Ko noteikti vajadzētu redzēt Telavivā?

Noderētu padomi par drošību, cik maksā kafijas tase, dzeramnauda, un cik tad cash ir jāmaina!

shining    1 Lielos viļņos neej stāvēt ar dārgām saulesbrillēm jūrā. Ievēro, kur ir patukšās reliģiskās pludmales, tur ir vīriešu/sieviešu dienas, neieberzies! Neformāli (piemēram, tirgū) var norēķināties arī EUR/USDos, bet nebūs nekādas problēmas samainīt naudu uz šekeļiem uz vietas, ko silti iesaku.. mainīt šekeļus Latvijā - hmm.. nav lielas jēgas.
Pašā Telavivā īsti pat nav ko redzēt (ja nu vienīgi Akra, Karmal bazaar - tur tas rajons), bet tur ir iespējas pieteikties viendienas tūrēm uz kūrēm un dažādām vēsturiskām/bibliskām vietām visā Israēlā, daudzas organizē krievu valodā. TLV ir vienkārši baudāma pastaigā, labā kompānijā, jo īpaši centrs. Tur tik pirms vilciena stacijas ir viens parks, kur pilns ar Āfrikas "jūdiem" - no tiem gan vajagot uzmanīties. Ja pludmalē satiksi bomzi Arnoldu no Latvijas - sveicini! :)

shining    1 Ko noteikti vajadzētu redzēt Telavivā? foto Ak, jā - paskatījos, ko raksti savā profilā - esmu vīrietis, tā, ka ja kaut nedaudz noticēsi manis rakstītajam, strīpa tavai pašcieņai pāri! :P

andzipa    2 Tūrisma aģentūrā (tur) nopirku 1 dienas ekskursijas uz dažādām Izraēlas vietām: Jeruzālemi, Nāves jūru, Jordānu, Haifu utt. No Telavivas gan ar autobusu var izbraukāt pa piepilsētām (kā Jūrmala gara), gan gar jūru ir skaistas pastaigas. Jā Telavivas tirgus, Jaffas vecpilsēta ar parku pie jūras, uttt... Naudu LV nav vērts mainīt. Cik kas maksā- vai ar to vērts piepūlēt galvu?:)- vai tad nedzersi, ja būs dārgāk?

joens    1 Nesena Izraēlas pieredze - sabiedriskā ēdināšana ļoti dārga (man rupji sanāca, ka 4x kā Rīgā). Pārtika veikalos jau draudzīgāka.

eksim_braalis      Joen, viņiem ari algas 4x lielākas. Faktiski, viss ir x4, sabiedriskais transports lēts.
atlantistravel.co.il - vietējā tūrisma firma.

joens      Viss nav 4x (priekš tūrista), viesnīcas kā visur, transports tāpat, šopings arī nelikās būtiski citādāks. Taksometrs man nepieciešamajā maršrutā bija par monopolcenu (ne laupītāju), attiecīgi nav rādītājs kopumā.

eksim_braalis      Vēl - patika saronamarket.co.il - bauda acīm un vēderam.

edding  4 2 Es uz turieni ne mūžam nebrauktu, pietiek citu vietu ko skatīt.Par Nāves jūru zinātniskā kontekstā lasīju, ka tur nav nekā laba, tādus nosaukumus velti nedabū. Bet ebreji no visa prot naudu taisīt, tas jau no aizseniem laikiem.
Anketa,Shining, tiešām jautra. Pati precēta, meklē precētu un tanī pat laikā necieš melus. Laikam atklāti laidīs un kavalierim arī būs jāprasa atļauja sievai:)

shining    4 edding: par Israēlu - Tev aizspriedumi, un, velti.. Tur gan kurorti labi, gan vietas kultūrvēsturiskas - visa reģiona vēstures ilustrācija.. ja vien neesi mucā uz koka audzināta, ieraudzīsi vērtīgo.
Par Nāves jūru spriedums bāzēts uz ko? Uz naidu pret Ahavas kosmētikas biznesu, jeb tādu fundamentālu fanātisku antisemītismu? :D Vieta kā dabas un polītisks fenomens ir interesanta - kad zini, kādas pūles un solidaritāte tiek investēta ekonomikā, valstiskuma saglabāšanā, aizsardzībā pret lielo arābu kaimiņu, var tik pabrīnīties par to kādi ņergas ar savu 3x lielāko zemi esam paši. Latviešiem no žīdiem vajadzētu mācīties izdzīvošanas mākslu, jo līdzība starp abām tautām ir jaušama, vienīgi mums iztrūkst viena diezgan būtiska elementa: spēcīgas vienojošās idejas, kas viņu gadījumā ir reliģija - skaidra un vīrišķa, kamēr mums tā ir aptuvena-fragmentāra un sievišķa - māšu kultu un katoliskās kristietības uzslāņojumu.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu