiks pieļauj, nekādu problēmu, citādāk sanāks vienu dienu zaudēt.

Stambulā lidosta liela, attālumi gari, tomēr īsāk un vienkāršāk kā būtu bizot uz domestic terminālu. Ja redzi, ka būs kavēšanās, komunicē ar stjuartēm, varbūt pat aiz rociņas aizvedīs uz nākamo geitu.
Nācās lidot Teherāna - Rīga caur Stambulu.
Par cik man abi bija Turkish Airlines (rekomendēju - pagaidām labākā aviokompānija), tad stjuarte sazinājās, lai mani pagaida (pēc plāna bija viena stunda, realitātē - mans reiss pat aizkavējās).
Ja tā nebūtu - tad diez kas nav. Aizkavēties uz stundu - pavisam reāla lieta. Un Stambulas lidosta ir MILZĪGA !!! Man nācās aulekšot gandrīz kilometru no viena termināla līdz otram.
Tikšana ārā no lidmašīnas nozīmē - gan pašu izkāpšanu no lidmašīnas, gan autobuss (ja nav traps vai ar kājām). Piemēram tiec āra pirmais un autobusā pirmais, bet autobuss gaida, kamēr pilns.
Tad viss skrējiens pa labirintiem uz centrālo vietu, no kurienes uz geitu, kur nākoša lidmašīna.

Transfēram nav pasu kontroles, ja vien netiek mainīti termināli. PAr drošības kontrolēm iekšpusē neatceros, kā bija Stambulas lidostā...
··· Savienotie lidojumi: Rīga Stambula Deli, lidojuma... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Pārsēšanās Londonas lidostā (21)
Ja es lidoju piemēram uz Spāniju ar pārsēšanos Londonā un man ir mazs pārsēšanās laiks, vai es varu ielidojot Londonā neiziet līdz ārējai lidostai, bet uzreiz tikt iekšējā lidostā, lai ieekonomētu laiku?
Pats tā darijis neesmu, bet mēģināt vari. Londonādaudzus nemaz nelaižārā, bet šuta pa taisno uz otru lidmašīnu. Piemēram krievus, kuriem nav UK vīza. Kad ir mazs pārsēšanās laiks, ir ļoti liels risks, ka lidmašīna ielidos par vēlu, lai pagūtu pārsēsties. Tā diemžēl notiek. Domāju, ka pusotra stunda tieši arī ir riska laiks. Lidmašīna nokavē stundu un otrai jau vārti ciet. Lidmašīnas nav vilcieni, pie grafika stingri neturas. Kā nu katrreiz sanāk.
Droši ir 3-4 stundas. Bet nu, lai veicas!
Pusotra stunda kā reiz būs tikai tā lai aizietu no viena termināļa uz otru. It sevīšķi ja runa ir par Hītrovu. Pa ceļam var tikai ieskriet tajos superdārgajos "tax free" no kuriem ES pilsoņi neko atpakaļ navar dabūt. Lai vaicas. Visticamāk lido caur stansted ar raini, ja pirmais reiss nekavē, tad var paspēt. ··· Savienotie lidojumi: Pārsēšanās Londonas lidostā lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu