Krēta

Krēta - jautājumi un diskusijas

Ieteikumi ceļojot uz Krētu? (9)
augustā braucu uz Krētu. tur neesmu bijusi . jūsu padomi . ieteikumi
Ieteiktu aizbraukt ekskursijā uz Santorini saliņu, ir ko redzēt. Ja braucat kompānijā, ir vērts padomāt par autiņa izīrēšanu un kādu dienu noziedot lai izbraukātu zīmīgākās salas vietas. Tur augustā ir jauki,man te darbā nav bildes,es Jums aizsūtīšu dažas un klāt arī ieteikumus,bet vēl....braucat viena vai ar ģimeni?:) Es arī braucu septembra sākumā; tieši tāda doma,kā iepriekš minēts-noīrēt uz dažām dienām mašīnu ; aizbraukt tūroperātoru piedāvātajā ekskursijā un Santorini saliņu. Un protams mazliet pasauļoties,atpūsties... Lielākais skaistums ir Santorīni.Tikai tur vēlams braukt ar ātro Fly cat, tad var aizbraukt pa 4 stundām, ar lielo lēno kuģi visa diena paiet.Un vēl, varu ieteikt visas ekskursijas ņemt nevis no tūroperatora, bet vietējos ekskursiju birojos, sanāks lētāk. Iesaku paņemt uz nomu skuteru (motorolleru), ja divatā - sanāk mobilāk - autiņš piesaista un ir vietas, kur uzreiz nevar noparkoties, braucēji arī diezgan krimināli, bet ar mocīti var pasprukt malā vienmēr:)
kur iznomāt var pajautāt viesnīcā - parasti viņiem ir gali (nebūs bažu par tehnisko stāvokli, līdzīgi par autiņu - tikai tas bikiņ dārgāk) un ar autiņu nav tas kas ar skūteru caur logu vienalga ir kā caur TV, taču karstumā autiņa kondicionieris nav par sliktu (vienīgais ja tas strādā, bija bēdīga pieredze:)
Var aizlaist uz Spinalonga salu - diezgan interesanti, Santorini - noteikti, bet tur jārēķinās ar visu dienu, Minosa pili - labāk patstāvīgi uz turien var aizkļūt pat ar sabiedrisko transportu, un nafig to gidu (aprakstā tā pat vis ir paskaidrots) - kaut gan kā ar gidu paveicas - var būt atraktīvs ar varbūt nē un tad ir reāla kāstuve, transferus uz apskates objektiem (lasi ekskursijas) - ka jau teicu labāk pašam vai no vietējiem:) ja kaut ko piemirsu, jautā droši ...atmiņas vislabākās un atpūt lieliska :)))
··· Krēta: Ieteikumi ceļojot uz Krētu? lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Tax free Krētā (7)
Vai tax free veikalos, piemēram, Krētā, var iepirkties par dolāriem?
Eirozonas valstīs nevienam tavi dolāri nav vajadzīgi:)
Krēta ir Grieķijas sastāvdaļa, tātad tur ir eiro un tātad arī norēķini eiro:)

Un vispār priekš kam kartes domātas.... /vispār neatceras, kad kautko taxfree būtu pircis naljikaa.../
kaapeec gan nee... cik izdeviigu kursu tev sareekjinaas gan es nezinu... Tīri teorētiski ES iekšienē nav tax free veikalu, ja vien Tu nedodies uz nonEU valstīm! Parasti taxfree veikalos pieņem svarīgākās pasaules valūtas, bet jānoskaidro, kādu kursu piemēros Krēta tiešām ir Grieķijas valsts sastāvdaļa,
turklāt ietipst eiro-zonā, tātad visi norēķini EUR, tas pats TAX free - kau jau ES valstī - iekšēji pārvietojoties bonusu nav:/, tik vien kā "lētāks" piedāvājums kopējai plūsmai.
Ja dodies ārpus ES, piem., uz Turciju, vai Kipru (uzmanies - Kipras Tucijas daļu), tad gan...
Iepirkties par $ skaidrā naudā vari mēģināt ...kurss būs "ļoti draudzīgs" - vai arī pasūtīs uz valūtas maiņu :)
Bet vispār ar karti var maksāt, ar karti!:)
··· Krēta: Tax free Krētā lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Ko redzēt Krētas salā? (10)
Vai kāds ir bijas Grieķijā Krētas salā. Kas tur noteikti jāredz, un kādas atsauksmes par turieni?
Jāredz Knosas pils, var iet pa Samarijas aizu, var aizbraukt uz Santorini salu. knosas pils ir fufelis, nekas nenotiks, ja to neredzeesi, pietiks ar jeedziigu braucienu ar iiretu mashiinu pa salu, taas otrajaa pusee, kur tuuristu nav, prom no asfalta celjiem, tur smukas mazas pilseeteles, omuliigas tavernas, nekaada stresa, troksnja un apmetiena.... Japs, otrā salas pusē ir smuki :) Un fantstiski grieķu salāti mazajās tavernās :)Uz Santorini arī var aizbraukt, un Zeva ala ir visnotaļ iespaidīga. Jebkurā gadījumā es biju ļoti apmierināta, jo saule un silta jūra bija tieši tas, ko man toreiz vajadzēja :) Piekrītu, par īrētu mašīnīti. Jo tā redzēt var vairak,un kalnu ceļi ir fantastiski! Jauku atpūtu. Atcerējos svarīgu lietu -- ja brauc ar mūsu tūrfirmu organizētiem čārteriem, nekādā gadījumā neīrē mašīnas no viņu piedāvājuma, tas ir nejēgā dārgs. Nepaslinko un aizej tos pāris soļus līdz tuvākajam autoīres placim (un tādi tur tiešām ir uz katra stūra) un dabūsi gana lētu auto. Tas pats attiecas arī uz ekskursijām, tikai tur tā cenu starpība nav tik šokējoša kā auto īrei. ··· Krēta: Ko redzēt Krētas salā? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Dekrēts un aizvietošana. (2)
Mani pieņēma darbā uz citas darbinieces dekrēta atvaļinājuma laiku. Cik lielas iespējas man pašai saņemt dekrēta atvaļinājumu un vai tādas vispār pastav?
dzemdību un bērnu kopšanas atvaļinājums pienākas, tiesa pabalsts, ko saņemsi atkarīgs no nostrādātā laika un algas, kā arī darba vietai, kur strādāji aizvietojot bērnu kopšanas atvaļinājumā esošu personu, pēc tava atvaļinājuma darba atiiecības ar tevi nav jāatjauno... Ja ligums ir noslegts uz noteitku laiku, iestajoties tam datumam darba tiesiskas attiecibas tiks partrauktas neatkarigi no ta vai esi stavokli vai ne. ··· Krēta: Dekrēts un aizvietošana. lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Atvaļinājums grūtniecei (2)
Kā tagad ir ar grūtniecēm,viņām pienākas apmaksāts pilns mēnesis,ja nav nostrādāti 6 mēneši? Dod atvaļinājumu avansā,pirms došanās dekrētā.? Un,es dodos dekrētā 7 grūtniecības mēnesī,kad man jānosūta ...
Šitos jautājumus taču pasaka gan dakteris, gan VSAA, mirkļos liekas, ka tumsonība iestājusies cilvēkos, atvaino, ka tā rakstu. Visa informācija pieejama Darba likumā. Pienākas. Diemžēl.

Maternitātes pabalstu pieprasa tad, kad sievietei ir piedzimis bērns. Arī to var izlasīt vai jautāt, kā jau Alvasete9 teica.
··· Krēta: Atvaļinājums grūtniecei lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Integrētā un diskrētā videokarte uz mātes plates? (4)
Sveiki! Ja uz mātes plates ir integrētā videokarte, vai var uzlikt diskrēto videokarti?( Ja pērk jaunu datoru).
tb. ja uzstāda divas un tās apvieno, tad vajag divus slotus. Parasti var. v-karti uzstāda attiecīgajā pci-e slotā mātesplatē.
tas nozīmē, ka vajag vienu brīvu(vai divus, ja v-karte duālā).
Atcerēties pamērīt arī vietu datorā - citreiz tā kaste izvēlēta par mazu, un sanāk, ka "kārtīgu" diskrēto videokarti nemaz nevar iemānīt! :) ··· Krēta: Integrētā un diskrētā ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kas ir diskrētā videokarte? (7)
Sveiki! Kas ir diskrētā videokarte? Kā piemēram šim personālajam datoram - Diskrētā videokarte NVIDIA GeForce GT 705
Tas nozīmē, ka šo videokarti Tu vārēsi izņemt :P RAYSTAR ļoti pareizi raksta - varēsi to videokarti likt iekšā un ņemt ārā. Un atkal likt iekšā un jemt ārā. Un tā līdz nelabumam. Bet, protams, var arī ielikt un nejemt ārā Galvenā negatīvā puse - tām ir cena (iebūvētās ir iebūvētas datorā un nav par tām atsevišķi jāmaksā). Diskrētās vidokartes kopumā ir labākas par iebūvētajām - tās ir jaudīgākas, un uzlabojamas (vienmēr, ja pietrūkst jaudas var nomainīt pret ātrāku nemainot pārējo datora komplektāciju). Tās nepieciešamas galvenokārt, ja tiks veikts nopietns grafiskais darbs (vidoespēles, foto vai video apstrāde, darbs ar 3d programmām). Internetam, MS office izmantošanai, filmu skatīšanai tās nav tik būtiskas. 705 jau nav nekas vērā ņemams. Vajadzētu tad jau vismaz 750. Videokartēm negatīvās puses?
Viltīgs jautājums...Jaudīgajām (spēlēm domātajām) videokartēm lielākais trūkums ir troksnis, jo viņām procis jādzesē, kur nepieciešama ventilācija (mazjaudīgākām VGA liek pasīvo dzesi, kas ir pilnībā klusa). Arī enerģijas patēriņš ir būtiski lielāks, kā kādām mazjaudīgākām videokartēm.
Vēl ir bijuši gadījumi, kad no videokartēm nāk ārā pretīgi pīkstieni - nezinu ar ko tas saistās - vai kāda drosele barošanas ķēdē zvana (visticamāk), vai kas cits, bet mēdz būt uz nerviem krītoša sīkoņa. Ā - vēl viens mīnuss - viņas mēdz atņirgties (nereti tieši īsi pēc garantijas termiņa beigām) :).
··· Krēta: Kas ir diskrētā videokarte? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu