Arī pa Latviju ir interesanti paceļot!

Un ceļojuma tēma- baznīcas! Bet vai arī ir nācies piedalīties arī dievkalpojumā? Vai tikkai ieiet kā muzejā un ar steigu prom uz nākošo objektu, līdzīgi, kā rallijā ar kontrolpunktiem! Un vai arī savā dzīvē mums ir kaut kas līdzīgi, steigā tā arī skrienot, neuzkavēties pašiem savā baznīcā- personīgajā- viens pret vienu ar sevi!!
Tuvojas pavasaris, un jau laiks plānot, var būt arī ziemā ir drosminieki ceļotāji?

fargo (2017-02-09 21:16)    4 kādā periodā daudz kājām staigāju, var teikt ceļoju. praktiski, latvija ir izstaigāta. arī pa senām baznīcām. baigi labs. tajā laikā daudzas vēl bija padomju laika stavoklī. reti kas bija atjaunots, bet šis tas bija. zemgalē un sēlijā. līdz tām, kuras vēl/jau darbojās, nonākt pēc ilga ceļa bija sevišķi labi. tāds nogurums un tad baznīcas smarža, vēsums pēc karstuma vai pajumte pēc lietus.

leone (2017-02-09 21:27)    4 Ja ceļojumu laikā gadās baznīcas satikt,vienmēr cenšos ieiet iekšā,pasēdēt,Tēvreizi noskaitīt.Ja ir iespēja,uzkāpju baznīcas tornī. Esmu arī kāpusi augstu kalnos nežēlīgā karstumā uz mazītiņu,speciāli būvētu,lai no jūras neredz, pareizticīgo klosteri un baznīciņu Krētā.Kaut uzskatu,ka ar savu Dievu varu aprunāties bez baznīcas starpniecības,man tās patīk kā kultūrvēsturiski objekti.

Agatem (2017-02-09 21:44)    2 Es biju reiz Aglonā, vakarā viena pati, bija saulriets, un baznīca jau bija ciet, kāds spēlēja ērģeles,es biju darba darīšanās, plānots brauciens,bet gribējās iebraukt,izstaigāt apkārtni, arī Karaļa kalnā biju. Bet pie baznīcās, tā bija tik jauka sajūta vienai, vakars, ērģeles, un ziniet, asaras ritēja straumē, tāda sajūta nav vairāk bijusi.Kaut kas līdzīgs sajūtās ir bijis Ziemassvētku laikā Berģos, Brīvdabas muzejā, kad nav cilvēku un vecajā koka baznīciņā spēlēja saksafonu.
Bet iesaku apskatīt Bēržu baznīcu, Balvu novadā. Viļakā Romas katoļu baznīca skaista.

coldlands (2017-02-09 22:27)  1 3 Vai ar Dievu bez baznicas starpniecibas aprunaties nevar?

LaskovijMerzavec (2017-02-09 22:33)  1 3 Vidus tempļus un baznīcas nēesmu redzejis. Baznicā parasti klusi apskatu, cenšoties citus netraucēt, bet interesi noteikti nepiesaista.
Ari mošejas neizsauc emocijas, kā ari budistu tempļi.

Vienigais, kas tiešām sajusmināja ir hindu tempļi Bali salā un Hatčepsutas templis Ēģiptē.

fargo (2017-02-09 22:57)  1 3 22:27

var, bet nu jau faktiski dekadi gara pieredze saskarsmē ar cilvēkiem šajā jautājumā liecina, ka tie, kas uz baznīcu skatas no augšas, no sava baltā zirga segliem uz kuriem braši rakstīts "es visu zinu labāk", "neaprunājas" ne baznīcā, ne ārpus tās.
un kas attiecas uz izpratni par ticību un garīgiem jautājumiem, stavoklis ir vēl bēdīgāks kā ar "aprunāšanos" ārpus baznīcas.
cilvēks, lai arī saka, ka tic, nezina kam. rakstiem internetā? kaut kur pa ausu galam dzirdētiem vārdiem misē? uz parastiem jautājumiem atbildes ir "eee", "mmm", "nūūū". šāda ticība, lai arī labi, ka tā ir, ir kā mīkla, kurai nav formas un ēšanai nav derīga. nav sistēmas, nav pat struktūras, kurā būtu atvilnktnes vai faili ar zināmiem, atbildētiem vai nezināmiem jautājumiem. bet (ne-)izpratne veido priekštatu par parādībām, ar kurām dzīvē cilvēks saskaras. neesot izpratnei kas un kāpēc, cilvēks zaudē arī to mazumu mīklas, kas tam bija. un ja tā notiek, iemesls ir bijis lepnums. bet tas jau cits stāsts un tēma.

bet baznīca ir draudze, cilvēki. sienas, smukākas vai ne, ir tikai sienas. ierosionšas, nomierinošas. celtne, telpas, skaņas, smaržas... tas viss palīdz koncentrēties, palīdz domām rast un sekot tam ceļam, kāpēc tās vispar cilvēku pa to ir vedušas.

estepat (2017-02-09 23:36)  2 4 Cilvēks, kurš baznīcā meklē dievu- ir vēl naivāks par cilvēku, kurš desā meklē gaļu..;)

av2 (2017-02-10 05:47)    1 ir, man vismaz.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu