Krievija

Krievija fotogrāfijas

Pēterburga 2007
MOCKBA
Pēterburga 2007
saint
Pēterburga 2007
Hanzas dienas Novgorodā
Krievija

Krievija - jautājumi un diskusijas

Cik maksā vīza uz Baltkrieviju (6)
Un ko ( pārtika, alkohols)un cik drīkst ievest Baltkrievijā un cik ,atgriežoties caur Lietuvu, atpakaļ ievest?
http://www.blagovest.lv/lv/visa.php?p=2

Ikvienā vēstniecībā ir info telefons. Katras pārdienas mani kaimiņi močī uz Vitebsku, bet tu nekonkrēti jautā...
Ja mani atminja nevilj, uz Baltkrieviju viizu nevajag. Neko nevar ne ievest, ne izvest. Jebshu tik, cik veederaa un apenees. Jamani atminja nevilj, - iespeejams, pa sho laiku kaut kas ir mainiijies, bet ES regulas tur nosaka, ka spekji, shnabi utt. no neeiropas savieniibas valstiim hren nevar ievest. Karoch tur uzzvani, kur Buutls saka, tad tev pateiks un ja vajadzees, arii izlamaas. Ievest var, vīzu vajag. sorry... ik pār dienas cilvēki no šejienes apkārtnes baruc turp da atpakaļ. :) Baltkrievijas precu pārpilnība apkārt, vismaz Preiļu rajonā, jādomā ka citur Latgalē ne mazāka.:)) Nu gan te dažas dumības raksta- vīzu vajag, bet konsulārās daļas kundzītes ir laipnas- pastāstīs kā un kā labāk rakstīt, lai nav lieku jautājumu un vieglāk vīzu nokārtot...Muitas-robežas šķēršošana nekādas problēmas, jo baltkrieviem neinteresē KO un CIK izved, jo esi naudu jau viņu valstī atstājis...Cita lieta- ko par to teiks Latvijas vai Lietuvas muitnieki... ar baltkrieviju ir tā....! ka vīzu gan vajag, gan nevajag! Ja nav... tad sagatavojiet čekinam papīru, tādu kā simbolisku apstiprinājumu no firmas pie kuras braucat , ka vīzu iegūsiet uz vietas! viss atkarīgs no viņiem vai ļaus iegūt uz vietas vai nē! Ja Jums nebūs nekāda papīra ..tad Rīgas čekins var nereģistrēt! jo manā praksē vienu veci atsūtīja atpakaļ.. parasti jau ļauj tur uz vietas.. bet labāl vīzu jau te uztaisīt .. vienkārši vēlamāk! ··· Krievija: Cik maksā vīza uz Baltkrieviju lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Maskava (7)
Vai kāds ir bijis Maskavā pēdējā laikā? Vai var īsi aprakstīt-kas vajadzīgs? Cik maksā vīza un cik ilgi iepriekš jāpasūta? Labāk braukt ar vilcienu vai lidmašīnu? Ko vajadzētu tur redzēt noteikti?
Vīza - tuvākajā tūrfirmā, kur sniedz šādu pakalpojumu, cenas no Ls 30, laiks no pāris dienām (tad, protams, dārgāk).

Autobuss vislētākais, lidmašīnu šad tad var dabūt lētāk par vilcienu.

Ekskursanta obligātais mininums (nepilns saraksts) - Kremlis (nav tik viegli iekļūt), Sarkanais laukums (gadās, ka slēgts apmeklētājiem), Arbats, Novodevičjes klosteris/kapsēta, Universitāte (teorētiski var tikt uz skatu laukumu 32.stāvā), metrostacijas uz loka (koļcevaja) līnijas ...
Vīzas var dabūt krievu vēstniecībā, bez tūrfirmām. Ekskursijās noteikti jāiekķauj Ļeņina apmeklējums (mavzolejs) - atvērts apmeklējumiem tikai dažas stundas dienā, Ieroču palāta un Dimantu fonds (Almaznij fond). Noteikti jāredz goda sardzes maiņa pie mavzoleja - perfekti atstrādāta. Jāņem vērā, ka muzeju apmeklējums ārzemniekiem ir dārgāks nekā krieviem. Veikalos viss ir ļoti dārgs, tāka šopings nesanāks. Vēl muzejiem var pielīdzināt alkoholiskos veikalus - ar lielo šņabja daudzveidību un lielo cenu diapazonu. Pudeles bieži inkrustētas ar dārgakmeņiem. Viesnīcas vienas no dārgākajām pasaulē. Oponēšu Davide - tūrfirmu uzcenojumu nevar nosaukt pat par niecīgu, taču kārtojot pašam, uz kakla ir visa dokumentu savākšana, rindā stāvēšana u.c. neparedzamas un grūti paredzamas fīčas. ja grib pa lēto braukt, tad vīza vismaz mēnesi iepriekš jākārto, bet transporta līdzeklis- autobuss...vakarā iesēdies un no rīta jau esi tur. Komfortam - tad labāks vilciens. Lidmašīna būs pa šiko + taksisti vēl paprasīs smuku naudu par smukām acīm:)
Bet citādi- Maskava patiešām skaista un milzīga un nepārtraukti atvērta un cilvēku rosība visur - gandrīz visi veikali un restorāni dienu un nakti strādā...:)
pagājušo vasaru biju, likās ļoti pelēks viss, tik daudz cilvēku,ceļa malas un kanalizāciju vāki nokrāsoti ar eļļas krāsu......savdabigi,braucu ar vilcienu, vakarā iekāp, ap 10 no rita esi tur.....Riga ir skaistule..... ··· Krievija: Maskava lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Pēterburga (14)
Nu tā. Svētajā Pēterburgā (Krievijā) man būs 3,5 dienas, lai iepazītu pilsētu. Ir paredzēta Ermitāža, Pēterhofa, Īzaka katedrāle. Varbūt oho ceļotājiem ir bijis kas tāds, ko absolūti noteikti vajadzētu redzēt, bet mana acs, meklējot...
Viss ir atkarīgs ko vēlies, atpūsties vai rindās pie muzejiem stāvēt Katrinas pils Pushkinaa. bet tur vel janokluust, arpus Peterburgas. 3.5 dienas nemaz nav tik daudz, ja to visu grib kartigi apskatit, nevis garaam skrienot Ermitāža jau vien prasa daudz laika. 3,5 dienas tiešām nav daudz - nepārslogo sevi! 3,5 dienas Peterburgai ir baigi maz.panjem autobusa ekskursiju pa pilsetu(apm.3-4 stundas,agrak iebrauca arii v Petropavlovskuju krepostj)
ja butu iespeja,es tava vieta vakara aizietu uz Marijinas Teatri.nenozhelosi.
Ermitāžai vien ir vajadzīgas trīs dienas! ··· Krievija: Pēterburga lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kā daudzmaz lēti aizbraukt uz Maskavu? (16)
Vajadzētu aprīļa vidū noklūt Maskavā..
ar ričuku- 5 dienas un esi klāt- p.s. maskavas korķi nebūs briesmīgi Ar savu auto - tā rupji rēķinot sanāks uz latiem 120 abos virzienos... :) Man šķiet, ka labākais risinājums ir Ecolines autobusi - ap 35 Ls vienā virzienā Droshi, ka ar autobusu vai vilcienu! Ecoline,viennozimiigi. ··· Krievija: Kā daudzmaz lēti aizbraukt uz... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
divas nedēļas pēterburgā. (8)
nepieciešamība spiež divas nedēļas uzturēties pēterburgā.jūsu ieteikumi.kā labāk pārvietoties,kur baroties.interesē visas nianses.
varbūt kkas noder>
http://www.delfi.lv/archive/celvedis-pa-eiropas-pilsetam-sanktpeterburga.d?id=23592563
Uz Ņevskij prospekt, kad iet no metro kanālu virzienā, labajā pusē tādā kā puspagrabiņā zabegalovka. Tālāk uz nomali pilns ar džamšudiem, kuri nevella pat pasūtījumu pieņemt nemāk, bet toties, kad atnes ne to ko pasūtījii, var mēģināt kaulēties ... :) Pārvietoties ar metro. Ja līdz galam nesanāk, tad pētīt papildtransportu no metro (autobuss, tramvajs, trolejbuss). Mikriņi arī braukā, ja atšifrē kustības algoritmu (vietējie palīdzēs), ir lietojams, kaut ar mūsējiem nav salīdzināmi.

Laiciņu nav būts, tāpēc par aktuālo barošanos nepateikšu, būs dārgāk kā Rīgā, arī paika veikalā. Ir vairākas lidoveidīgās ātrās barošanas ķēdes.

Palasi te - http://forum.turizm.ru/common/russia-sankt/000195.html
un turi acis vaļā šķērsojot ielu, gājējus vispār tur neievēro, pavisam cita braukšanas kultūra. St.Pēterburgā visizdevīgāk ir ņemt viesnīcu pie Ermitāžas ar trīs reižu ēdināšanu dienā.Super,tik daudz neapēdīsi un līdz ar to arī neiztērēsi naudu restorānos.Netālu no Ermitāžas pa ņevas prospektu atejot nost no apļa pa kreisu roku pirms grāmatu veikala ir arī laba picērija,cik atceros nekas dārgs. ··· Krievija: divas nedēļas pēterburgā. lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kartes internetā attālumiem Krievijā (12)
Google Maps nepazīst Krieviju. Itogo - nerēķina attālumus autobraucienam no Rīgas līdz Krievijas pilsētai. Meklēju inetā citus variantus - neatradu. Vai kāds nevar ieteikt citu "maršruteri", izņemot google maps? Citādi nav poņas, cik km...
cipar, tak nav Krievijā ceļu, līdz ar to nevar neko aprēķināt TomTom lapā pa Krieviju ir zemāk esošā karte. Ko 37% dzīvē nozīmē - nav info :(
Detailed map covering Russia.
Map coverage statistics:
* countries partially covered: Russia (37%)
* roads covered: over 1 million km
* 7500 km additional road coverage
* Points of Interest: over 400,000 POI`s
nav prata darbs braukt ar savu auto.tu tur gajishnjikiem atstasi visu LV budzhetu pa celjam ar saviem numuriem,fakts.varbut,tomer,vilciens vai ljotene? Garminiem arī šis tas ir, cik labs arī nezinu ... Ja atrodi ko jēdzīgu - iepostē, varbūt kādreiz noder ;)
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=253&pID=31813
http://www.garmin.ru/gps-karty-dlya-avtonavigatorov-cat/
Pārklājums gan pašvaks:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=253&pID=31813
es neesmu braukusi,tieshi vakar man stastiija,ka brauca,un ka apstadina uz celjiem(un vispar,nevar zinat,vai tiesham tie ir gajishnjiki,bet visos gadiijumos bija gan),katra reize pikjo.janjem liidzi $,prasa kukuljus nekautrejoties,piesienas pie dajebka un patiesiibu tu nedabusi.ne,kas man,skaties pats.labak,manuprat,butu braukt ar citu transportu un neta pameklet,kur var iziret mashiinu.butu pratiigak un letak. ··· Krievija: Kartes internetā attālumiem... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kas jāņem vērā ceļojot uz Sanktpēterburgu? (16)
Mīlīši,padalieties,lūdzu, svaigākajā pieredzē,kas jāņem vērā, braucot uz Sanktpēterburgu, braucot pašam ar satiksmes autobusu, nevis caur tūrisma firmām.
Peterburga esmu pabijusi reizes piecas. pedejo reizi gadus sesus-saptinus atpakal. nezinu, ka tur ir tagad, bet taja laika tur bija specialas cenas turistiem, kuras, protams ir daudz augstakas, ka vietejiem. piemeram, izbraucienam ar kugiti vai ieejai kada muzeja. ta ka, ja tev tur Peterburga ir kadi draugi/pazinas, tad labak, lai vini iet visur pirkt biletes. sanaks krietni letak.
visertaka un atraka parvietosanas ir ar metro.
iesaku aizbraukt ar kugiti uz struklaku parku. man tikai tagad uz sitiena izkrita no atminas ara nosaukums, bet domaju, ka veteja info centra sapratis, par ko ir runa un paskaidros, ka tur noklut.
aizmirsu vēl piebilst, ka Pēterburgā, ejot mainīt naudu, vajadzētu paņemt līdzi pasi. tur pat pašā začuhanajā valūtas maiņas punktā var paprasīt pasi. nezinu, priekš kam viņiem pase, bet nu tāda viņiem tur ir sistēma. vismaz bija.

katrā ziņā, neskatoties uz visu, man personīgi ļoti patika Pēterburga. vairāk kā Maskava. labprāt aizbrauktu uz turieni vēl kādu reizi. manuprāt tā ir pilsēta, kura nevar apnikt, jo vienmēr ir vēl kaut kas, ko redzēt.
krievijaa esmu bijis 2 reizes. Vienreiz pat uz paaris meenessiem. Bija normaali.Nevines jau nevienu speciaali necentaas apccakareet ko paardodot. Bet tas bija pirma 20 gadiem. Tagad jau vareetu buut airi savaadaak.
Par to eessanu krievijaa. Mans viedoklis ir taads - man arii oglees cepti kartupelli ar sillki lloti garrsso, un nevajag nekaadus uuber krutos restoraanus ,vai kafuuzzzus. Paskatiities vajag uz sevi no mals - nemaz tik kruti neesam, un vai vajag to teaatri ? :) Prast krievs sibiirijas ciematinnaa ir normals cilveeks savaa dzilaakjaa buutiibaa.
Biju Pēterburgā pirms mēneša,braucu ar satiksmes autobusu(turp)un vilcienu(atpakaļ).Jābūt pasei ar vīzu,ja esi LV pilsonis,un gatavam tam,ka vismaz uz vienas robežas būs jākāpj laukā(no vilciena,protams,nē),ar visām mantām jāiet caur kontrolpunktu,un bagāžu pārbaudīs.Mūsu reisā(Tallina - Spb)pārbaudīja visus.Citādi nekādu atšķirību no parasta reisa autobusa.Vēlams prast krievu valodu - būs nesalīdzināmi vieglāk,nekā,ja mēģināsi ar krieviem runāt angliski.
Nav tur jāiet ne uz kādu "začuhanno valūtas punktu".Rubļus var mierīgi samainīt jau mūsu bankās - netaisies taču vest uz turieni čemodānu ar naudu?Ieliki makā,un miers.Ja nē - Piterā ir daudz mūsdienīgi iekārtotu banku,ar tādiem pašiem bankomātiem,kuri ņem pretī visas pasaulē izplatītākās kartes.Tikai jārēķinās ar komisijas maksām(man paņēma Ls1,77),tā ka ļoti bieži to darīt nevajadzētu.
Viss jau ir izstāstīts sīkumos,tik vēl viena maza niansīte,uz gājēju pārejām gan uzmanīgi,neviens tur īsti nebremzēs un nepalaidīs kā Latvjā. Muzejos gan grūti noslēpt ka neesam krievtautībnieki,kaut vai runātu bez akcenta krievu valodā. Tie zelta gredzeni,mohēras jakas un copes trīslitru burku augstumā mums nav un nesanāk mums tas oh...un ah... ··· Krievija: Kas jāņem vērā ceļojot uz... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Krievija aiz Urāliem (25)
Interesētu Urālu otra puse. Iespaidi. Ieteikumi.
Kāpēc? Ceļot vai strādāt?
Esmu pabijis Urālos, bet ne aiz tiem. Arī Komi un Z-Permā, Karēlijā un Kolas pussalā.
Varbūt mani novērojumi kaut kam būs derīgi.
Mazās sabiedrībās(ciemos), cilvēki dzīvo faktiski bezcerībā. Uralu vidusdaļā joprojām ir daudz tā saukto vecticībnieku. Tur ir cits klimats. Ja ceļot domā un pagursi, tad tādos ciemos vari meklēt pēc nakcmājām. Spēcināsies.
Ir citi ciemi - mednieku. Bet tas Komi republikā.
Ļoti spici veči. Daudz šņabja, bet necik slinkuma. Elektrības nav principiali, tikai ģeneratori. Par strāvas vajadzību domā laicīgi. Kartes. Tās vajadzes.
Arī tās ir vietas, kuras ir vērts apciemot.
Iepriecinās tevi daba. Tā ir vienreizeja. Bet turēties no sādžām tad vajag tālu(kas nebūs īpaši grūši).
Nav iemesla man domāt, ka austrumsibīrija kardināli atšķiras.
Brauksi ar auto?
Nevar saprast kāpēc jauta. Gan jau zinot jaut. iemeslu, atb. būtu krietni saturīgaka.
vasarā baigi daudz odu ļoti populārs ir dzelzceļš. sabiedriskais transports ir tur, kur dzīvo cilvēki. Autobusi, mikriņi, laivas (mazas, lielas, "Raketa"), baržas utt Autobusos un mikriņos par mugursomusomu jāmaksā papildus. Busi veci un brauc lēni. Mikriņus piedāvā pie ieejām autoostās. Esmu nakšņojis pat slimnīcās (protams par atlīdzību). Viesnīcas (koju līmenī) ir 2x dārgākas nekā Rīgā. Jārunā, jārunā un jārunā...... Cilvēki tur pārsvarā atsaucīgi - interesējās par ceļojumu. Šprotes un balzāms viņiem nah.. nav vajadzīgs. Tikko TV rādīja ekspedīciju ,,1000 jūdzes pa Urālu kalniem``-kaut kādu priekšstatu var gūt...:) "izbaudīt dabu" būs jāpabrauc tālāk no apdzīvotām vietām. Jo sev pieškirto dabu viņi neciena un piesārņojums un veids kādā izturas pret apkārtni tev būs šokējošs.
Ar vilcienu tu tiksi tikai līdz vietējam metropolēm. Nopērc tur auto. Bez jokiem! Par 100 amurikāņu prezidentiem var tikt pie auto, ar kuru tiksi salīdzīnoši tālu. Vēlāk varēsi pamest. Sopi? Aizmirsti Jevropu! TUR NAV KO STOPĒT! Stinas, varbūt var nostopēt. Mēgini. Tev vajag savus ratus.

Nemuļķojies ar ilūzijām par stopošanu. Ciemā tu vari sarunāt auto. Par to maksāsi. Tur nav(!) eiropa. Tu pagaidām nestādies priekšā kādā stāvoklī ir ceļš dažās valstīs.
··· Krievija: Krievija aiz Urāliem lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kabarda-Balkārija (11)
Ir plānots apmeklēt Gruziju, un no turienes gribētos savu merkantilo interešu vadītam, apmeklēt arī blakus esošo Kabardino - Balkariju. Attālums nav liels, ap 120 km, bet ja pareizi saprotu, tad tā laikam ir Krievija un attiecīgi ir...
ir Krievija.kad pirku lidmashiinas biljetes,agjentura pie reizes arii uztaisiija viizu,un arii apdroshinashanu,2 nedeljas,laikam.turistu,maksaja ap $25-30. Tu taču nešķērsosi Kaukāzu ar alpīnista ekipējumu, turklāt pa(joprojām) karadarbības zonu?
Vienīgais tulenis ir Roka`s tunelis t.s. D-Osetijā, un no Gruzijas nokļūt tur nesanāks.
Ar to gribu teikt, ka ceļš būtu jāmeklē ar lidmašīnu no Gruzijas uz Kabardu caur trešo valsti.
Var jau mēģināt, ja patīk extr.tūrisms semi-militārajās zonās...
Vienkāršāk ar ļoteni kaut vai līdz Erevānai un no turienes jau uz Krieviju.
Kā pasaule izmainījusies... Kad studēju, mēs no dažādām sporta sekcijām braucām uz Tbilisi ar gruzīnu sportistiem draudzēties. Tad mūs pa to ceļu, liekas ka vēsturiski saucās Kaukāza kara ceļš, uz Osetijas pusi un atpakaļ pa visādām ``dostoprimečateļnostjām`` vadāja. Sportošana nekāda nesanāca, bet tostu gan bija daudz. :) Nav normāla ceļa, kā ārzemniekam pa tiešo no Gruzijas tikt Krievijā. Bez jau minētā Rokas tuneļa ir arī Gruzijas kara ceļš caur Verhņij Lars, tur tagad robežpunkts it kā darbojas (atkarīgs no lavīnām), taču EU pilsoņus tur varētu negaidīt (99.99%, ka negaida). Apkārtceļi ir finansiāli neinteresanti vai arī reizē ilgi un bīstami (caur Dagestānu, kur arī ārzemniekus pār robežu no Azerbaidžānas varētu nelaist. ··· Krievija: Kabarda-Balkārija lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
kādi sightseengs ir Minskā? (17)
uz dažām dienām došos uz Lukašenko metropoli. brauciena programma izstrādāta daļēji, tāpēc būs arī laiks, lai apskatītu Minsku. tūrisma forumi piedāvā ļoti skopu informāciju. vai ir kaut kas, ko nevajadzētu palaist garām neapskatītu šajā...
...nezinu ko tādu Minskā..galu galā IIWW tur visu nopostīja, manā atmiņā tikai tādas lielās ielas un 60 gadu apbūve...bet šņabis gan labs - tur joprojām stingrie padsistēmas ieviestie gosti- un valsts monopols... http://www.minsk.nemiga.info/
http://www.karta-minska.nemiga.info/
http://ru.wikipedia.org/wiki/Достоприме&
#1095;ательности_Мин&#
1089;ка

Tur tiešām maz kas ir saglabājies. Baigi sovjetiska pilsēta. Bet man vienalga būtu interesanti, mazliet tā kā ceļojums laikā.
desas vari atvest,tas gan viņiem garšīgas,kā suvenīru:D Man vari atvest jaunu gumijas laivu,tur viņas ir stipri lētākas:))))) Labs suvenīrs tiešām ir degvīns, ievērības cienīgs apskatei ir pazemes daudzstāvu lielveikals zem centrālā Minskas laukuma...lielas platas ielas, bulvāri, un galvenais tīras(!)...un gardi salāti lielveikalos, ar īpatnību, ka tiem nav klāt majonēzes vai krējuma, bet tos pēc pircēja vēlmēm var pievienot! Velk uz pusdienām.. ··· Krievija: kādi sightseengs ir Minskā? lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu