Ko nopirkt Horvātijā?

Kas būtu nopērkams Horvātijā (rūpniecības, pārtikas preces) atvešanai (kā suvenīru vai personīgai lietošanai) uz LV?

DanaL  1   Naudiņu visērtāk un izdevīgāk nevis mainīt, bet paņemt bankomātā, ja vien tā nav Swedbank karte, kur ir Zvērīgas komisijas.

Es Horvātijā pērku gan lavandas eļļu (ļoti garš stāsts par lietošanu), gan lavandas ziedu maisiņus, ko nolikt blakus spilvenam labākam miegam, vēl man patīk vietējie Adrijas jūras gliemežvāciņi. No pārtikas - vietējā ražojuma nerafinēta olīveļļa, dārzeņu konservi aivar ( :) ), vietējie vīni. Un, protams, visur esošā rakija, par kuru gan es nejūsmoju.

Vietējie suvenīru ražotāji arī nesnauž - kur tūristi, tur arī attiecīgais piedāvājums. Ja būs vēlēšanās - piekrausi pilnus koferus.

Momo    1 es vienmēr vedu kādu no vietējām garšvielām mājās. lai kur es būtu bijusi.

Neutrogena  2 3 Auduma somas un krekli ar glagoliskā raksta apdruku (senslāvu valoda). Ļoti skaistas ir izrakstītas blūzes, galdauti, mutautiņi, salvetes, lakatiņi ar ciku cakām - mežģīnēm. Viņu tradicionālās piparkūku sirsniņas ar novēlējumiem, pārklātas ar sarkanu cukurglazūru, visbeidzot izskatās kā no porcelāna taisītas. Ziemassvētkos smuki eglītē izskatās!
Varbūt kaut ko no Samoboras kristālu ražotnes var iegādāties. Ēdiens tur ir garšīgs. Jau pieminētā olīveļļa ir lieliska. Es biju sajūsmā par aprikožu audzēm... Viss smaržoja, kad augļi brieda! Man ar trahvarica ne visai gāja pie sirds, bet pagaršošanai - nekāda vaina!
Katrs horvāts zina, ka tieši kaklasaites ir viņu patents, tāpēc gandrīz visur tās varēs iegādāties!

euromens      glimežvākus, jo tālāk no jūras, jo dārgāki

kurzemniece2014      es no Horvātijas atvedu agavi:),to gan nepirku,bet mazu mazītiņu stādiņu norāvu(patiesībā tā bija gida ideja,jo viņš stāstīja,ka tā atvedis sev mājās)...tagad ,pa četriem gadiem man tas milzīgs izaudzis puķpodā:)ir atmiņa no Horvātijas,savam priekam:)..un izturēja tas visu mājupceļu,kaut saknīte tikpat kā nebija:)

Viirietis_V  5 6 -lavandas eļļa,gan lavandas lauki ir tepat Latvijā-
http://www.la.lv/violetais-prieks/
-pat pajāt uz divkupraino kamieli,var tepat Latvijā...
http://amata.lv/aktiva-atputa-2-2/raksi/..........
------------------------------
Zināt,kas ir citur Pasaulē-labi,bet nezināt,kas ir tepat Latvijā-stulbi!

kurzemniece2014      ja brauc caur Ungāriju,tad tur var nopirkt garšvielu gulašam,tūbiņā,liekas oranžā krāsā tūbiņa,ļoti laba,man patika!

kvarts  1   Olīveļļu vairs nav jēgas vest no Horvātijas, jo dikti jau nu sašķaidītu sākuši tirgot... un vīģu vīns ari nav labākajā kvalitātē... bet kaltētas vīģes gan ir OK.

Raita      Garšvielas, augļi, eļļa.

limonija      Balsoju par vīģēm - daudz garšīgākas nekā Turcijā. Gliemežvāciņi arī forši. Vienā pilsētiņā(diemžēl neatceros, kurā) bija interesantas sveces ar neparastiem iegriezumiem - tādas nekur citur nebija redzētas. Burvīgs suvenīru tirdziņš bija Rovinjā(mini Venēcijā).

DanaL  1 1 Vīrietis V (12:32) Ļoti savdabīga loģika. Tad jau sanāk, ka arī jūru citās valstīs nav vērts braukt skatīties, mums taču pašiem sava jūra, vai ne?
Un vīnu no Francijas nevajag vest, Latvijā taču tagad tādus ražo ļoti daudzas mājražotavas:

http://www.db.lv/foto-video/foto/majas-vinu-razotaji-saradusies-ka-senes-pec-lietus-tirgu-klust-pasa
uri-413981

Sanpaulija  1 1 Horvātu šņabīši. Man bija draugs horvāts, kas Ziemassvētku tirdziņā mani katru dienu cienāja ar saviem šņabīšiem, gan tradicionālais zwetschen, gan kadiķu un visādi citi. Ļoti labi!
Lavandas eļļa. Lai tā būtu īsti laba un stipra, nepieciešama saule, kas Horvātijā netrūkst

Cafe_Noir  1 1 no jebkurām āru zemēm es vedu vietējo alkoholu. tas ir vienīgais, ko esmu atzinusi par labu esam.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu