Pārcelšanās uz Vāciju.

Ir vēlme pamest skaisto Latviju un pārcelties uz Vāciju, Nīderlandi, Beļģiju vai Luksemburgu.
Grasos strādāt mazkvalificētu darbu. Vēlams tādu, kur nepieciešams fizisks spēks un izturība.
Jautājums tiem, kas šo soli nesen ir spēruši....:
- kādi riski, ar ko jārēķinās uzsākot dzīvi R-Eiropā?
- vai var paļauties uz Latvijas darbā iekārtošanās firmu solījumiem un pakalpojumiem?
- vai vērts izmantot attiecīgās valsts darbā iekārtošanas firmu (vai iestāžu) pakalpojumus?
- kādi dzīvošanas apstākļi, izmaksas, un dzīvokļu pieejamība?

Kas vēl ir svarīgi saprast un zināt...? Svarīga jebkura pieredze.

Paldies.

MMaaris    1 Istabas īre Nīderlandē 300 - 400 naudiņas mēnesī. Par pārējo iesaku palasīt facebook grupu Latvieši Nl.tur atradīsi daudz info. Ar LV firmām personīgi neieteiktu ....

N4Y    2 Mazliet no zināma - ir LV uzņēmumi , kas darbojas arī ārpus mūsu valsts teritorijas . Mēģini iekārtoties tādā uzņēmumā ( zinu , ka darbiniekus meklē ) . Tālāka dzīvesvieta jau Tev būs nodrošināta . Nākamais solis atkarīgs no Tevis - esi jau valsti strādā , dzīvo ; papildus iepazīsti valsti , darba iespējas un arī kā tur ar dzīvesvietām ir .

dogville    6 Galvenais NEKAD nesaisties ar tautieshiem,kaa darba deveejiem.Uzmetiis,ka acis nepamirkshkjinaas.

multi  7 2 Vai tad Latvijā tik drūmi, ka jābrauc strādāt mazkvalificēts darbs caur aģentūru uz ārzemēm? Nav jau 90tie... Vēl jo vairāk, ja nebaida fizisks darbs, tad mežā vai uz būvēm var nopelnīt visai labu algu.

falko_1967    6 uz lv firmaam nepalaujies nekaadaa gad. un nekad!!!
pirmais priekshnoteikums!!! apjaas jebkad un jebkuraa gadiijumaa. vienalga vai tikai iekaarto vai tur straadaa. visu eiropu pie.....sushi.

kvarts  4 2 Nespēju saprast cilvēku vēlmi svešā valstī strādāt mazkvalificētu darbu... lai to atļautos taču ļoti bagātam jābūt.... Es puspasauli esmu apbraukājis, nevaru iedomāties, ka kādā no svešām zemēm ilgāk par 2 mēneši izturētu...vislabāk dzīvot un pelnīt ir tieši Latvijā....

Geisha  3 6 Es arī gatavojos pamest Lv. Pirmos mēnešus dzīvošu pie meitas un znota (gan jau badā neļaus nomirt). Vēl īsti nezinu vai pārcelšu savu privātpraksi vai iešu par aprūpētāju, bet iespējams ka būs gan/gan. Reāli skatoties pārcelšos nākošajā vasarā. Līdz tam tagad mācos vācu valodu, jo bez valodas nu nekā.
Kvart, es arī vēl pirms gada pat iedomāties nevarēju, ka nāksies pamest Lv, bet cilvēki brauc prom un pat Rīga paliek pustukša. Telpu nomas maksa paliek dārgāka, bet klienti brauc prom. Es gribu dzīvot nevis izdzīvot.

av2    4 nav jau taada traggeedija nemaz, ar to braukssanu prom no LV. Ja noliek malaa lielu dzimetnes miilestiibu utt, nu kas tur liels, straadaat EU kadaa valstii? Transports tak ir, brauc maajaas pa weekendiem utt. Latvija ir lloti....lloti tuvu Eiropas valstiim.
Man pagaajusso gadu paziistami cilveki paarceelaas tiessi uz Vaaciju. Abi straadaa, beerni maacaas, pie aarstiemvissu izdara laiciigi, un vissu nosedz apdrossinaassana. Passlaik iiree 3 staavu dziivokli, domaa maaju domaa pirkt.Dziivo klusaa vieta, mazpilseetinnaa.
Taa kaa, vis ir ok..... normaala valstii. Ja cilveeki straadaa centiigi.

Sallija2    2 Geisha, lūk šo es arī nesaprotu! Kāds pamats celt telpu īres cenas un dzīvokļu īres un arī pārdošanas cenas, ja cilvēku kļūst mazāk? Vajadzētu taču būt tā, ka pieprasījums krītas un līdz ar to krītas arī cenas, bet mums viss otrādi.

Geisha    3 Es daudz ko nesaprotu šajā valstī. Nekā nesaprotu kāpēc vajag tautiešiem sagādāt tādus dzīves apstākļus, ka cilvēki brauc prom. Kad brauca pa vienam nebija tik traki, bet tagad jau ģimenes brauc prom. Ģimenes atpakaļ nebrauks. Uz Latviju atbraukt nav problēmu - 2 stundas gaisā vai 18 stundas pie stūres. Tā mazpilsēta Vācijā ir tik pat liela ka Rīga. Tikai cilvēki ir turīgāki. Tur pat vientuļa māte var cilvēcīgi dzīvot ar saviem 2 bērniņiem. vai viņa varētu normāli audzināt bērnus Baltinavā? Ko viņa varētu saviem bērniem iedot? Plānu maizes šķēli?

Geisha  1 1 Znots teica, ka es varēšot atsevišķu dzīvokli noīrēt tikai pēc 3 mēnešiem. Vācijā esot tāds nolikums vai, ka 3 mēnešus strādā un dzīvo pie paziņām, radiem, draugiem un tikai pēc 3 mēnešiem vari pats īrēt dzīvokli. Lai Tev veicas!

multi  2 1 Paši esam vainīgi, tā neliekas?
Esam paši izveidojuši sociāli nevienlīdzīgu valsti!
Līdz pašiem slikti neiet priecājamies un filozofējam, kāpēc jāuztur par maniem nodokļiem dzērāji un citi dzīves grūtdieņi. Rietumos lielākajai daļai liekas loģiski, ka no viņu nodokļiem tiek uzturētas vientuļās māmiņas, bēgļi vai vienkārši bezdarbnieki.

jadore    2 multi 10:38
tas viss nav tik viennozīmīgi
Tādā nozīmē, ka esmu piedalījusies vēlēšanās, jā esmu līdzvainīga pie šis situācijas. Labošos.
Cilvēki/nodokļu maksātāji ir palikuši mazāk par simtiem tūkstošu, bet ierēdņu aparāts tikai aug, budžeta izdevumi tikai aug, nodokļi tikai aug, jo tas valsts aparāts taču kādam jauztur. Tas ir tikai likumsakarīgi, ka cilvēki aizbrauc.

cirteejs    2 Tikai no ģimenes pieredzes-meita aizbrauca uz fāterlandi pametot šeit pietiekami labi atalgotu darbu tīri ļubestības pēc, jo viņas puika tur vel mācijās maģistratūrā. Tad lūk- pagāja 5 mēneši, kamēr dzīvoja no iekrājumiem un bezdarbnieka pabalstiem, tika izieti valodas kursi, sertifikācijas un tad viņai tikai atlika izvēlēties kuru no darba līgumiem pieņemt, jo pretēji pieņemtajam uzskatam, ka Latvijas augstkolu diplomi tiek vērtēti zemu, bija pavisam pretējais. Protams, ka pirmajos 6mēnešos nācās mitināties mazā dzīvoklītī, bet pēcāk bija savādak. Un pašlaik viņi dzīvo un strādā Šveicē, kur arī Latvijas diploms tika saņemts ar vislabakajām atsauksmēm, un, diemžēl, izskatās, ka cilvēki Latvijai ir zuduši...Un- meitai strādajot sfērā, kur jākomunicē arī ar mazkvalificētiem darbiniekiem, kā raksta autors, viņus nevarēja identificet pēc kādām pazīmēm

av2    3 dabiski, ka Latvijus diplomus nnem pieree...da jebkuraa valstii , iisteniibaa. Tikai jaapieraada sevi peec tam darbaa, jo darba deveejs tak grib pelnit ar tavu darbu.Jo tikai apr to, ka tev ir diploms, tev neko nemaksaas nekur. Ta bija tikai sajuzaa ....
Kaa var LV pieaugt valsts aparaats, ja pamatiigi samazinaas iedziivotaju skaits?? Ko vinni visi dara tajaa valsts paarvaldee , ibj ?? Vien otru kontrolee?
Taapat par sseit jau mineetajaam dziivollu, maaju cenaam. Ka tad sanaak, labak , ka staav tukssas ? Jaanolaizz cena, tak buutu loggiski, tad varbuut arii kaads aizbraukussai letinns nopirktu.....uz vecumdienaam atgrieztos varbuut, klusumaa, mieraa, maajaas.

Drole      ierēdņu aparāts: http://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/triju-gadu-laika-par-6-samazinas-ierednu-skaitu-valsts-parval
de.a244590/

Geisha    1 av2 izskatās ka sen neesi pastaigājis pa Rīgu. Puškina un Gogoļa ielas krustojumā stāv ļoti skaista 5 vai 6 stāvu māja, kur uz balkona aug bērzs. Pustukšas ir Čaķene, Merķeļa, Barona, Voldemāra un citās ielas. Vakar braucu pa Tallinas ielu. Tumši logi mājās. Tātad nav dzīvības. Bet 90 gados atradās īpašnieki kuri lika iedzīvotajiem vai nu izpirkt dzīvokli vai tīties lapās. Īstākais genocīds pret iedzīvotājiem. Valsts izdzina iedzīvotājus un nekaunīgi turpina to darīt. Tuvākajos gados nekas nemainīsies. Nebūs nekas labs kamēr no Briseles neatsūtīs komisārus. Jo vārna vārnai acī neknābs.

neko  1   Geisha: "Puškina un Gogoļa ielas krustojumā stāv ļoti skaista 5 vai 6 stāvu māja, kur uz balkona aug bērzs."

Nu bet tu spēj iedomāties normālu īrnieku kas kaut ko īrēs māja kur uz balkoniem bērzi aug? Pēc normāliem dzīvokļiem (un citām telpām) pieprasījums centrā ir nemainīgi augts un tos nemaz nav tik viegli dabūt. Bet mājai protams jābūt izremontētai un sakoptai. Grausti ar bērziem uz balkoniem patiešām nevienam nav vajadzīgi.

Geisha    1 neko, tā domā īpašnieki, ka pieprasījums ir liels. Un cenas jau arī ui, ui, ui. Tāda ir pusrīga ar neapsaimniekotiem namiem. Pa ausīm vajadzētu sadot tiem īpašniekiem.

raudinja      Silti ieteiktu caur darba iekārtošanas firmām nebraukt stradat nezināmā zemē,virzienā,,

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu