Zviedrija

Zviedrija fotogrāfijas

Abisko kanjons-11
Gotlande.
Gotlande.
Gotlande.

Zviedrija - jautājumi un diskusijas

Ar kājām pa Stokholmu! (7)
Nākošās nedēļas sākumā dodos pavisam mazā ceļojumā uz Stokholmu. Esmu tur bijusi vairāk kā 10 gadus atpakaļ, toreiz mūsu ceļotāju grupu vadīja gids, kur lika, turp gājām, cikos kur bija jābūt, to ievērojām...bet ko ...
Tieshi taa, samaksaa 100 kronjus un braukaa 24h cik un kur gribi! Tas ir reaali leeti,ja nejm veeraa,ka vienreizeejaa biljete ,kas ir deriiga stundu tikai A zonaa maksaa 30 naudinjas. Ja gribi 2 zonas, - 45.
Proud Stockholmer ;)
Pati tikko kā atgriezos no šīs jaukās pilsētas! Visu atveltīto laiku staigājām pa vecpilsētu un tur tiešām pietiek sasmelties labu emociju! Transporta biļete maksā ap 2 Ls vienai reizei,tā kā neatļāvāmies tādam ,,priekam,,.....tad visu skaistumu izbaudījām ne caur autobusa loga,bet pašu acīm.Apavi gan vajadzīgi labi un ērti,jo tur pārsvarā bruģis! Dienas karte sabiedriskajam transportam maksā 100 SEK (tagad varbūt dārgāk, pārbaudi internetā, laikam iekš sl.se), tas, ja nepieciešamība/vēlēšanās lielāku teritoriju aptvert. Citādāk kājām var izstaigāt, tiesa, nepieradušam vakarā nāksies karināt tās pie griestiem. Mēs Stokholmu ar skritulenēm izbraukājām, ļoti labi velo celiņi. Tikai maiņas apavi līdzi, lai var ieiet kādā muzejā vai galerijā. :))) tas jau tak atkarīgs no tā, ko gribās redzēt. Ja pilsētas dzīve saisat, tad Sēdermalme, manuprāt ir pats jaukākais, - - ar galerijām, kafejnīcām, parciņiem - Medborgarplatsen, Hornsgatan un visa tā ziemeļu mala - ar koka mājām ceriņiem (nākošnedēļ gan varbūt vairs neziedēs) un skatiem no augšas pāri ūdenim uz Stokolmas centrālo daļu.

ja mazliet turīgākus, reizē garlaicīgākus, tomēr visnotaļ interesantus rajonus gribas redzēt - tad Kungsholmena (ar krastmalu, Stadshuset, veco rātsnamu, arī tie divi torņi ziemeļu daļā un Grubbensringen, kur parkā starp mājām man gadījies redzēt ne vien trušus, bet arī tādu kā briedi vai stirnu skraidām), Vasastan (tur var sajust, manuprāt, to Karlsona Stokolmas garu), Nurmalme (tāda kā Stokolmas Sitija - ar Kulturhuset, Sergels torg, Hotorget augstceltnēm, Kungstornet - pirmajiem Eiropas debesskrāpjiem un tuneli), un Ostermalme (ar Stureplan un ar dikti turīgās buržuāzijas 19.-20. gs mijas apbūvi un krastmalu)- visa centrālā daļa man škiet ļoti interesanta un pievilcīga.

Ja jaunāko laiku pilsētu gribas redzēt, tad vajag doties uz Hamarbiju. Tur arī jaukas krastmaslas un ūdeņi, bet arī jauki pagalmi starp mūsdienu mājām.
··· Zviedrija: Ar kājām pa Stokholmu! lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Braukšanas īpatnības Somijā, Zviedrijā (25)
Sveičuks auto stūrmaņiem! Došos uz ziemeļzemēm- Somiju, Zviedriju. Kā tur ar CS- nejaušiem ātruma pārsniegumiem, kādas īpatnas ceļa zīmes, kas svarīgi ņemt paurī? Paldies, ja kāds ko ieteiks!
Somijā visi brauc 80km/h līdz 100 un joks tāds ka paspēt varēja visur bez problēmām netraucēja ne fūres vai kāds lēnāk braukt gribētājs jo tādus nemanīju pieļauju ka vidējais ātrums tāpat bija ap 70. Ak, jā - ja pareizi sapratu (pēc somu valodā sastādītā protokola), tad ātruma pārsniegšana Somijā ir administratīvais pārkāpums, bet antiradara esamība mašīnā - kriminālnoziegums. Mani palūdza izkāpt no auto, uzlikt rokas uz jumta, pārmeklēja uz ieroču esamību un iesēdināja policijas auto :) Biju jau sataisījies dažus gadus pavadīt Somijas cietumā, bet beidzās tomēr laimīgi :) Nekā daudz īpašāka. Tas pats nerakstītais likums, ka līdz +20 km/h var pārsniegt nebaidoties. Stokholmā ar ārzemju numuriem arī var mierīgi bez maksas braukt, kur vietējiem jāpiķo. Patīk, ka pie apdzīvotām vietām nav jānomet uzreiz no 90 uz 50, bet pa vidu ir posms uz 70.
Noteikumi jāievēro gan, jo nu jau pāris gadus soda kvītis atsūtīs arī uz Latviju, bet sodi tur ir zvērīgi.
Pirms dažiem gadiem Somijā bija spēkā noteikums, ka sods par CSN pārkāpšanu ir kaut kādā saistībā ar pārkāpēja algu - t.b. - "biezie" maksā vairāk. Biju ļoti pārsteigts, kad policists man vaicāja par maniem ienākumiem. Nezinu, vai tā ir arī tagad.

Vēl zinu, ka Norvēģijā sodi par ātruma pārsniegšanu ir astronomiski (kādreiz bija + 5 km/h - ap 80 Ls). Tiesa gan - reālas iespējas tos ierobežojumus pārsniegt ir visai maz, jo neba nu pa līkumainu kalnu celiņu palidosi ar 130 !
piet am vaditaji pieklajigi- ja radi, ka gribi tikt pa kreisi, tad ari tiksi! ··· Zviedrija: Braukšanas īpatnības ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Uz Stokholmu ar prāmi (12)
Kādi ieteikumo braucot uz Stokholmu ar prāmi ?
Uz kuģa kārtīgs balagāns...Var piedzerties un izdejoties...:D Ja uznāk vētra,var vērot ļaužu planēšanu starp stāviem un klausīties glāžu plīšanā... Mani arii tas interesee! Par biljeteem, cenaam, laikiem it kaa skaidrs. Kaadas ir atshkjiriibas kajiiteem? Ja piem. braucu shurpu turpu, ko var paspeet izdariit Stokholmaa? Varbuut jaapaliek uz dazhaam dienaam. Kaads ir nomaajis mashiinu? Varbuut kaads braucis ar savu vieglo? JuriK, ja iebrauc un izbrauc tajā pašā dienā, vari mierīgi ar kājām izstaigāties un obzervēt dažus muzejus: Vasas (Vasamuseet), A. Lindgrēnas utt. Vecpilsēta arī patīkama. Aizlidot ir ātrāk, lētāk un laika uz vietas vairāk. Mm.. man ar gribeejas tieshi uz Zviedriju aizbraukt ;) Domaju, lidot itka , jo letak, pat pa 10 ls vareja vienu briidi aizlidot... njaa.. praamis videji ap 70 latiem, ( ja njem kajiites+ brokastis) . es nesaku, ka man to vajaga, bet vienkaarsi zinu, jo tikko cilveki brauca! bet 70 ls iznak tad, ja vairaaki laikam tur brauc un taa!:))
no vienas puses ta aka ar lidmasinu gribas, jo nu letaak! no otras puses, gribas ar kruiziu, jo tas celjs ir skaists, ta saka! un vel nakts uzdzive pa celjam :DDD nu taa!:) bet no uudens bail,ja kas notiek ;/
··· Zviedrija: Uz Stokholmu ar prāmi lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Cik lieli papildus izdevumi ceļojuma laikā varētu būt Zviedrijā? (3)
Paredzēts brauciens uz Zviedriju uz 5 dienām. Viss tiek apmaksāts. Pa veikaliem neplānoju staigāt. Cik liela naudas summa būtu nepieciešama papildus izdevumiem. Negribu mainīt uz SEK par daudz, tomēr uztrauc doma, ka nepaņemu par ...
Maksā ar karti un nekādu problēmu nebūs, es 2 nedēļas pa Stokholmu nodzīvoju un ne reizi nenācās skaidru naudu no bankomāta ņemt... Ja viss tiek apmaksāts, tad nav papildus izdevumu. Ja nu vienīgi ieiesi turku kebabā, tad gan vajadzēs SEKus:) Kopš kuriem laikiem Zviedrijā neielaiž ar bankas kartēm vai Euro kabatā? Kas jāmaina, kurā gadsimtā jautājuma autors dzīvo? ··· Zviedrija: Cik lieli papildus izdevumi ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Tallink piedāvājums (21)
Esmu nolēmusi šogad zmatot piedāvāto iespēju-ar prāmi uz Stokholmu un atpakaļ. Vēlos uzzināt atsauksmes par kajītēm,komfortu,atrakcijām uz kuģa un Stokholmas ievērojamākās apskates vietas 6 stundās.Jop,un ēstuvju ...
Kad braucu uz Norvēģiju - aizgāju uz "zviedru galdu" - "ārprāts, cik dārgi !!!"
Kad braucu mājās pēc divām nedēļām Norvēģijā - "Woooww, te takš var paēst pa lēto !!!" :D

Stokholma manuprāt ir ļoti neinteresanta pilsēta. Es ieteiktu apskatīt "Vasas" muzeju (no ūdens izcelts reāls burinieks, tagad tam apkārt uzbūvēts muzejs". Vēl var apskatīt Karaļa pili, kā tur mainās godasardze (ja trāpa pareizā laikā - tas laikam bija ar orķestri un maršēšanu". Vairāk manuprāt nekā. Viss ļoti dārgs.
garlaicīgs pasākums.Braucām ar savu mašīnu,kam bagāžnieks pārlādēts ar savu proviantu....protams,ka aizmirsām uz kajīti paņemt līdz kaut ko no tā.Pie mašīnām klāt tur vairs netiek.Stipri lielā badā aizgājām ko apēst.Nenormāli dārgs tur viss.Muzika no 80 tajiem ....pensionāri spēlē loto un prāmis velkas ļoti lēni. Atkal tie latvieši vulgaris- viss slikti, viss slikti. Uz prāmja turpbraucot (no Rīgas) tax free ir vaļā jau tūlīt, tur gan iesaku pirkt labu šmigu, uzdzeramo no mājas līdzi.
Izklaide- ja laba kompānija, un nerespektē lēto kabarē galu, tad var jāņot līdz rītam. Stokholmā iesaku atrakciju parku (viens no labākajiem brīvajiem kritieniem) un suvenīru ielu, paēst var Maķīti un intereses pēc ieklīst viņu šmigas bodē, netālu no maķīša.
Atpakaļceļā tax free veras tikai 2 stundas pēc prāmja attiešanas. Ak nu un vēl sīkums- ja esi ar savu auto, tad Rīgā dabūsi pūst trubiņā, tā teikt WELCOME TO MY COUNTRY
turp šmiga savējā,bet atpakaļ tax free..galvenais ir sava kompānija,lai nepiepistos leišu kriminālie zaglēni,kas apdzērušās vecenes ir naski pavadīt uz kajīti..redzēju kā kuģa apsardze šamējos padzina..atpakaļ arī letiņu celtnieks ,kas tēlejo piedzērušos lien kajītē ,lai varētu ko nospert..kopumā jautri,bet izbrīns ,ka bez krimiņiem nekur nevar...((te runāju par piesardzību..pārējam visam var piekrist ko sarakstīja Stokholmas ekskursanti..!))) Ēstuvju piedāvājumi!Ja naudu nav kur likt,var uz nakti tur staigāt un ēst,izvēle diezgan plaša,bet tikpat labi var paēst krastā un nakti paciesties neēdusi.Ja ne,paķer līdzi sviestmaizes un kādu kokčiku vai aliņu.
Kajītes labas,komforts atkarīgs no cenas.Ir ar iluminatoru,ir bez.Ir 2 ir 4 vietīgas,augstāk,zemāk.
Stokholmas apskatei labāk Rīgā pieteikties ekskursijai.Tiesa,gide runās krieviski.Ja labi zini angļu vai zviedru valodu,tad var uz vietas.Ja brauksi otrajā vakarā atpakaļ,tad neko daudz laika tur nebūs,standarta obzornaja,pusdienas,stunda vai 2 pastaigai uz savu galvu un jau skat,jāpošas uz prāmja pusi.
··· Zviedrija: Tallink piedāvājums lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Brauciens ar prāmi uz Stokholmu (16)
Brauciens ar prāmi uz Stokholmu.Jūsu pieredze un atsauksmes.Kas labs,interesants un derīgi padomi.
Merlai taisnība,bet ed nekad mūža otreiz vairs labprātīgi nebraukšu:))),brauciens bij tieši rudenī,izbaudīju pilnībā, ko nozīme vētra,jūras slimība un neiespējamība izkāpt,kad tev gribas stingru pamatu zem kājām...atpakaļ jau bija vieglāk, bet nākamreiz noteikti lietotu daudz alko,lai atrak paiet laiks:)))))))))))))))
Labak ar lidmašinu:))
Uz prāmja ēdiens maigi izsakoties ne visai:)), laba kafija jāmeklē pa kafejnīciņām:)) Vajag savu smigu panjemt liidzi, meegjinaat nokjert bruaicenu tad kad juuraa ir veetra... Pashaa Stokholmaa viss nezheeliigi daargs, iipashi redzeet iznjemot Vasa muzeju nav ko, taksometru labaak tur nenjemt, pleesh taapat kaa muuseejie aarzemniekus.. Paareejais jau atkariigs no kompanijas ar ko kopaa brauksi... Karaļpils, parāde, Stokholmas centrs u.c. Man jau taisni šķiet, ka taisni tajā Vasa muzejā nekas īpašs, izņemot pašu nogrimušo ārā izcelto kuģi. :)))

shàdos braucienos daudz izklaidèties kàru kundzju un jaunkundzju:dzìve sit augstu vilni :) ··· Zviedrija: Brauciens ar prāmi uz Stokholmu lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Adrese Zviedrijā (6)
Interesē neta adrese vai reāli pilsētas nosaukums kur atrodas kovboju pilsētiņa ar atrakcijām jeb kovboju stila parks . Tas ir tūristu objekts Zviedrijas vidienē.
varbuut Visby, kas ir 1 no populaaraakaam celjojumu pilseetinjaam? A gūgli nemākam lietot??
Höör
Tā varbūt ir Sioux pilsētiņa ar amerikāņu kovbojiem? nu haijčaparrela tač!
www.highchaparral.se
Labrīt.
Jā, tā ir zinama vieta. Jābrauc no Jonkopingas uz dienvidiem pa Helsingborgas šoseju, kādus 40km, tad pa labi uz Nacionālo parku kādus 15km , seko norādēm. Tik nedomāju ka tagad tur varētu būt interesanti- vēls rudens. Ari vasarā kovboju delzceļš darbojās visai reti, pēc grafika. Pārējais ir butaforija, kā mūsu pašu Kinopilsētiņa. Lai veicas.
··· Zviedrija: Adrese Zviedrijā lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vajag atmuitot auto no Zviedrijas? (5)
Sveiki. Domāju nopirtk auto no Zviedrijas. Zinu, ka norvēģu auto vajag atmuitot. Kā ir ar Zviedrijas auto? Nopērc un dzen uz LV, vai ir kādas grūtības?
LV un SE = EU un Šengena.

NO nav EU, bet ir Šengena.

EU iekšienē muitas nav, uz/no āru ir, noteikumi var būt ļoti individuāli.
Tu no Zviedrijas (Polijas, Vācijas, Francijas) vedot ledusskapi, kurpes, uzvalku, čemodānu, alkoholu kaut ko muito? Ar ko Zviedrija atšķiras no šīm valstīm? Ne ar ko! Nopērc un dzen uz LV reģistrēt. Nekādu grūtību. Kaadreiz to sauca par muitu, tagad autinjam regjistraacijas nodeva. Jaunie noteikumi paredz transportlīdzekļa sertifikāciju un ekspertīzi,summa var grozīties ap 3000.Talak reģistrācija, TA,. ··· Zviedrija: Vajag atmuitot auto no ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Labāk tomēr Lietuvā pērc jau meistaru uzķīlētu auto ar patīkamu skaitli odometrā. Atzīsi pa dārgām naudām zviedru auto ar odometru 500k+ km un kur tālāk nevienam nepārdosi tālāk.
Bet leišu gara darbs ar 150k aizies pirmajā nedēļā, vēl tik pierakstīt, ka sieviete braukusi :)
··· Zviedrija: Kādi dokumenti vajadzīgi, lai ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Lietotas automašīnas iegāde Zviedrijā (1)
Kādi normatīvie akti ir jāievēro komersantam, lai pirktu lietotu automašīnu no Zviedrijas un pēc tam to Latvijā pārdotu?
Auto noņemts no uzskaites, liek uz treilera, treileri uz prāmja un peldina šurp. Nianses sāksies šajā pusē (ilgi neesmu nevienu auto šurp vedis, tāpēc svaigākajā likumdošanā neorientējos). Nu pirkšanas līgums, rēķins, apmaksas čeks utt. utml. pats par sevi. ··· Zviedrija: Lietotas automašīnas iegāde ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu