Ceļošana ar auto

Ceļošana ar auto - jautājumi un diskusijas

Ar auto uz Ungāriju (3)
Konkrēti interesē kūrortvieta Heviz, tur ir termālo ūdeņu ezers, sava veida pensionāru paradīze. Ir pieredze?
Kāda vinjete ...esmu izbraucis Ungāriju reizes 20, nekas nav jāpērk.
Heviza laba ārstniecībai, pa 8 eiro iesēdina dubļos līdz lūpai, bet labāk vispirms ar ārstiem šeit pakonsultēties, sirdij baigā slodze, bet kājām vēnas noņem kā ar roku. jārēķina kādas pāris nedēļas, ja tiešām grib ārstēties, tas sanāk ap 400-500 eiro no deguna, dzīvošana un dubļi katru dienu, ārsti arī ir uz vietas, bet liela jēga no viņiem nav, izvilks no baseina, ja atslēgsies....
Tusiņam labāk Miškoļci Berlagfurdo vai Peštā Sečeņi
Ungaarijaa jaapeerk vinjete ja brauc ar savu masiinu....un drosi vien jaabuko viesniicu kaut kur Polijaa....lai normaali paarnaksnotu... Ja brauc pa bāņiem, bez vinjetes nedrīkst. ··· Ceļošana ar auto: Ar auto uz Ungāriju lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Gan brītiņu atpakaļ braucu. Ir maksas ceļi, bet var izbraukt arī pa bezmaksas- būs līkumaināk, romantiskāk:) Ja nav slinkums, un ir interese- rēķini- cik degvielu un laiku iztērē uz garāku bezmaksas ceļu, cik EUR "lidojot" pa bāni. Mēs izvēlējāmies katrā situācijā optimālo, nerēķinot:) ~ 6.50 par 100 km. Braukšana laba. Tas gan vairāk FR ziemeļos. Dienvidos kur kalni ~20 EUR, galvenais skaties lai nav tuneļi, izbraukšana "pa taisno" caur tuneli maksā ~50 eur. Braucot gar Vidusjūras piekrasti caur Itāliju uz Franciju neviens tunelis nemaksāja 20 euro. jāmaksā bija par ceļa posmiem. Braukšana ir laba un maksas ceļu daudz! Maciņu turi gatavībā. Vēlams lai būtu daudz naudas sīcenē. Protams var lietot arī karti. ··· Ceļošana ar auto: Labprāt dzirdētu citu ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Horvātija (ar autobusu) (16)
20 jūlijā braucu uz Horvātiju. Ceļojums ar autobusu. Kādi ieteikumi jums no savas pieredzes?
Es braucu ar grupu un man patika!!Polija garlaicīgāka(es gulēju),bet pārējais jauki!Visas naktis gulējām viesnīcās.Akokolu nelietoju.Man ļoti patīk ar autobusu-visu vari apskatīt.Arī kājas man nepampa ,jo katrā tankštellē pastaigājos iespējami daudz.Bankomāti darbojās visur.Jūras ežiem čības vajadzīgas.
Par bagāžu nav jāmaksā-liec kaut trīs čemodānus.Horvāti jauki un viesmīlīgi,bez liekas uzbāzības.Daba skaista.
Smags gadījums tāds celojums ar autobusu:(( ar to specialao dziru taa ir- noseedeeet autobusaa paaris dienas bez taas, praktiski neiespeejami Arī esmu ceļojusi uz Horvātiju ar autobusu... nekāda vaina. Jauka kompānija, piedzērusies nebiju, daudz neaizmirstamu iespaidu. Ja vien neskaita, ka Horvātija ir lamatas tūristiem! ··· Ceļošana ar auto: Horvātija (ar autobusu) lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Ceļojums uz Horvātiju (6)
Cik droši tagad ir doties uz Tādām valstīm kā Horvātija, Austrija, Ungārija?Kāda situācija ar bēgļiem? Vasarā ar busiņu gribam aizbraukt uz kādu nedēļu?
Horvātija, Ungārija un Austrija.. Čehija, Slovākija, Bulgārija..visas šīs valstis šobrīd ir gana populāri ceļojumu galamērķi ne tikai ceļotājiem privāti, bet arī tūrisma birojiem. Ja ir baile un uztraukums, tad varbūt palikt mājās. :))) Ja vien neuzņem stopētājus, tad drošāk nekā iepriekš, vienīgi jārēķinās, ka uz robežām var pakāst laiku... Biju pag vasarā, viss OK . Ļoti skaista daba, ir vērts aizbraukt. Tikai paslaik laikam labaak braukt caur Ungaariju nevis Austriju jo tur buus robezkontrole un var pazaudeet laiku.....jaa un atceries par vinjeteem...... Iespējams, esmu švaks ceļotājs, bet man šķiet, ka ceļot Eiropas Savienības un tās pavadoņvalstīs (EEZ), var bez bailēm.
Protams, ceļasomā jāņem līdzi veselais saprāts - nedari neko tādu ko nedarītu braucot pa Latviju. Tas kā dodies cela - ar busiņu, velo vai lidmašīnu ir otršķirīgi. Arī no bēgļiem nevajag baidīties. :-)
··· Ceļošana ar auto: Ceļojums uz Horvātiju lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Ar auto uz Baltkrieviju (6)
Ir doma ar auto aizbraukt uz Baltkrieviju! Par vīzām tā kā skaidrs! Par apdrošināšanu un zaļo karti auto arī! Varbūt kāds zinās jau pēc savas personīgās pieredzes, ja braucu caur Silenes RP, kāda ir tā ...
Uz robežas noformēsi mašīnai pagaidu ievešanu, atpakaļ ceļā - izvešanu. Neviens nekādās somās neraksies un zāles nemeklēs, ja vien speciāli nepievērsīsiet sev uzmanību. ƒ "Nedrīkst pārvietot narkotiskās un psihotropās vielas. ƒ Vienā reizē ievesto bezrecepšu zāļu daudzums nedrīkst pārsniegt apjomu, kas nepieciešams 12 mē­nešus ilgam lietošanas kursam. Personai ir tiesības ievest zāles personīgai lietošanai no skaidri identificējama zāļu nosūtītāja, kurš atbilstoši nosūtītājas valsts tiesību aktiem ir tiesīgs zāles izplatīt. Lai identificētu nosūtītāju, muitas amatpersonas Jums var lūgt uzrādīt preces iegādi apliecinošu dokumentu (maksājuma čeku).
ƒ Jūs varat ievest recepšu medikamentus, un nepieciešamība lietot recepšu zāles Jums ir jāapliecina,uzrādot recepti, tās norakstu vai kopiju, ko apstiprinājusi aptieka, kas zāles ir izsniegusi, vai arī jāuzrāda citas ārstniecības personas izrakstīts dokuments."
Tur ir maksas ceļi, ar tiem labāk nejokot, var palikt kājām gājējos. Jo, ja iebrauksi nesamaksājusi, auto konfiskācija garantēta neatkarīgi no piederības (tavs personīgais, darba, līzinga utt.). Jādomā ka uz robežas var nopirkt tos ausveisus, bet vislabāk paskaties www.beltoll.by Te ir labs bukletiņš: https://www.vid.gov.lv/getfile.aspx?sid=2525 Attiecībā uz insulīnu jābūt lapai, kur diagnoze un visu nepieciešamo zāļu daudzums, tai skaitā insulīna adatas norādītās, tulkojums angļu valodā, tādu dod ārsti automātiski. ··· Ceļošana ar auto: Ar auto uz Baltkrieviju lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Igaunija ar auto (14)
3 dienu ceļojums pa Igauniju ar autinju. .. ko būtu vērts redzēt un nepalaist garām? Vēlētos no personiskiem iespaidiem. .. .
Izlasi ko Impro piedāvā ceļojumos pa Igauniju un izvēlies ko gribās, visu jau nepaspēsi... Es jau labāk brauktu pa Igaunijas salām - manuprāt interesantāk. Bet var arī Ziemēligauniju - arī neslikta vieta.
Tad obligāti jāaizbrauc uz Narvu - kolosāls cietoksnis vienā krastā un tāds pats - Ivangoroda - krievu krastā (tikai uz otro bez vīzas netiksi). Tad var braukt uz Tallinas pusi gar jūras krastu, tur bija pāris kolosāli ūdenskritumi (diemžēl aizmirsu, kā sauc, bet gan jau atradīsi informāciju) un finišēt Tallinā. Kā reiz uz trīs dienām būs ko darīt.
Starp citu - tās zivis Peipusa krastā nemaz nav tik garšīgas, mūsējās irt garšīgākas :)
No Ainažiem braucam iekšā Iklā un pa veco ceļu gar krastu ripinām uz Pērnavu. Pēc tam tāpat gar krastu var turpināt, pēc kāda laiciņa būs Hāpsalu un tad jau līdz ziemeļkrasta klintīm nav tālu. Vēl Keila-Joa ūdenskritums un Tallina ir klāt. Tālāk gar krastu līdz pat Narvai, gar Peipusu uz leju uz Tartu un tepat jau Latvija. Tikai ar 3 dienām šādam maršrutam bez sportiskiem pārskrējiem par īsu. No iekšzemes varu ieteikt Viljandi. Sāremā sala kaut vienreiz dzīvē ir jāredz;) Visi iepriekš ieteiktie objekti ir forši - tikai jāsakārto maršruts un jābrauc. Biju Kingisepa(sen,ceru nosaukums pareizs)no salas uz salu,var ar masinu izbraukt,pamegini. ··· Ceļošana ar auto: Igaunija ar auto lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kāds ir izdevīgākais maršruts uz Italīju ar savu auto? (11)
Braukšu uz Monte Rosu Itālijā. Google maps dod maršrutu caur Vāciju. Vai izdevīgāk nav braukt caur Čehiju + Austriju?
Es brauktu - Rīga - Panevezis- Kaunas - Lomža - Zambrov - Warszawa-Krakow-Žilina-Bratislav-Graz-Venezia-Milano

Pa lielākai daļai šis maršruts ir braukts, samērā normāli.
Slovākijā, Slovēnijā un Austrijā - vinjetes !!!
Ātrāk noteikti būs Varšava- Berlīne un tad pa Vāciju caur Šveici. Šveices viņete maksāja 40 vai 50 frankus, precīzi neatceros, uz gadu. Noderēs atpakaļ ceļā. Austrijā pa bāni tāpat būs jāmaksā un Itālijā arī, vispār ieteiktu izvairīties no Itālijas bāņiem, maksā 10Eir par 100Km + var gadīties nosēdēt stundām ilgi sastrēgumā. Jollyroger, nemāci muļķības. Šo opciju var piedāvāt kādam 100-200km ceļu posmam, iepriekš pagooglējot, kur skaistāk, bet ne jau visus 2500km. Izvairoties no bāņiem, dabūsi braukt cauri visiem ciemiem un pilsētelēm, kur Eiropas apdzīvotajā daļā arī ir rītu un vakaru sastrēgumi. Vēlu veiksmi. Ko nozīmē izdevīgāk? Ātrāk, lētāk, drošāk, skaistāk?

Gugļa piedāvātais maršruts caur Vāciju ved arī caur Šveici un tas nozīmē pirkt nelētu autoceļu vinjeti.

Tāpēc Čehija-Austrija būs lētāk, kaut abās arī jāpērk vinjetes (par šauro Austrijas gabalu 100% pārliecināts neesmu, pārbaudi ar viamichelin.com).
Par braukšanu bez vinjetes uz Austrijas bāņa sods līdz 250 Eur! Citur nezinu ciparus. Caur čehiem sanāk kādi 200 km tuvāk nekā caur Vāciju. Esmu braukājis abējādi, Vācijas variants man tomēr patīk labāk, ceļi daudz kvalitatīvāki, mazāk nogurst. ··· Ceļošana ar auto: Kāds ir izdevīgākais ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Ar auto ceļojumā uz Franciju (5)
Tā, jautājums! Vai kāds ar auto ir devies ceļojumā uz Franciju. Ja brauc caur Poliju(brrr), var saņemt dazhaadus pārsteigumus. Kā ir ar prāmi līdz Vācijai? Cik stundās tur var nokļūt?
.. zinu ka no Liepaajas jaabrauc... biski daargaak jau ir un ilgaak arii, toties pa celjam vari izguleeties un droshiiba (kas nav mazsvariigi) arii ir garanteeta.... Shovasar braucaam uz Franciju, cauri Polijai, Vaacijai, Holandei - ljoti aatri.Bijaam nobijushies no Polijas ljoti,ka praatojaam par praamjiem arii, bet patiesiibaa, nav nemaz tik traki. Galvenie noteikumi, nestaaties nekur Polijaa 100 km radiusaa no robezhaam, peec iespeejas mazaak staaties, labaak aizvilkt liidz Vaacijai, taa izplaanot, ka pa Poliju brauc dienaa. Mums tur saluuza mashiina, ljoti atsauciigi polji to arii pa leeto salaboja. Tie ir stereotipi par Poliju, iznjemot celjus, tie ir tieshaam slikti, bet paraleeli fuuru izdangaatajaam shosejaam ir normaali lauku celji un galvenais vajag pashiem sapraatiigi un uzmaniigi uzvesties Polijaa un nekaadu probleemu. Viss atkariigs no auto un kompaanijas, ja auto ir labaa kariibaa un eetis un jautra kompaanija , caur Polijai var izbrauk bez probleemaam. Celji tieshaam vietaam ir kaa veljas deelis, bet kopumaa ne sliktako kaa pie mums Latvijaa!
Jaauzmanaas pileetaas!!! Nav ieteicams paarkaapt nekaada veida satiksmes noteikumus, jo pilicisti var uzrasties nez no kurienes un sodiit par katru siikumu!
taados gadijumos vienmeer gataviibaa jaabuut 20 - 50 zlotus ,ar kuriem policists pieveers acis uz paarkaapumu.
Kopumaa jaasaka, Polija ir kjuvuusi daudz civilizeetaaka ,nekaa taa bija pirms 5 - 10 gadiem.
Veiksmi celjaa !!
A man,piemeeram Polija patiik.Varu ieteikt celju.No Suwalkiem maucam uz Gizhicko(Pa celjam apskatot Hitlera miitni Wolfshance),tad uz Olstyn,tad uz Gdansk,Slupsk un galarezultaataa uz Scecyn.Saakumaa gan celjsh pashaurs,bet bandiitu toch nevajag buut.Un staaties var visur,ja auto nav ljoti jauns. ··· Ceļošana ar auto: Ar auto ceļojumā uz Franciju lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu