Pēterburga

Ir pienācis tas brīdis, kad man uz turieni ir jātiek.
Cik ātrā laikā var uztaisīt vīzu, ar ko labāk braukt, kur labāk nakšņot? Kādas tur vispār cenas? Cik dienas vajadzētu, lai visu redzētu- apskatītu.
Paldies!

joens (2018-05-06 13:06)    2 Brauciena iemesls? No tā arī plānot pārējās kustības. Ja vien nav speciāla interese, izvairīties no futbola laika, viss būs pilns un dārgs.

No pieredzes - ar 4 dienām iesākumam varētu pietikt, bet arī 7 nebūs par daudz.

Vīzai laikam pāris nedēļas vajag, ja negrib pārmaksāt par ātrumu. Iesaku izmantot tūrfirmu pakalpojumus, ne pašam soļot uz konsulātu.

Braukt ar vilcienu, kaut komfortmīļiem lidošana var nemaksāt dārgāk, ja pieņemami garāki autobusu pārbraucieni, arī Luxexpress nav ne vainas. Kapeiku dzenātājiem dīzelis uz Valgu (5.60€), tālāk ar busiem uz Narvu (6€), kājām pāriet robežu un ar vietējo busu (vai vilcienu) līdz galam (orientējoši no 5€). Mīnuss šim variantam - dažādo transportu pulksteņi stipri nesakrīt, tomēr var mēģināt iztikt bez nakšņošanas ceļā.

Klarine (2018-05-06 14:22)      Braucu uz Pēterburgu darba komandējumos, bet parasts brauciens, nedaudz, atšķirsies .
Kopīgais - Krievijas vīza. Vīzas izgatavošana - 10 darba dienas, tātad, 2 nedēļas, obligāti jāatdod ir pase. Iesaku atdot kādai tūrisma firmai, tad ir bez liekam klapatām - atdodiet un saņemiet. Vīza maksa ap 50 EUR.
Lidoju ar lidmašīnu, padārgi, bet ļoti ērti. Izmaksā ap 160,00 EUR abos virzienos. Ja ir bagāža , pie rēķiniet klāt vēl 70 EUR.
Viesnīca - izmaksas ka Eiropā - 50- 70 EUR par 2 - vienīgo numuru.
Ēdināšanas izmaksas- līdzvērtīgas Rīgai.
Centru pāris dienas izstaigājiet kājām - pa Ņevas prospektu un klāt esošajam vietām,
Lai izdodas visu apskatīt.
ērti

siikaa16 (2018-05-06 15:05)    1 Ermitāžas ātrai izskriešanai rēķini dienu. Ja kaut kur gribi pirkt biļeti tēļojot vietējo, nelieto lūdzu un paldies. Visus papīrīšus ko dod robežu šķērsojot un viesnīcā saglabā. Tos paprasīs atpakaļ braucot. Taksī sēžoties būs jānosauc sava cena, cik par bracienu maksāsi.

rokons (2018-05-06 17:54)    5 Sen tur neesmu bijis, bet senāk, ļoti daudz.Pilsētas baudīšanai Ermitāža nav vienīgā vieta, vajag arī Krievu mākslas muzeju apmeklēt u ieiet Spas na kruvi baznīcu. Ja tai laikā atī kuģītis no Ņevas krastmalas ies, jāaizbrauc uz Peterhofu. Strūklakas vien it ko vērts. Tās ir darbībā līdz oktobra sākumam, bet netā jāpaskatās.
Ja vēl drusku paliks laiks, vajag uz Puškinu aizbraukt - tur dzintara istaba ir atjaunota.
Jācer ka pilsētas vidū Isaka katedrālēs torņaugšā var uzkāpt, skats labs, ja laiks labs.

LaskovijMerzavec (2018-05-06 18:13)    1 Iejaukšos ar savu viedokli, ka vislabāk būtu sameklēt kādus paziņu-paziņus, kas Pēterburgā dzīvo... būs pavisam cits līmenis un atmiņas...

/...neesmu bijis pats tur .../

kvarts (2018-05-06 18:14)    1 Vēl pastāv fiksais brauciens ar prāmi no Helsinkiem, tad pat vīzu nevajag...

Tessa (2018-05-06 18:24)  3 5 Ja ir zinami datumi, kad brauksi, megjini dabut biletes uz Marijas teatri (Мариинский театр), vienalga uz ko. izrades grandiozas - opera, balets.
https://www.viagogo.com/ww/Theater-Tickets/Classical/Mariinsky-Theatre-Tickets
vienu vakaru aizej. Deretu vakarkleita gan.
Spas na krovi obligati. Mozaika tur labaka Krievijas mozaista Frolova izpildiijuma, pec venecijas metodes, tb to taisa otradi, un kad apgriezh, tad tikai redz bildi.
daudz ko varetu ieteikt. to vienas dienas bezviizas turi gan ne.

piladzoga (2018-05-06 18:40)    2 Noteikti brauc PĒC futbola čempionāta,ja vien nevēlie doties uz kādu spēli.Ieteiktu sameklēt dzīvokli nevis ņemt viesnīcu un visur runāt tikai krievu valodā,neatšķirties no vietējiem,jo tūristiem visos muzejos un citos objektos ir daudz augstākas cenas.

Tessa (2018-05-06 18:43)  3 4 neesmu maniijusi, ka vietejie runa krieviski ar latviešu akcentu. var jau megjinat, protams.

fargo (2018-05-06 18:51)    1 kad bijām tur, tad bāzējāmies īrētā dzīvoklī, nevis viesnīcā. tādu gājienu arī iesaku, ja ir iespēja. mums to noveica vietējie paziņas, pašiem bija tikai jaatbrauc un protams arī jāsamaksā, bet praktiski visas formālās lietas bija nokartojuši pīteras cilvēki. tas TĀ atvieglo dzīvi un padara uzturēšanos tur labāku!
divas nedēļas vajadzētu. lai nebūtu skraidīšana pa obligātoriskajām vietām, mēles izkārušiem, bet mierīgi, dienā viens pasākums, nekādas steigas un ņervatrjopa "viens pats mājās" stilā.

rokons (2018-05-06 18:52)  1 1 Pat Latvijas krievi runā savādāk kā vietējie pēterbudzieši, bet tas nav galvenais, labāk vairāk klausīties kā runāt :)

joens (2018-05-06 19:05)      Klimats Pēterburgā ir vēl sliktāks kā Latvijā, tāpēc labāk mēģināt iekļauties līdz septembrim, kaut apmeklējumam arī putenis ar slapjdraņķi netraucēs (ir visu gadalaiku pieredze).

Par viesnīcām nepalīdzēšu, padomjlaikā tās bija nepieejamas, vēlāk parādījās labi paziņas, pie kuriem palikt. Citi varianti bija stacijas babuškas, kas ceļiniekiem izdeva istabas, tai skaitā tas bija pat organizēti. Tagad ilgi nav tur būts.

Ņevas prospekts kājām pilnā garumā, labāk sākt no Maskavas stacijas, bet ir soļots gan tā, gan tā. Pēc tam var ņemt priekšā Ermitāžu. Pa ceļam protams Kazaņas katedrāle un pretējā pusē nedaudz nostāk jau pieminētā Spasa. Gājienu jāsāk rīta agrumā, lai visu paspētu.

Nemaz nav pieminēts Petropavloskas cietoksnis.

Ār Īzaka katedrāli tagad ir neskaidrības, savulaik augšā kupola galerijā ir būts, bet vai tagad var, nezinu.

Izbraukt ar kuģīti pa Ņevu (pa kanāliem ir cits stāsts). Pastaigāt gar kanāliem un Fontanku aplūkojot dažādos tiltus.

poeTessa (2018-05-06 19:07)  2 3 par dziivokli. cilvekam ar turisma viizu ir jaregjistrejas, ja vinjsh taisas uztureties Krievija ilgak par 4 dienam. viesniicu viesi var regjistreties turpat (viesniica). tie, kuri nedziivo viesniica, mekle aizmirsu, ka to sauc, bet ir speciala iestade. ta nav ne policija, ne pasts. jo jaregjistrejas ir obligati.
ja vinja nedziivos viesniica, es to chakaru ar regjistreshanos pat negribu iedomaties.
šas paskatiishos. Municipaljnoe kazennoe učreždenie municipaljnogo obrazovanija gorod.. "Gorodskoj mnogofunkcionaljnij centr po predostavleniju gosudarstvennih i municipaljnih uslug"
musu turismu birojos reti kursh par šo var pastastiit, ja nu vieniigi tie, kuri pashi regulari brauc ka turisti. Uz darba viizam un ekskursijam grupas (no agenturam) tas neattiecas.

lemija (2018-05-06 19:59)  1   Manai kolēģei,kura dzimusi, augusi krievu ģimenē un līdz 20 gadiem dzīvojusi vēl Ļeņingradā, tagad jau gandrīz 30 gadus esot Latvijā un perfekti pārvaldot latviešu valodu , apciemojot vecākus Pēterburgā, ik reizi ,kāds rads,draugs vai paziņa atgādina par viņas pribaltijskij akcent runājot krieviski. Tas par to,ka rindā pēc biļetēm ,,ņesaidjoš,, par krievieti un nāksies pirkt par ārzemniekiem paredzēto cenu.

Maribella15 (2018-05-06 22:35)      Par to akcentu... Nu Krievija ir plaša un katrā apvidū būs mazliet niansēta izruna. Bet mēģināts tak vēl nav zaudēts! Man pašai patika Interluxtravel piedāvājums, kuru taisos izmantot. Tur bez vīzas kārtošanas, tikai ar reģistrēšanos viesnīcā - 3 dienas pa S-Pēterburgu var staigāt. Un cena nav liela. Ērti tas, ka ar prāmi brauc - nav ilgā sēdēšana autobusā vai vilcienā. Kopējais ceļojuma ilgums - 5 dienas ar viņiem.

siikaa16 (2018-05-06 22:39)    2 Metro stacijas arī vērts apskatīties.

Līdzīgi jautājumi
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu