Francija

Francija fotogrāfijas

Vakars Elizejas Laukos
Monmartra
Du Midi
Paris

Francija - jautājumi un diskusijas

Gan brītiņu atpakaļ braucu. Ir maksas ceļi, bet var izbraukt arī pa bezmaksas- būs līkumaināk, romantiskāk:) Ja nav slinkums, un ir interese- rēķini- cik degvielu un laiku iztērē uz garāku bezmaksas ceļu, cik EUR "lidojot" pa bāni. Mēs izvēlējāmies katrā situācijā optimālo, nerēķinot:) ~ 6.50 par 100 km. Braukšana laba. Tas gan vairāk FR ziemeļos. Dienvidos kur kalni ~20 EUR, galvenais skaties lai nav tuneļi, izbraukšana "pa taisno" caur tuneli maksā ~50 eur. Braucot gar Vidusjūras piekrasti caur Itāliju uz Franciju neviens tunelis nemaksāja 20 euro. jāmaksā bija par ceļa posmiem. Braukšana ir laba un maksas ceļu daudz! Maciņu turi gatavībā. Vēlams lai būtu daudz naudas sīcenē. Protams var lietot arī karti. ··· Francija: Labprāt dzirdētu citu ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Laika apstākļi Francijā septembra beigās (6)
Francija. Kād laiks ir septembra beigās? Vai ir vēl vasara, kad gribas peldēties?
Francija ir liela ;) Ziemeļos varbūt arī nebūs pārāk silts, bet dienvidos noteikti, subtropu josla tomēr.
Tagad jau daba visādus jokus izspēlē, pat Anglijā oktobra beigās esmu staigājis t-kreklā un svīdis :)
tieši tā - kā nu kur
http://weather.yahoo.com/France/FRXX/regional.html
bet piemēram septembra beigās Rennes/ St.Malo (Bretaņa) ir bijis drēgns un lija....:(
te pat janvari redzeju ka saulojas un peldejas nakti 9 gradi bija janvari diena 16-17bet es jau pasos dienvidos Šodien GAPā (Hautes Alpes) bija + 26 grādi, viņi vairs nepeldas :( Kādu laiku dzīvoju Francijas dienvidos, silts laiks bija visu laiku, arī ziemā, vismaz, man kā Latvietei bija silts. Kalnos, protams, bija vēsāks un sniegots, bet katru gadu jau ir nedaudz savādāk. :) ··· Francija: Laika apstākļi Francijā ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Parīzes Disneljenda (13)
Aprīlī ar draudzeni vedam savus Lieliskos vīriešus uz Disneljendu. Padalieties pieredzē par Disneljendas biļešu iegādi agrāk un lētāk. Esmu dzirdējusi, ka ebay varot nopirkt atlaižu kuponus u.t.l. Ja nu kādam ir vēl kādi ...
lētāk Haideparks... un emociju ne mazāk. Arī pieaugušiem.. Nav korekti salīdzināt, jo Asterix ir 3h ko darīt, bet Disney paketes ar hoteli paredzētas 3 dienām, atlaides ir daudzkur, savā dzimenē ieeja par brīvu, tikai šie bonusi attiecīgajās saitēs jāreģistrē iepriekš. Viesnīcas teritorijā tiešām labas, atbilst vairāk zvaiznēm kā norādīts. cik tad gadiņu tiem lieliskajiem vīriešiem? 9-10...:) nesen biju tur - 65eur par vienu dienu. atlaides nemeklēju. man nelikās tā vērts. Pēc cena/kvalitāte kritērija šis pasākums ir stipri zem vidējā, tad labāk uzreiz laist uz Orlando (dabūjot lētas biļetes lidojumam kopā var sanākt ne dārgāk par Parīzi). Bet bērnus jau nemēra naudā. ··· Francija: Parīzes Disneljenda lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
No Francijas lidostas BVA uz centru (8)
Nopirku avio biļetes uz Franciju (lidosta BVA) BOVE, atradu viesnīcu, piemēram, Oceania Paris Porte De Versailles 75015, LŪDZU PALĪDZIET KĀ TIKT NO LIDOSTAS UZ ŠO VIESNĪCU, (lasīju ka iet uz centru autobusi, bet kur ir autobusa ...
tai lidostāir ifo centrs-izskaidros. parasti jau tie busi pie pašas lidostas pieiet.un,paņem googlŗ Parīzes karti ar transportu vai pie viesncas ir info,ā tur nokļūt.galu galā, piezani pa skype. Buss pieturees porte Maillot. no Porte Maillot ar metro; seko celja noraadeem, tur minuutes piecas ko soljot liidz metro.

http://www.itineraire-metro.fr/metro/trajet2.php?depart=Porte%20de%20Versailles&destination=Porte%20
Maillot
haha, Centrs ir kilometrus 90 no lidostas. Autobusa biljeti jaapeerk kasee, kas atrodas starp pirmo un otro terminaalu. Ar busu uz Parīzi un tad ar metro. Kādas problēmas? Bet vispār jau pēc viesnīcas spriežot - vari vienkārši iekāpt taksī un nosaukt adresi :D Viesnīca no lidostas atrodas 87 km, izmantot šādam pasācienam taksi - "lēts" brauciens. Vai nu ērtības ziņā - nomā auto un brauc uz nebēdu, bet ja nav auto tiesības - ar sabiedrisko. No lidostas līdz Parīzei un tad tālāk ar metro. Biļetes var nopirkt lidostā.
Bet var arī šeit: piesaisti savu lidojumu. Cik noprotu lidosi ar WIZZAIR kompāniju
http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=fr
··· Francija: No Francijas lidostas BVA uz ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Parīze autobuss no lidostas (7)
Kam pieredze: kā nokļūt Parīzē no CDG lidostas (šarla de Golla) uz TVG vilciena staciju Gare Montparnasse. Atradu info, ka autobuss iet 50 minūtes, 7 EUR. Cerams, ka tikpat labi kā Londonā. Varbūt ir varianti
http://www.bonjourlafrance.com/drive/shuttles.aspx

shii ir pati pilniigaakaa lapa.
Apskaties, varbūt TGV iet tieši no lidostas uz vajadzīgo pilsētu. Ir diezgan daudz tādu vilcienu, ir mierīgāk, kā kulties caur centru :) šeit:
http://www.easycdg.com/pages/cdg_airport_access_by_train_tgv_thalyspag.html
Liidz pilseetas metro tiiklam tur nogaadaa taadi minivagoninji ,liekas ka bija pa velti, un shkjiet ka 3 pieturas. Ar B līnijas RER līdz centram (piemēram, Chatelet Les Halles) un tālāk ar 4.līnijas metro. Kopā tieši šobrīd jābrauc 53 minūtes (no CDG-2) par 8.70 EUR.

Autobusi ir pakļauti korķiem, vilcieni/metro tikai streikiem.
··· Francija: Parīze autobuss no lidostas lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Viesnīca Parīzes Centrā (13)
Pēc pāris nedēļām došos komandējumā uz Parīzi. Un protams man ir vajadzīga viesnīca,kur apmesties. Cik internetā skatījos, tad pārsvarā visas viesnīcas Parīzes Centrā maksā ap 200eur vai arī šausmīga paskata ...
Līdz 100 EUR dienā? :)))))) Šis joks made my day! Tā ir Parīze!!! Pilsēta, kur par istabu 45 min attālumā no centra maksā EUR 500 mēnesī! Es komandējuma laikā dzīvoju netālu no Eifeļa torņa par 160 EUR dienā, taču viesnīca bija briesmīga, tas ir, bez vannas un "king size" gultas, kas citur ir standarts. Ja gribi komfortu, maksā. Ja negribi maksāt, tad atvadies no komforta. :DDDDDD ōōōō! biezo tusiņš - biezo saruniņas ...
es Parīzē divu staciju ar metro attālumā dzīvoju hostelī par 38 eiro gultasvieta, un par 50 eiro numuriņš - gulta bija pietiekami plata - 140-160 cm (bet es neesmu resna un tukla, tāpēc pietika) ar tīru gultasveļu un skatu uz iekšpagalmu (ļoti klusa un patīkama istaba). līdz centram ar kājām 15-20 minūšu gājiens (tūrista solī).
bet tā kā man galvenais bija būt Parīzē, nevis vāļāties luksus apartamentos, tad es biju pilnīgi apmierināta ar to, kas man ir, bet par stipri lētāku naudu, kuru varēju izmantot citiem nolūkiem, nekā maksāt par to, ko neizmantoju.
Varu ieteikt hotel des olympiades pie Monmartras un svētās sirds katedrāles; nav nekāds lux, toties dvieļi gurkstoši balti, atsauc atmiņā seriālu "Allo, Allo", un jārēķinās, ka Monmartra tagad ir melno rajons. Mēs par divām istabām un 3 naktīm samaksājām 200 eur. Paris Centrā reti esmu palikusi hotel - varu ieteikt tikai šīs: Westin vai Lancaster. Otrā patika krietni labak. Par cenām nemācēšu precīzi pateikt. Paskaties so viesnicu - http://www.booking.com/hotel/fr/campanile-paris-x-gare-du-nord.html?aid=304142
Caur internetu norezerveju un bija leti - 69 eiro divvietigs nr! Bet tas ar atlaidi. Vieta ari laba, tuvu centram un nekad nepateiktu, ka ta ir tikai 2 zvaigznu viesnica.
··· Francija: Viesnīca Parīzes Centrā lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Parīze - veikali (14)
Vai kāds nemāk ieteikt kādu elektronikas lielveikalu (datori, telefoni u.c.) Parīzē? Cik internetā meklēju, tur reklamējas tikai modes preccu un smarzzu veikali...
tur elokropereces maksā pat dāgāk nekā pie mums Visticamāk, jābrauc ārā no pilsētas. Tur ir laba vilcienu satiksme, tikai jāpameklē pareizais virziens.
Holandē redzējām labus elektronikas veikalus ar lielām atlaidēm (pirkām mobilo telefonu un skatījāmies datoru).
Parīzē? - ar kājām no Luvras līdz Eifelim caur mazām cafe, gar Sēnu... tā lēni, ar baudu:) Turpat pie Luvras ir jaukas bodītes, bet ne jau gludekļus un telefonus tur pērk, bet smaržas un aksesuārus. Un noteikti vienu labu franču vīnu:)))))))))) Normāli cilvēki elektroniku pērk internetā. Vēl var atrodoties USA, bet tad sīkākas lietas (fotoaparāts, nošugrāmata utml.), lai nemaksātu muitu. Uz veikalu iet, lai iecerēto mantu aptaustītu, izmēģinātu, bet ne pirkšanai. Ja esi Parīzē kopā ar sievieti - aizved uz rue Passy, tā gan būs šķīstītava Tavam makam, paradīze sievietei, bet pašam nastu nesēja loma. Tā ir iela, kurā iepērkās pašas franzūzietes......... ··· Francija: Parīze - veikali lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Iepirkšanās, restorāni Parīzē (6)
Paldies,ka iepriekšējā PA diskusijā dalījāties pieredzē par viesnīcām. Tā tika rezervēta. Tā kā dodos uz Parīzi darba darīšanās, tad brīvais laiks būs vakarpusē.. Jau esmu izvēlējusies dažas vietas, kuras vēlos ...
Ja mani atmiņa neviļ, kaut ko varēja atrast georga V ielā... par iepirkshanos neko nemaaceeshu ieteikt - riebjas shoppings - "obligaataas" daavanas Printemps.
bet par vakarinjoshanu/viinoshanu - neko feinaaku par briivo atmosfeeru Montmartre neesmu baudiijusi, nekur citu pasaulee, ja kas.taapec ik vakaru braucu turp un peec izjuutas..
ja kas nebūt ne tik dārgi ir hotel Luvra kroģelis - lētāks par ricu un džordžu piekto (nedaudz) bet vietas i utt - adrese Palace royale - karoče Luvrai sāns prom no upes Parīzē vislabākais ir tirdzniecības centrs Lafajete- pašā centrā. Tu atrodami visi iespējamie brendi. Var atrast arī lētākas mantas. Ja gribas labas mantas par lētu cenu, jābrauc uz Outletu. Ar vilcienu ārā no Parīzes, viena pietura pirms Disnejlendas. ··· Francija: Iepirkšanās, restorāni ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Atgriezos aizvakar, lieliski šajā laikā :) par citiem gadalaikiem nezinu :) Iesaku pavasarii - apriilja viduu, maija saakumaa, kad viss saak taa iisti ziedeet un plaukt. Juunijaa, juulijaa meedz buut ljoti karsts, augustaa kaada dalja krogu un veikalu ir sleegti, jo ir atvaljinaajumu laiks. Rudenii Pariizei arii nav ne vainas un ziemaa siltaaks kaa Latvijaa. Sniegs ir dabas anomaalija, kas tomeer shad tad visai simboliskaa daudzumaa gadaas. Ja ir veeleeshanaas tikt uz izpaardoshanu laiku, tad jaabrauc janvaara otrajaa pusee vai juunija otrajaa pusee. Parize viemner ir jauki un briniskigi! aprilja saakums Man patīk septembra sākums.vasara vēl nav īsti beigusies,bet rudens vēl nav ieskrējies.Tāds silts rāmums. ··· Francija: Kurā gadalaikā visfeināk ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Francija, Marseļa (20)
Vēlos pabrīdināt visus ceļotmīļus. Ja jums brauciena laikā iekrīt pabūt Marseļā, esiet ļoti uzmanīgi un piesardzīgi, jo ceļojums var noritēt ar nepatīkamiem piedzīvojumiem. Lielai daļai tās iedzīvotāju ir manīgas ...
Tas jau sen zināms, ka Marseļa - tas ir mūsu "Maskačka" :)

Mums tur rekomendēja automašīnām vienmēr nobloķēt durvis un naktī censties nekur neapstāties :)
to pašu varu teikt par Barselonu. Ēģiptē, ejot nirt, visas mantas (t.sk. fotoaparātu, laptopu, mobilo telefonu, dokumentus) atstājam uz galda kafejnīcā, ielas malā. Kad izlien no ūdens - putekī noslaucīti, viss kārtīgi sakārtots, stāv un gaida mūs.

Patīk man austrumu tradīcijas :)
amistoso - Iespējams maskējas ar arābu drēbēm :) Briidinaats - taatad apbrunjots! Paldies! Ja kas - tie taadi siikumi. Luuk, ja pienaak 3 stalti neegjerzeeni, viens ar nazi, otrs ar lielu akmeni un treshais izshurii kabatas un savaac somu! Vai veel trakaak - barinju iebrauceeju aplaupa ar zobeniem un shauteneem brunjota banda - tas ir iistais ekstriims!:) Gan nedaudz vairaak uz dienvidiem, Konakri, ir taada vietinja:) ··· Francija: Francija, Marseļa lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu