Lidostas

Lidostas - jautājumi un diskusijas

Oslo lidosta (10)
Lasīju, ka Oslo lidosta ir neliela. Varbūt kāds var dalīties pieredzē vai par 1.15 var paspēt uz nākamo lidojumu. Bagāža nav jāņem ārā, jo apvienotais reiss.
Ja savienotais reiss, tad nav ko satraukties par kavēšanos. Aviokompānijas pienākums ir nogādāt galamērķī (un, ja kavēšanās iemesls nav laika apstākļi, tad arī kompensāciju).. :) Tiesa, galamērķī neko neatceļamu (viesnīca, mašīnas īre u.c.) plānot nevajag :) 1h var mierīgi paspēt, bet ir viens liels BET - ja pirmā ļotene nenokavēsies...
1h ir liela riska zona...
es Šeremetjevo paspeju, ar visu nokaveshanos un atziimeshanos. Ja lido caur Gardemoenu, tad nekādi savienotie reisi nelīdzēs bagāžai. Tur tāda kārtība ka ienākušajiem reisiem ir jāizņem bagāža un tad dodies čekoties tālāk ar atkārtotu security pārbaudi. Pretēji riskē ka bagāža pie tevīm nonāks pēc divām dienām. Pat ja tālāk lido uz iekšzemi. Līdz ar to 1 stunda būs par īsu pasākumam. Cita lieta ja no iekšzemes lido uz starptautisko, tad gan iet automātā.
Ja tomēr ir neskaidrības, katram pārvadātājam ir ir savs helpline, piezvani un pavaicā. Esmu n-tās reizes tur lidojis, un nekad līdz šim nav bijis citādi. Bet lidosta ir lielāka nekā Rīgas.
Lidosta apm. 10x lielaka kā Rīgas, bet pa 1 stundu paspēsi noteikti, ja viss pēc saraksta. ··· Lidostas: Oslo lidosta lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Pārsēšanās Varšavas lidostā (5)
Gatavojos ceļojumam uz Lisabonu. Ceļoju bez bagāžas. Atradu lidojumu caur Varšavu (WAW) man aktuālā izlidošanas un atgriešanās laikā, taču pārsēšanās ir 40 min. Cik liela ir Varšavas lidosta un vai tas ir reāli?
Ja reāli būs tās 40 min - tad teorētiski var paspēt.
Bet rēķinies, ka pirmkārt - lidmašīnas var kavēties, turklāt ziemas laikā kavēšanās teorētiski ir lielākas ; otrkārt - lidmašīnas nosēšanās laiks vēl nenorāda to laiku, kamēr piestumj trapu, kamēr iziet iespējamās pārbaudes u.t.t.
Es parasti cenšos sakombinēt, lai laiks būtu ne mazāks par 2 stundām.
Ja ir viena biļete līdz galam, tad ne par ko nebūtu jāsatraucas...lidostas plānu noteikti var apskatīt tās mājas lapā! Šopēna lidosta ir krietni lielāka par Rīgas,taču paspēsi,tur viss loģiski izvietots.
Satraukumam nav pamata.
Ja no Rīgas lido ar LOT, jāņem vērā, ka tas izlido arī ja Varšava laika u.c. apstākļu dēļ nevar uzņemt. Sēžas visur citur - Krakovā, Gdaņskā... Un pats neorganizē ātru nogādāšanu Varšavā. Atliek atrasties tur kur esi nonācis, vari kasīties ar LOT lai nokļūtu pirmais kad atsāk lidot. Vari pieprasīt ēdināšanas utt. kompensācijas gaidot (labprātīgi nepiedāvās). Vai izmantot savu apdrošināšanu utt. un pats meklēt citus transporta veidus. šajos laikos gana riskanti, lai cik arī lidosta būtu maziņa ··· Lidostas: Pārsēšanās Varšavas ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Lietussargs lidostā un lidmašīnas bagāžā (11)
Kas lidostās notiek ar lietussargiem??? Jālido drīz - būšot baigais lietus... Kas un kā ar lietussargiem??? Nekur neredzu, ka būtu rakstīts, ka garo lietussargu varu nest rokā... Nav arī rakstīts, ka tie vispār aizliegti ...
Lielos nelietoju, bet saliekamais mugurenē vienmēr līdzi, piesējušies nav. Ņemot vērā, ka lidostā jāierodas laicīgi, tad var paspēt viņu apžāvēt gan rindās stāvot iekāpšanu gaidot. Varat celjot ar mazu, bagaazjaa ieliktu, lietussargu. Lielie nav atljauti. google nav teikts par lietussarga lielumu,vari paskatities pats,briinos,ka pats neesi lidz tam aizdomajies Esmu redzējis, ka ček-in punktā lielos liek atstāt... Man nav bijusi nekāda problēma ar mazo saliekamo. Jā, atver apskatei un atdod atpakaļ. Nododamajā bagāžā var nodod arī lielo, ja tik iekļaujas somas gabarītos. ··· Lidostas: Lietussargs lidostā un ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Tax free veikali lidostās (17)
Lūdzu pastāstiet kaut ko par Tax free lidostās! Pirmo reizi mūžā lidošu. Zinu, ka lidostās ir Tax free veikali - tipa lētāki. Vairāk gan nezinu NEKO. Es tad vienkārši eju, iepārkos pa lēto un viss VAI tomēr tie nodokļi ...
Nekas tur nav lētāks, varbūt pat dārgāks. Un ar PVN atmaksu arī nekas nesanāk, jo eirozonā tas nedarbojas. Koroče, visīstākā fikcija. Tirdzniecība lidostā ir naudas kāšana, tur vislētākā ūdens pudelīte maksā apmēram 2 eiro. Preču piegādātajiem ir 2 cenas , viena lidostai, paaugstināta, otra pārējiem Rīgas kioskiem. Ja no Rīgas lido ārpus EU - tad ir nodokļu atlaide, ja tepat pa EU - atlaides nav.
Vispār Rīgas lidostā nekādas dižās atlaides nesanāk. Konkrēti alkoholam - ja labi pameklē, tad tepat Rīgā attiecīgo alkoholu var atrast arī lētāk.
Nekāda papildus nodokļu atgriešana cik man zināms nenotiek.
Varbūt ņemot vērā, ka daudzās EU valstīs alkohola (un citu akcīzes preču) nodokļi ir lielāki, kā Latvijā tā cenu starpība sanāk lielāka, bet es pagaidām neesmu atradis kādu īpašu fīču - iepirkties lidostā.
Tad jau interesantāk aizbraukt uz Andoru un sapirkties tur - starpība ir daudz lielāka.

Pērkot dārgākas preces izvešanai no valsts, pastāv iespēja saņemt atpakaļ PVN (jo PVN attiecas uz pirkumu katrā konkrētajā valstī). Priekš tam jānoformē tax-free čeks. Kā to dara tālāk - nezinu.
Curi_sy...nezinu vispaar kur muusu bodees taas smarzhas tiek rautas,jo kaa diena pret nakti tie pashi bredi atshkjiras no aarzemees pirktajiem! 1. Jāpārzin ko vēlas pirkt, tad var atrast arī lētāku alkoholu vai smaržas, ja pērk uz dullo, tad būs tāpati cena kas parastos veikalos vai pat dārgāk
2. Iepako speciālos taxfree veikala maisiņos, tātad ienest lidmašīna nav nekādu problēmu - vienkārši neko no tā ko nedrīkst ienest neviens nepārdos.
3. Iepērkoties jāuzrāda biļete
4. Ja lido tālāk vēl ar pārsēšanos citā reisa, tad Taxfree veikala iepakojumu/maisiņu nedrīkst vērt vaļa. Izņemot protams, ja visu saturu jau līdz nakošajam reisam izdzer/izēd !
5. Parasti var nopirkt saldumus, suvenīrus, dāvanas, kas nepārdodas tādos veikalos kā RIMI, Maxima u.c., lai gan arī tur pamazām ienāk šis tas no šī sortimenta, īpaši Sky diezgan daudz atrodama šāda veida šokolāde un konfektes.
P.S. jā un par alko, ja gribu vest un pirkt lētāk supermārketā, tad to var darīt. Nododamajā bagāžā vēljoprojām to visu var vest bez problēmām. Un ievedamais daudzums valstī kur brauc tad tiek regulēts ar attiecīgo muitas likumdošanu. Jā lidojuma laikā netiksi tam klāt, bet pa lielam salonā no kakliņa jau dzer tikai krievi. ··· Lidostas: Tax free veikali lidostās lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
No Francijas lidostas BVA uz centru (8)
Nopirku avio biļetes uz Franciju (lidosta BVA) BOVE, atradu viesnīcu, piemēram, Oceania Paris Porte De Versailles 75015, LŪDZU PALĪDZIET KĀ TIKT NO LIDOSTAS UZ ŠO VIESNĪCU, (lasīju ka iet uz centru autobusi, bet kur ir autobusa ...
tai lidostāir ifo centrs-izskaidros. parasti jau tie busi pie pašas lidostas pieiet.un,paņem googlŗ Parīzes karti ar transportu vai pie viesncas ir info,ā tur nokļūt.galu galā, piezani pa skype. Buss pieturees porte Maillot. no Porte Maillot ar metro; seko celja noraadeem, tur minuutes piecas ko soljot liidz metro.

http://www.itineraire-metro.fr/metro/trajet2.php?depart=Porte%20de%20Versailles&destination=Porte%20
Maillot
haha, Centrs ir kilometrus 90 no lidostas. Autobusa biljeti jaapeerk kasee, kas atrodas starp pirmo un otro terminaalu. Ar busu uz Parīzi un tad ar metro. Kādas problēmas? Bet vispār jau pēc viesnīcas spriežot - vari vienkārši iekāpt taksī un nosaukt adresi :D Viesnīca no lidostas atrodas 87 km, izmantot šādam pasācienam taksi - "lēts" brauciens. Vai nu ērtības ziņā - nomā auto un brauc uz nebēdu, bet ja nav auto tiesības - ar sabiedrisko. No lidostas līdz Parīzei un tad tālāk ar metro. Biļetes var nopirkt lidostā.
Bet var arī šeit: piesaisti savu lidojumu. Cik noprotu lidosi ar WIZZAIR kompāniju
http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=fr
··· Lidostas: No Francijas lidostas BVA uz ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Parīze autobuss no lidostas (7)
Kam pieredze: kā nokļūt Parīzē no CDG lidostas (šarla de Golla) uz TVG vilciena staciju Gare Montparnasse. Atradu info, ka autobuss iet 50 minūtes, 7 EUR. Cerams, ka tikpat labi kā Londonā. Varbūt ir varianti
http://www.bonjourlafrance.com/drive/shuttles.aspx

shii ir pati pilniigaakaa lapa.
Apskaties, varbūt TGV iet tieši no lidostas uz vajadzīgo pilsētu. Ir diezgan daudz tādu vilcienu, ir mierīgāk, kā kulties caur centru :) šeit:
http://www.easycdg.com/pages/cdg_airport_access_by_train_tgv_thalyspag.html
Liidz pilseetas metro tiiklam tur nogaadaa taadi minivagoninji ,liekas ka bija pa velti, un shkjiet ka 3 pieturas. Ar B līnijas RER līdz centram (piemēram, Chatelet Les Halles) un tālāk ar 4.līnijas metro. Kopā tieši šobrīd jābrauc 53 minūtes (no CDG-2) par 8.70 EUR.

Autobusi ir pakļauti korķiem, vilcieni/metro tikai streikiem.
··· Lidostas: Parīze autobuss no lidostas lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Airport Weeze (4)
Vai kaads var padaliities ar pieredzi par to, kaads transports no turienes ved uz Diseldorfu vai Kjelni?
Izlasi vēstuli, tur visu smalki uzrakstīju.....autobus, 20-25 min. līdz Weeze, turpat blakus vilciens uz Diseldorf. No lidostas ar busu, taxi vai kājām līdz Weeze stacijai (5+ km) un tālāk visa Vācija vaļā, vai arī uz Holandi. Ir (bija?) tieši busi no lidostas (saskaņoti ar avioreisiem) uz lielajām pilsētām. Var arī uz Kevelaer staciju, tā drusciņ tālāk (9+ km). es braucu ar autobusu, kaut kādi padsmit eiro bija ··· Lidostas: Airport Weeze lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Pārsēšanās Londonas lidostā (21)
Ja es lidoju piemēram uz Spāniju ar pārsēšanos Londonā un man ir mazs pārsēšanās laiks, vai es varu ielidojot Londonā neiziet līdz ārējai lidostai, bet uzreiz tikt iekšējā lidostā, lai ieekonomētu laiku?
Visticamāk lido caur stansted ar raini, ja pirmais reiss nekavē, tad var paspēt. Ja lido uz Tenerifi, tad visticamāk ka caur Stansted. Uz Tenerifi Rainis no Hītrovas nelido. Cik sanācis ar Ryanair lidot, tad kavējas vakara reisi.Dienas reisus vinji cenšas nekavēt, jo tad viņiem jāmaksā vairāk par stāvēšanu lidostā! Agrāk bij labs reiss caur Briseli ar 1,5 stundu starplaiku. Nokavēt nevarēja, jo uz Tenerifi bij tā pati lidmašina, kas no Rīgas. Londonā visticamāk ka tā nebūs, bet es riskētu, jo Stasteda mazinja 15 minūtes var visu iziet. Bet cik atceros, tad tur var tikt pa taisno! Par drošībniekiem.
Lidoju ar rokas bagāžu ar Ryanair uz Stanstedu, tālāk ar easyJet uz Bilbao (Spānija). Nevienā lidostā soma (brezenta) vaļā nebija jāver, pati apskatei uz somas uzliku telefonu, fotoaparātu un kosmētikas plastmasas maisiņu. Tiesa, līdzi neņēmu ne lietussargu, ne šķērītes utt. No Rīgas izlidoju priekšpusdienā, panīku kādas 4 stundas Stanstedā un vakarā jau biju viesnīcas nummuriņā.
Lai izdevies lidojums, atpūta.
Neatradu iespēju Londonas lidostā ielidojot tikt tranzīta zonā. Vajadzēja iziet "uz pilsētu" un tad čekoties no jauna. Bija tikai rokas bagāža. Pārvadātājs Ryanair, Rīga - Londona - Tenerife, atpakaļceļā Londonā divas dažādas lidostas. Finālā - galā esmu. Pats tā darijis neesmu, bet mēģināt vari. Londonādaudzus nemaz nelaižārā, bet šuta pa taisno uz otru lidmašīnu. Piemēram krievus, kuriem nav UK vīza. ··· Lidostas: Pārsēšanās Londonas lidostā lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu